Wiara i tron. Święty Wojciech i początki Polski

Dominik W. Rettinger
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Wiara i tron. Święty Wojciech i początki Polski
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

Ostatnia misja - morderstwo, które wstrząsnęło średniowieczną Europą Przełom tysiącleci, na królewskich dworach i w biskupich pałacach toczy się brutalna walka o wpływy, a wszystkie ścieżki politycznych intryg zbiegają się w Rzymie. Rosnący w siłę książę Bolesław zapłaci każdą cenę, aby dołączyć do grona pomazańców. Nieprzebyte knieje północy skrywają pogańskie święte gaje, gdzie wciąż tli się ogień starej wiary. Wtedy na dworze w Gnieźnie zjawia się On - uciekinier z Pragi, niemile widziany w Rzymie biskup, o germańskim imieniu Adalbert. Jego wiara jest gorąca, serce szczere, a odwagą zadziwia najlepszych piastowskich wojów. Jego wielkie ewangeliczne dzieło okaże się samobójczą misją, która przyniesie Chrobremu arcybiskupstwo i… koronę. Niezwykła panorama żarliwego, okrutnego i zmysłowego średniowiecza - epoki, w której władza nierozerwalnie wiązała się z religią. Tajemnicze początki imperium Piastów i polskiego Kościoła. Prawdziwa historia św. Wojciecha. Książka, która wciąga mocniej niż najlepsze kino akcji.
Data wydania: 2016-04-13
ISBN: 978-83-277-1146-5, 9788327711465
Wydawnictwo: WAM
Stron: 464

Autor

Dominik W. Rettinger Dominik W. Rettinger
Urodzony 8 listopada 1953 roku w Polsce (Szczecin)
Dominik W. Rettinger to polski scenarzysta filmowy i telewizyjny, a także utalentowany pisarz. Jest autorem m.in. powieści sensacyjnych „Klasa” oraz „Sokół”, w których centralną postacią jest pułkownik Karol Siennicki, a także sensacyjno-przygodowej...

Pozostałe książki:

Sekret Elizy. Auschwitz. Płatna miłość Miłość w czasie zagłady Klasa Elita Sokół Jonatan Czas przepowiedni Talizmany Kommando Puff Wiara i tron. Święty Wojciech i początki Polski Brainman
Wszystkie książki Dominik W. Rettinger

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Wiara i tron. Święty Wojciech i początki Polski nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@beata87
2019-11-17
8 /10
Przeczytane

Fantastyczna powieść historyczna o początkach chrześcijaństwa na terenie Polski. Powieść osadzona w ówczesnym klimacie - rosnący w siłę Kościół, walki papieży o tron św. Piotra, królowie i książęta europejscy, hierarchowie kościelni, świat i obrzędy plemion pogańskich. To wszystko jest w tej powieści, choć moim zdaniem nieco zbyt powierzchownie ukazany świat pogański. Ale walka o wpływy, władzę i pieniądze wśród możnowładców i Kościoła pokazana idealnie. Nie liczyło się niczyje dobro poza własną korzyścią, obłuda religijna, dwulicowość i pazerność wyzierała z każdego kąta... I między tym wszystkim brat Adalbert - wywodzący się z tego środowiska - pragnący szczerze służyć Bogu i ludziom. Pełen łaski bożej, pokory i miłości... Jak jagnię między wilkami... I jak jagnię ofiarne złożony na ołtarzu "wyższych celów" i rozszarpany. Pięknie ukazana postać Św. Wojciecha, szczególnie wyrazista na tle brutalnego, egoistycznego świata. Do tego książkę wyróżnia piękna, mistyczna okładka.

× 1 | link |

Cytaty z książki

O nie! Książka Wiara i tron. Święty Wojciech i początki Polski. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl