W twoją stronę

Karolina Winiarska
7.7 /10
Ocena 7.7 na 10 możliwych
Na podstawie 27 ocen kanapowiczów
W twoją stronę
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.7 /10
Ocena 7.7 na 10 możliwych
Na podstawie 27 ocen kanapowiczów

Opis

Pierwszy tom dylogii obyczajowej autorki powieści
Na zawsze, Nic więcej i Następnym razem.
Zapętlone życiorysy sióstr i rodzinne tajemnice z przeszłości, wychodzące na jaw w najmniej spodziewanych momentach!

Felicja straciła Wojtka, swoją wielką miłość. Straciła także dobrze płatną pracę w reklamie, dzięki której mogła ratować swoje smutki i depresje zakupowymi szaleństwami w butikach.
Rodzinne uwikłania Felicji – siostra, babcia Michalina i wiecznie nieobecna matka – również nie ułatwiają jej życia.
Małżeństwo Łucji, siostry Felicji, się sypie, mąż zajęty pracą nie ma dla niej czasu – pojawia się ktoś inny.
Jakby nie dość było współczesnych problemów, Felicja zostaje obdarowana przez matkę, znaną malarkę mieszkającą na stałe w Berlinie, pamiętnikami swoich pradziadków i wówczas pewne sprawy zyskują zupełnie nowe znaczenie…
Czy siostry, poharatane przez los, będą umiały zrozumieć rady babci Michaliny? Czy każda z nich ułoży własne życie w taki sposób, aby zobaczyć szczęście?

Miłość, zdrada, tragedia, odkupienie i happy end – wszystko, co powinna mieć dobra literatura obyczajowa!

Data wydania: 2021-06-09
ISBN: 978-83-7686-970-4, 9788376869704
Wydawnictwo: Jaguar
Stron: 344
dodana przez: ReginaCatta

Autor

Karolina Winiarska Karolina Winiarska Mama, żona i nauczycielka. Swoim debiutem literackim nie tylko spełnia marzenie o byciu pisarką, ale i udowadnia, że nie ma rzeczy niemożliwych, a chcieć to zwyczajnie móc. Podobnie jak bohaterowie jej książek, kocha podróże i to z nich czerpie pomy...

Pozostałe książki:

Następnym razem Nic więcej
Wszystkie książki Karolina Winiarska

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Za dużo wszystkiego

25.07.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Nie miałam do tej pory okazji poznać Karoliny Winiarskiej. To moja pierwsza przygoda z jej twórczością, za co serdecznie dziękuję Wydawnictwu Jaguar, które podarowało mi egzemplarz „W Twoją Stronę”. Muszę szczerze przyznać, że wyszłam tym samy ze swojej strefy komfortu, bo chociaż czytuję literaturę kobiecą, to jednak musi ona mieć w sobie coś wię... {} Recenzja książki W twoją stronę

@Nina@Nina {}× 22

W TWOJĄ STRONĘ

1.07.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

,,W Twoją stronę” Karolina Winiarska Tym, czego najbardziej pragnie każdy nas to akceptacja i miłość naszych bliskich. Łucja i Felicja, dwie siostry, córki jednej matki, a tak różne. Łucja starsza z sióstr, mężatka, mama dwójki dzieci, niepracująca zawodowo zajmuje się domem, poukładana, rozsądna perfekcjonistka. Felicja niezależna panienka, s... {} Recenzja książki W twoją stronę

@ela_r22@ela_r22 {}× 9

W twoją stronę

15.08.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Pamiętam, że gdy do moich rąk wpadła powieść Karoliny Winiarskiej, nie mogłam doczekać się, aż po nią sięgnę. Liczne obowiązki jednak skutecznie odciągały moją uwagę od tej książki. Teraz gdy już jestem po jej skończeniu, stwierdzam, że po prostu na tę historię musiał przyjść czas. No i właśnie nadszedł, a ja dzisiaj już mogę opowiedzieć Wam coś w... {} Recenzja książki W twoją stronę

Rodzinne żale, które jak drzazga tkwią w sercach.

17.06.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Rodzinne niedomówienia ciągną się czasem latami. Milczenie tylko potęguje tę przepaść. Czy jesteśmy w stanie wznieść się ponad żale, by cieszyć się z obecnych chwil, a przeszłość zostawić za sobą? Dwie dorosłe siostry mają już własne życie, które nie jest pozbawione problemów. Ich różne charaktery nie ułatwiają im wzajemnych relacji i obwiniają... {} Recenzja książki W twoją stronę

Moja opinia o książce

Opinie

@gosia_myst
2021-06-30
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane

Siostry Łucję i Felicję dzieli wszystko od podejścia do życia zaczynając. Każda z nich niesie swój bagaż doświadczeń, a ich stosunki są dalekie od ideału. Łucja jest matką i żoną na pełen etat. Jej małżeństwo przechodzi kryzys choć mąż Cezary wydaje się tego nie dostrzegać. Jest samotna, a Cezary będący w ciągłych rozjazdach zdecydowanie nie ma dla niej i dla rodziny czasu. Felicja jest niezależna i spełniona zawodowa jednak praca to nie wszystko. W jej życiu zdecydowanie brakuje miłości. Od śmierci swojego narzeczonego nie potrafi zaangażować się w żaden związek. Pewnego dnia Łucja otrzymuje telefon od sąsiadki babci Michaliny, z prośbą aby wnuczki przyjechały do niej na wieś. Czy wyjazd pomoże im wybaczyć sobie nawzajem oraz pomoże odbudować relacje.

"W twoją stronę" to świetna powieść obyczajowa pełna emocji i tajemnic nie tylko z przeszłości. Bohaterowie są wyraziści, popełniają błędy, czy dokonują nie zawsze dobre decyzje tak samo jak każdy z nas. To niezwykle wartościowa i mądra książka w której każdy z nas znajdzie coś dla siebie. Wspomnienia z czasów wojny których akcja zaczyna się w 1930 roku są niezwykle wciągające. Poznajemy dzięki temu historię rodziny ale i opowieść trudach II wojny światowej, wyborach oraz strachu o najbliższych.
"W twoją stronę " to przede wszystkim książka o trudnych relacjach rodzinnych, niespełnionej miłości, poszukiwaniu szczęścia i trudnej drodze do niego ale i o pragnieniu zrozumienia własnych uczuć. Zdecydowanie polecam...

{}× 6 | link |
@visa77
2021-07-10
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane Jaguar Posiadam Recenzenckie

Przyznam, że początkowo nie mogłam się wkręcić w tę historię sióstr. Punkt zwrotny nastąpił gdy Felicja zaczęła czytać pamiętnik prababki..... Potem ze strony na stronę popłynęłam z nurtem i nawet nie wiem kiedy dotarłam do brzegu.
Dwie kobiety które tak wiele różni, a łączy porzucenie przez matkę na rzecz kariery i tęsknota za prawdziwą miłością.
Felicja to pewna siebie, spełniająca się zawodowo singielka.
Łucja to przykładna żona, od lat zajmuje się domem i rodziną, ale czegoś tam zaczyna brakować .
Wspólny wyjazd, jak i pobyt u babci Michaliny pozwala im spojrzeć na własne życie z zupełnie innej perspektywy. Ale czy nie jest już za późno na naprawienie niektórych błędów?
"W Twoją stronę" to słodko-gorzka historia sióstr, które poszukują siebie, swojego miejsca, miłości.
To powieść o niełatwych rodzinnych relacjach, trudnych wyborach jak i ich konsekwencjach. Pokazująca że życie nie zawsze jest łatwe i przyjemne a wręcz wymaga poświęceń, na które wcale nie jesteśmy przygotowani.
Zakończenie nieoczywiste sprawiło że ja czuję niedosyt i mam nadzieję na kontynuację.

{}× 3 | link |
@Mirka
2021-07-05
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane

„W twoją stronę” to pierwsza część dylogii poruszającej zagadnienia skomplikowanych relacji rodzinnych, a przy tym zwracająca uwagę na kilka istotnych kwestii. Bohaterem jest tu przede wszystkim życie, gdyż autorka porusza sprawy ludzkiej egzystencji i skutków podejmowanych decyzji. Z tego względu jest to bardzo naturalna, autentyczna historia, bez koloryzowania i idealizowania. Pokazuje, że problemy nie biorą się znikąd, lecz mają swoje źródło ukryte w wydarzeniach z przeszłości, niewypowiedzianych żalach czy zaniedbaniu wobec siebie w związku. Przede wszystkim uświadamia, że nic nie dzieje się bez przyczyny i każde działanie ma swoje głębsze podłoże a czasami kieruje nami po prostu przeznaczenie. Dodatkowym walorem są wplecione w prowadzone dialogi mądre przesłania, co sprawia, że fabuła nabiera głębszego, refleksyjnego sensu i nie jest tylko opowieścią o kolejach losu poszczególnych postaci.

Cała recenzja na moim blogu: https://ezo-ksiazki.blogspot.com/2021/07/820-w-twoja-strone-tom-i.html

{}× 3 | link |
@juswita_op.pl
2021-07-21
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane

„Wszystko ma swój czas i wszystko przemija. Wielka namiętność zamienia się w spokój, a młodość w starość. Ale wszystko co nas spotyka, jest piękne i wyjątkowe.”

„W twoją stronę” to powieść obyczajowa z siostrami Łucją i Felicją w roli głównej. Kobiety wyjątkowo się nie dogadują, jedna nie rozumie zachowania drugiej, wzajemnie krytykują swoje wybory życiowe, a na domiar złego w tym wszystkim pojawia się ich matka, która ponad rodzicielską miłość wybrała zamiłowanie do sztuki. Dziwna relacja łączy tą trójkę, na pewno nie przypomina to standardowej relacji sióstr i matki.

Powrót do źródła, czyli wizyta u babci sprawia, że siostry odnajdują drogę do siebie, wyleją z siebie całą gorycz, oczyszczając tym samym wzajemną relację, ale jak się okazuje wizyta u babci Michaliny stanie się nowym początkiem reszty życia Łucji i Felicji.

Karolina Winiarska napisała piękną powieść obyczajową, w której pokazała z czym kobiety mierzą się na co dzień. Jest ból po stracie, odrzucenie, samotność, niska samoocena, potrzeba bliskości. Mamy tu rozterki żony, którą mąż lekceważy, mamy rozterki singielki, która po stracie ukochanego nie potrafi ułożyć sobie życia uczuciowego na nowo.

Mamy tu też historię babci Michaliny i opowieść o wojnie, śmierci, prześladowaniu żydów i pomagających im Polakach.

Ta książka to wielowątkowa powieść, a każdy z wątków, aż prosi się o rozwinięcie, dlatego mam nadziej...

{}× 2 | link |
@monika8905
2021-06-23
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane

Bardzo lubię książki pani Karoliny Winiarskiej. Są lekkie, przyjemne, a jednocześnie bardzo życiowe. Czyta się je szybko i tak też jest z najnowszą książką autorki, która swoją premierę miała 9 czerwca.

„W twoją stronę” to przede wszystkim historia dwóch sióstr. Łucję i Felicję dzieli wszystko. Podróż, którą odbywają do swojej babci zmusza je do rachunku nad własnym życiem. Będą kłótnie, wrzaski, łzy i śmiech.

Bardzo oczarowała mnie historia przodków obu pań, którą poznajemy podczas lektury. Przenosimy się do czasów wojennych, gdzie Dobrosława z mężem pomagają rodzinie Żydów. Jednak jest to tylko wątek poboczny. Główny wątek to relacje siostrzane. Dziewczyny, mimo że łączą je więzy krwi, są bardzo różne, mają inne spojrzenie na świat. Na dużą uwagę zasługuje również relacja sióstr z matką, która nie była obecna w ich życiu. Dużo mądrych przesłanek przekazuje najstarsza z rodu, babcia Michasia. Jest to niezwykła osoba.

„W twoją stronę” to ciepła i wartościowa lektura o poszukiwaniu siebie. Podczas lektury nie zakręci się łza w oku, ale również pojawi się uśmiech.

{}× 2 | link |
NA
2021-06-28
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
Przeczytane

Z reguły podczas czytania mam zarys tego, co napiszę o książce, a tym razem było trochę inaczej. Nie wiedziałam co mam napisać, ale wiedziałam co poczułam po przeczytaniu: spokój i nadzieję. Własnie tak zadziałała na mnie ta książka, zaraziła pozytywną energią i upewniła w przekonaniu, że wszystko będzie dobrze.
" W twoją stronę" Karoliny Winiarskiej to barwna i niezwykle przejmująca opowieść o losach rodziny z malowniczego Podkarpacia.
Poznajemy siostry, Łucję i Felicję, które w młodym wieku zostały opuszczone przez matkę. Jako dorosłe kobiety żyją z piętnem krzywdy wyrządzonej przez rodzicielkę, która wybrała karierę zamiast dzieci. Poznajemy też historię babci sióstr, Michaliny. Autorka sprawnie przenosi czytelnika do Polski z lat 30. i 40. XX wieku pokazując zawiłe i skomplikowane losy Michaliny i jej rodziców, którym przyszło żyć w czasach okupacji i II wojny światowej.
Jest to zdecydowanie książka o trudnych wyborach, sile miłości i poszukiwaniu siebie. Przypomina czytelnikowi czym jest szczęście i gdzie go szukać. I może właśnie dlatego ma tak niezwykle pozytywny wpływ na czytelnika.
Jest w tej powieści trochę magii i tajemniczej aury. Mnie osobiście ta historia skłoniła do wspomnień i zaprowadziła do rodzinnego domu, w którym krzątała się zawsze uśmiechnięta babcia, pachniało obiadem, było beztrosko i spokojnie.
Książkę przeczytałam w jeden dzień, porwała mnie absolutnie. Zabrała mnie do pięknie wykreowanego świata bohaterów, którego nie chcia...

{}× 1 | link |
@mamawmkesie
2021-07-01
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane

Przed chwilą odłożyłam książkę na półkę i czuje mnóstwo pozytywnej energii, jaka wyszła z książki. Nie umiem opisać emocji, ale może tak po trochu opiszę własne emocje, zdanie na ten temat.

Tak jak w każdej rodzinie wszyscy mamy jakieś tajemnice, ale co z tymi, które ciągną się latami? Co kiedy kolejne pokolenie przeżywa to samo, co ty kiedyś? W książce spotkamy się z Felicja i Łucją, czyli dwie siostry, które są tak różne jak noc i dzień, ale.. Dziewczyny przeżyły coś, czego ja nie jestem w stanie sobie wyobrazić, ale tu uwieźcie będzie lepiej jak sami odkryjecie. Historie lubią się powtarzać i tutaj też miało miejsce, ale ciiiii już nic więcej nie powiem.

To jest jedna z tych książek, po których chcesz wstać i zacząć biegać, ściskać, przytulać się do domowników, bo wiesz, że będzie dobrze! Nie ma rzeczy, których nie da się naprawić, ale trzeba najpierw zacząć od siebie. W każdym związku no może, w co jakimś dochodzi do zdrady, ale teraz, co wtedy? Odejść? Zostawić to wszystko i iść dalej? Pomyślcie, przez wiele lat budowałaś/łeś z drugą osobą, a z tego zrodziły się owoce w postaci dzieci. Lata mijają a wy nagle zorientowaliście się, że odeszliście w jakąś stronę sami nie wiedząc gdzie i nagle wstajesz myślisz kurka wodna gdzie ja jestem? Co się stało?

Mnie uczono, że do tanga trzeba dwojga, a wina zawsze jest po środku. Oczywiście nie ma złotego środka na związek, rodzinę, ale uważam, że na pierwszy rzut idzie...

{} | link |
@bookaholic.in.me
2021-09-12
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10

Ta książka jest wyjątkowa pod wieloma względami, jednak chyba najbardziej z uwagi na zakończenie. Lecz czy można było spodziewać się innego? Chyba nie, chociażby z uwagi na to, że jest to powieść o życiu, a ono nie kończy się wraz z nastaniem happy endu, trwa, fundując nam wzloty i upadki i niczego nie daje na zawsze. To historia o różnych rodzajach miłości w wielopokoleniowym wymiarze. Pokazuje bowiem losy prababki, babki, odrobinę nakreśla wybory matki, by skupić się w większości na czasie teraźniejszym i tym, jak niepokorny los daje się we znaki wnuczkom. Te wszystkie życiorysy łączą trudne wybory, wielkie miłości ale też i jeszcze większe tragedie, mnóstwo targających bohaterkami uczuć i zwykła, szara rzeczywistość. Jak widać można napisać też wciągającą, dobrą książkę o zwykłych kolejach losu ludzi, których mijamy na ulicy każdego dnia.

Życia Łucji i Felicji na pozór nie łączy zupełnie nic. Bowiem jedna jest spełnioną matką i żoną, druga natomiast spełnia się, owszem, ale w pięciu się po szczeblach kariery. Jednak są to jedynie pozory, za którymi ukrywa się dużo więcej, a przede wszystkim bezbrzeżna samotność postaci. Czy można być samotnym wśród rodziny, mnóstwa obowiązków i warunków życia, których wielu by pozazdrościło? Czy można czuć się samotnym jeśli zarabia się górę pieniędzy, kocha swoją pracę i odczuwa z tego, co się wykonuje ogromną satysfakcję? W obu przypadkach odpowiedź jest twierdząca. Siostry popełniają błędy, miotają się w s...

{} | link |
MA
2021-07-01
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
Przeczytane

Emocje. Niby coś oczywistego, a jak jest z nimi po przeczytaniu książki.
Czy czytacie i idziecie dalej czy są książki, które Was na chwilę zatrzymują, skłaniają do przemyśleń?

Dzisiaj przychodzę do Was z taką właśnie książką, która wywołała dużo emocji. Od zaciekawienia po kibicowanie bohaterom, aż po wzruszenie i przeżywanie z nimi ich rozterek.
To w książkach jest piękne, kiedy autor potrafi nas tak wciągnąć w losy bohaterów, że niemal czujemy całym sobą co przeżywają, potrafimy wczuć się w ich sytuację, być tak obok nich.
💥💥
Poznajemy losy dwóch sióstr, których drogi życiowe dawno się rozeszły. Jedyne co ich łączy to więzy krwi.
Jedna jest matką i żoną. Jednak czy to daje jej szczęście, czy jest coś co spędza jej sen z oczu.
Druga poświęca się całkowicie pracy. Po tym jak jej chłopak zginął chce ułożyć sobie życie na nowo. Chcieć to nie znaczy móc.
Losy Łucji i Felicji połączy wspólny wyjazd w rodzinne strony.
Między siostrami jest przepaść wywołana między innymi przez matkę dla której kariera była najważniejsza. Nie są to jedyne powody ich niechęci do siebie. Dużo bólu, uraz, przemilczane żale. To wszystko po latach wypływa.
Autorka porusza wątek wojenny. Opowiada historię babci. Co dla mnie było ogromnie ciekawe i przybliża nam historię rodziny.
Autorka w cudowny sposób potrafi lawirować emocjami czytelnika.
Jedno ze zdań użyte w książce pozwala nam myśleć, że będzie kontynuacja.
Jak dla mnie świetna historia,...

{} | link |
@lenamaj_83
2021-08-09
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane

W twoją stronę to wielopokoleniowa historia, którą można się delektować i smakować, o brutalności życia i przewrotnym losie.

"Ludzie krzywdzą się sami, mając nierealne oczekiwania. Oczekujemy, że inna osoba nas uszczęśliwi. A przecież szczęście jest w nas albo go nie ma."

Łucja, Felicja, Elżbieta Michalina- siostry, matka i babcia.
Felicja singielka która kocha adrenalinę, każdy jej zarzuca że jest egoistką i myśli tylko o sobie.
Łucja ma swoją rodzinkę, dwójkę dzieci i zapracowanego męża, jednak jej rodzina staje się dla niej duszącą pułapką. Czuje się samotna, przez co wplątuje się w romans. Czy romans obudzi w niej emocję? Czy jej małżeństwo i rodzina da się jeszcze obudzić". Dwie siostry, dwa różne życie a jednak obydwie osoby łączy jedna emocja - samotność.
Elżbieta, choć tej osobie autorka poświęciła najmniej uwagi, to jednak odgrywa bardzo ważną rolę. Rolę, która ma wpływ na życie jej córek. Matka. która wybrała siebie a nie dziewczynki.
Michalina babcia, która nie jedno przeżyła w życiu, jest wojna, ciężkie czasy niezrozumiałe dla dziecka, jest życie na wsi. Jednak i ta osoba ukrywa przed światem utraconą miłość, tą miłość prawdziwą i jedyną.

Książka która poruszała niesamowite historie, która posiada prawdziwe emocje o różnych kolorach. Książka prowadzona jest pięknym, czasami magicznym językiem, nad którym w obecnych czasach zalewanym przekleństwami trzeba ukłonić się z szacunku.

Książkę nostalgiczna, sentymen...

{} | link |
@maitiri_books_2
2021-06-13
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane

„W twoją stronę” to poruszająca historia opowiadająca o sile rodzinnych więzi, które w takim samym stopniu potrafią człowieka wzmocnić, jak zniszczyć. I o siostrach, które zanim będą mogły ruszyć dalej, muszą poukładać sobie wiele rzeczy w głowie i w życiu. Powieść zachwyca prostotą, szczerością, autentycznością i masą trafnych przemyśleń. Pokochałam ją od pierwszych stron i serdecznie ją Wam polecam!

{} | link |
@mamazonakobieta
2021-06-30
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
Przeczytane

„W twoją stronę” to książka o dwóch siostrach i ich drodze w przeszłość, o niełatwej teraźniejszości i decyzjach, od których zależy przyszłość. Według mnie warto po nią sięgnąć i z przyjemnością polecam.

{} | link |
@Natalia_Swietonowska
2021-08-15
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane Posiadam Recenzenckie
@KsiazkowoCzyta
2021-08-16
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 6 /10
Przeczytane
@Busia1904
2021-08-05
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 6 /10
Przeczytane Przeczytane 2021
Zaloguj się aby zobaczyć więcej

Cytaty z książki

“Ten, kto powiedział, że nadzieja umiera ostatnia, nie miał racji. Nadzieja umiera pierwsza, potem umierają wyobrażenia, a na końcu pragnienia.”
{}× 1
#
“Każdy ma tajemnice. Każdy ma czarne wspomnienia. I każdy ma wybór.”
{}× 1
#
{} Dodaj cytat
  • O nas
  • Kontakt
  • Pomoc
  • Polityka prywatności
  • Regulamin
  • © 2021 nakanapie.pl
    Zrobione z {} na Pradze Południe