Wahadło Foucaulta

autor: Umberto Eco
Wahadło Foucaulta
4.27
Ocena 4.27 na 5 możliwych
Na podstawie 22 ocen kanapowiczów
"Wahadło Foucaulta" można nazwać erudycyjną powieścią sensacyjną. Trzej medio...
"Wahadło Foucaulta" można nazwać erudycyjną powieścią sensacyjną. Trzej mediolańscy intelekualiści, zainteresowani historią i naukami hermetycznymi, zaczynają snuć hipotezy ma temat tajnych zamierzeń templariuszy i legendarnych różokrzyżowców, którym przypisywano dążenia do zawładnięcia światem. ...
Pełny opis
Data wydania: 2005
ISBN: 9788373921269
Wydawnictwo: Noir sur Blanc
Napisz swoją opinię

Opinie

@sofiblue
@sofiblue 2009-04-02
Niewinna intelektualna zabawa nudzących się bohaterów doprowadza do tragedii. Tak mocno dynamicznie nasycona powieść , jest jak karuzela, gdzie w bardzo krótkim czasie czasie ( tak, tak objętośc książki jak na taką ilość informacji jest bardzo mała) przemykają nam przed oczyma ludzie, wydarzenia, idee, teorie...... Umberto wspaniałe rozwija przed nami całą paletę różnorodnych ezoterycznych zgromadzen. Myslę, że kazdy szanujący się czytelnik będzie zachwycony tą książką. Pozostaje tylko .......... " Brawo, signore Ecco, brawo ".
@Maynard
@Maynard 2008-08-18
Przeczytane (2008-08-18)
Przeskoczyłem do tej powieśći od Dana Browna i muszę stwierdzić, że włoch-mistrz erudycji bije na głowę amerykańskiego "zadymiacza". Książka doskonała! moim zdaniem nie da się o niej powiedzieć zbyt wiele, a recenzja nigdy nie odda klimatu i głębi dzieła. Włochy, Różokrzyżowcy, templariusze, sefiroty, kabała, alchemia, rewolucja, masoni, Paryż i wiele, wiele innych. Zmusza do myślenia, kombinowania, refleksji. Wyciska z czytelnika wszystkie soki, po czym wypełnia pustkę zaskakującym rozwiązaniem. Zdecydowanie dla erudytów.
@Pinkberry
@Pinkberry 2008-03-26
Przeczytane (2008-03-26)
Książka nijak się ma, poza bogactwem nawiązań, do "Imienia róży", dlatego fani tamtej mogą się w niej zgubić kompletnie. A kto się nie zgubi już zawsze będzie miał ochotę iść na spotkanie Różokrzyża ogłaszające się na słupach w co większym mieście :]Dodatkowo, można jej używać jako rekomendacji do przeczytania innych książek, bo każdy rozdział zaczyna się cytatem z Klasyki Książek Dziwnych i Lekko Niezrozumiałych.
@SYSTEM
@SYSTEM 2008-09-07
Przeczytane (2008-09-06)
Najlepsza książka z nurtu spiskowych teorii dziejów i druga po Imieniu Róży najlepsza powieść Umberto Eco. Jeśli komuś podoba się twórczość - za przeproszeniem - Dana Browna czy innych wyrobników, niech przeczyta Wahadło i zobaczy, co to jest prawdziwa literatura.
@Jeanot1
@Jeanot1 2014-06-01
Przeczytane (2014-06-01)
Pierwsza książka, przez którą musiałem trochę brnąć. Bywały momenty załamania. Literatura na najwyższym poziomie, jak dla mnie tylko zbyt wysoki poziom komplikacji fabuły. Widać nie dorosłem jeszcze do tak dogłębnej analizy :)
@La_Loba
@La_Loba 2007-08-30
zaczęłam czytać tą książkę ale idzie mi jak po grudzie!książka jest jak na mój gust ciężka.zobaczymy na razie leży na półce i czeka...
Autorzy
Umberto Eco
Data urodzenia: 05-01-1932 Miejsce urodzenia: Alessandria, Piemont, Włochy Włoski teoretyk literatury, beletrysta. Profesor semiotyki na uniwersytecie w Bolonii. Wykłada także na Uniwersytecie we F...
Inne książki:
Książka O bibliotece
Książka Imię róży
Książka Imię róży
Książka Imię róży
Książka Dzieło otwarte : forma i nieokreśloność w poetykach współczesnych
Współtworzący tą stronę
puchar @vanin @vanin pierwsza opinia