Wezwanie do miłości

Anthony de Mello
8.7 /10
Ocena 8.7 na 10 możliwych
Na podstawie 11 ocen kanapowiczów
Wezwanie do miłości
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8.7 /10
Ocena 8.7 na 10 możliwych
Na podstawie 11 ocen kanapowiczów

Opis

Słynny hinduski mistyk komentuje wybrane fragmenty Ewangelii przez pryzmat duchowości Wschodu

Wezwanie do miłości prezentuje ostatnie medytacje Anthony'ego de Mello, autora słynnego Przebudzenia. Są to zapiski człowieka, który miał odwagę zobaczyć rzeczywistość i dlatego był pełen współczucia i miłości dla wszelkich istot i rzeczy, mistyka, który rozkoszował się wszystkim i niczym. Ich tematem jest przede wszystkim miłość i to, co ją utrudnia: przywiązania, pragnienia, żądza, chciwość, system wierzeń lub przekonań - jednym słowem uwarunkowania oraz sposób, w jaki można się od nich wyzwolić po to, aby wiedzieć, aby kochać.

Wezwanie do miłości tworzy wraz z Przebudzeniem integralną całość, która pozwala głębiej i adekwatniej zrozumieć przesłanie Anthony'ego de Mello.

Tytuł oryginalny: Call to Love. Meditations
Data wydania: 2021-10-12
ISBN: 978-83-8202-359-6, 9788382023596
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Kategoria: Rozwój duchowy
Stron: 176
Mamy 4 inne wydania tej książki

Autor

Anthony de Mello Anthony de Mello
Urodzony 4 września 1931 roku w Indiach (Bombaj)
Hinduski jezuita, psychoterapeuta, mistyk, kierownik duchowy. Przez siebie samego nazywany potocznie "chrześcijaninem Wschodu", zaś przez przyjaciół – "mistrzem modlitwy" Największy rozgłos zdobył dzięki książkom i konferencjom z dziedziny duchowośc...

Pozostałe książki:

Modlitwa żaby : księga opowiadań medytacyjnych. T. 1 Modlitwa żaby t.2 Przebudzenie Śpiew ptaka
Wszystkie książki Anthony de Mello

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Kontrowersje wokół Anthonego de Mello

11.10.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

„Cóż bowiem za korzyść odniesie człowiek, choćby cały świat zyskał, a na swej duszy szkodę poniósł”. Mt 16,26 Mistrz modlitwy tak o nim mówią przyjaciele i znajomi, mistyk, psychoterapeuta, hinduski jezuita, to właśnie Anthony de Mello. Wszystkie jego książki łączy tradycja mistyki europejskiej z duchowością Dalekiego Wschod... {} Recenzja książki Wezwanie do miłości

Moja opinia o książce

Opinie

@literackiespelnienie
2020-05-23
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
Przeczytane Indie Filozofia


Wciąż jedna z najważniejszych prac, która miała ogromne, jeśli nie największy wpływ na to, jak przedefiniowałem podejście do kultury oraz społeczeństwa. Zredukowała napięcia oraz przepełniła obietnicą wyjścia poza konstrukt sceniczny (tej sceny, gdzie głoszą hasełka o równouprawnieniu, tolerancji oraz sukcesie osobistym, gdzie w imię górnolotnych transparentów zaglądają do głowy i każą działać według biologi czy presji otoczenia). Zrywa z pospolitą nagonką, otwiera bramy celi, które nigdy nie były zamknięte, lecz dobrowolnie daliśmy się zamknąć w sztucznych opisach świata, gdzie każą ci żyć dla kogoś, pracować dla kogoś, ustępując innym miejsca z byle powodu. Mello przedefiniował tradycyjny model globalistów, obalił przestarzałe myśli oraz koncepty o wolności duchowej. Wiele osób zostanie wytrącona z równowagi po pierwszym przekartkowaniu. Burzy dawne horyzonty, niszczy komfortowy stosunek do otoczenia, niszcząc wyliniałe ,,ego'', przekonanie, że szczęściem jest dobra praca, kariera, prześladowcza miłość czy Bóg z okładki. Całkowicie wyzuty z pandemicznej choroby cywilizacyjnej, odsłaniający okrutną szczerość na temat fikcyjnej depresji czy brak wpływu na ludzkie dążenia.

{}× 7 | link |
CZ
2021-12-04
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10

Wezwanie do miłości to druga książka Anthony De Mello, którą miałam przyjemność przeczytać. To książka, którą najlepiej sobie dawkować, skupiać się i czytać będąc "czystym" na umyśle. Anthony mocno przypomina mi swoim podejściem do życia Ajahn'a Brahm. Uwielbiam obu Panów!

IG: Czytomanka

👉To ostatnie medytacje Antonhy De Mello, które przedstawił w książce. Ich tematem jest przede wszystkim miłość i to, co ją utrudnia: przywiązania, pragnienia, żądza, chciwość, system wierzeń lub przekonań.

👉Takie książki skłaniają do refleksji nad sobą, swoim zachowaniem, to kim się jest, co można zmienić, czy postępujemy w zgodzie ze sobą. Sposób pisania mocno do mnie przemawia- zdaje sobie sprawę, że nie każdy lubi tego typu książki, jednak mając odrobinę refleksji nad sobą zdecydowanie warto po nią sięgnąć. Warto wyjść poza swoje schematy- zdecydowanie polecam.

❗Ocena: 10/10


{} | link |
@Conchita
2009-07-29
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane

Wspaniała książka o czystej bezwarunkowej miłości płynącej prosto z wnętrza...

{} | link |
@aniabruchal89
2021-10-11
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
WS
2021-01-19
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 5 /10
Przeczytane
@jatymyoni
2020-12-21
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane Religia L. hinduska i okolic Bardzo dobra książka
@Dusza
2020-11-04
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane E-book Duchowe zapasy
@Airain
2020-10-21
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
Przeczytane
@Andrews23
2008-06-30
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
@miriamagnieszkaweronika
2015-09-25
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane
@frodo
2008-12-14
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

“Kolejno przychodzą: starania, by zdobyć ową cenną rzecz czy osobę; przywiązanie, gdy zostanie zdobyta, i przeciwdziałanie jakiejkolwiek możliwości utraty zdobytego skarbu. W taki oto sposób do...”
{}
#
“Jeżeli będziesz pragnął szczęścia, będziesz niespokojny, dopóki go nie osiągniesz. Będziesz nieustannie przeżywał stan frustracji; niezadowolenie i niepokój zabiją każde prawdziwe szczęście, j...”
{}
#
“Najważniejszą cechą miłości jest wolność. Z chwilą gdy pojawia się przymus, kontrola albo konflikt, miłość umiera.”
{}
#
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl