Wandalowie i ich afrykańskie państwo

Jerzy Strzelczyk
Wandalowie i ich afrykańskie państwo
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Europejska tradycja językowa związała z Wandalami pojęcie wandalizmu jako skłonności do bezmyślnego i bezcelowego niszczenia wszystkiego, co wzbogaca ludzką kulturę. Wandalowie przybyli ze Skandynawii w pierwszych wiekach naszej ery, wkroczyli na scenę wielkiej polityki pod koniec IV wieku, podejmując wędrówkę na zachód, następnie z niewyjaśnionych do końca przyczyn przenieśli się do Hiszpanii, a potem w brawurowej akcji z Hiszpanii do Afryki Północnej. W swej znakomitej monografii Jerzy Strzelczyk wykazuje, że w pochodzie przez Europę Wandalowie nie byli wcale bardziej ?wandalscy" niż inne ludy owej epoki, a ich działania zawsze miały określony sens polityczny, gospodarczy czy religijny. Książka przekazuje współczesną wiedzę o Wandalach, których afrykańskie państwo zostało zmiecione przez potężne Cesarstwo Wschodnie w ciągu zaledwie stulecia i które nie pozostawiło po sobie niemal żadnych śladów poza tradycją i legendą.
Data wydania: 2005
ISBN: 978-83-06-02964-2, 9788306029642
Wydawnictwo: Państwowy Instytut Wydawniczy
Seria: Rodowody Cywilizacji
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Autor

Jerzy Strzelczyk Jerzy Strzelczyk
Urodzony w 1941 roku w Polsce
Profesor nauk humanistycznych, historyk-mediewista, członek Polskiej Akademii Nauk. Od początku kariery naukowej związany z Uniwersytetem Adama Mickiewicza w Poznaniu, w latach 1991-1996 był dyrektorem Instytutu Historii UAM. Uhonorowany Nagrodą Fun...

Pozostałe książki:

Bolesław Chrobry Iroszkoci w kulturze średniowiecznej Europy Goci - rzeczywistość i legenda Chrystianizacja Irlandii Zapomniane narody Europy
Wszystkie książki Jerzy Strzelczyk

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Wandalowie i ich afrykańskie państwo aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Wandalowie i ich afrykańskie państwo. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl