Sekret Elizy. Auschwitz. Płatna miłość

Dominik W. Rettinger
7.4 /10
Ocena 7.4 na 10 możliwych
Na podstawie 7 ocen kanapowiczów
Książka Sekret Elizy. Auschwitz. Płatna miłość
Książka Sekret Elizy. Auschwitz. Płatna miłość
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.4 /10
Ocena 7.4 na 10 możliwych
Na podstawie 7 ocen kanapowiczów

Opis

Za jaką cenę warto przetrwać? Czy w piekle można uratować swoje człowieczeństwo?
Dramatyczne losy młodej kobiety, która, ratując się z koszmaru obozu Auschwitz-Birkenau, decyduje się pracować jako prostytutka w Kommandzie Puff, domu publicznym otwartym w 1943 r. przez SS w głównym obozie. Jej walka o przetrwanie i chora niebezpieczna miłość oficera SS, przeplatają się z opartą na faktach relacją z obozowego życia i funkcjonowania esesmańskiego domu publicznego, nigdy wcześniej nieopisanego w literaturze.
Data wydania: 2019-11-13
ISBN: 978-83-8139-493-2, 9788381394932
Wydawnictwo: Świat Książki
Stron: 320
dodana przez: Justyna_K

Autor

Dominik W. Rettinger Dominik W. Rettinger
Urodzony 11 listopada 1953 roku
Dominik W. Rettinger, Dominik Wieczorkowski-Rettinger, Dominik Rettinger-Wieczorkowski – polski scenarzysta, reżyser filmowy i pisarz. W 1976 r. Rettinger ukończył studia kulturoznawstwa na Uniwersytecie Wrocławskim. W 1977 r. pracował po raz pierw...

Książki Dominik W. Rettinger

Wszystkie książki Dominik W. Rettinger

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Lewa noga, prawa noga przetrwanie....

4.09.2020
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

"Na ścianie zdjęcie wodza. Na jego widok ogrania mnie zawsze lęk i zdumienie. Zakłamana, pyszałkowata miernota owładnęła umysłami takiego narodu.... Patron burdelu patrzy w dal wzrokiem wizjonera, jego myśl zmieni wszystkich ludzi w morderców i kurwy." Tak w skrócie można podsumować to co wydarzyło się w Auschwitz, gdy główna bohaterka Eliza traf... {} Recenzja książki Sekret Elizy. Auschwitz. Płatna miłość

@agulkag@agulkag {}× 8

Książka, która zostaje z tobą na dłużej...

21.03.2020
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

„Przedziwny był zachwyt, który odczuwała Anna, patrząc na bezlitosne wydmy i roztopione w drgającym powietrzu domy z płaskimi dachami. Słońce, powietrze i brunatny piasek zlewały się w dręczącą, bolesną magmę, odbierały nadzieję płucom, oczom i udręczonej skórze. Wytrzymanie następnej minuty wydawało się próbą ponad siły, potem nadchodziła kol... {} Recenzja książki Sekret Elizy. Auschwitz. Płatna miłość

Nie święta Eliza

7.06.2020
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Auschitz miejsce śmierci milionów ludzkich istnień. Życie toczyło się tam od apelu do apelu. Przeżyć kolejny dzień, tylko to się liczyło. A co było ważne dla Niemców? Władza, pieniądze i dobra cielesne. Tylko tyle i aż tyle. Wszyscy znajdowali się w tym samym miejscu ale mieli inne priorytety. W tym przypadku idealnie pasuje stwierdzenie, że punkt... {} Recenzja książki Sekret Elizy. Auschwitz. Płatna miłość

Moja opinia o książce

Opinie

@z_glowawksiazkach
2020-06-19
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane

Na rynku pojawia się ostatnio coraz więcej książek, mówiących o doświadczeniach obozowych. Dominik W. Rettinger postanowił zająć się kwestią prostytucji w Auschwitz. Wyszło dobrze, aczkolwiek przy tak dużej konkurencji i takim temacie niełatwo napisać coś świeżego.
Atutem książki z pewnością jest przedstawienie historii Kommanda Puff, czyli burdelu, który funkcjonował w obozie. Nie jest to temat, po który autorzy sięgają, a jest interesujący. Pokazuje, ile jesteśmy w stanie zrobić dla uratowania własnego życia i jaką cenę przychodzi nam za to zapłacić. Autor bardzo ciekawie poprowadził postacie i zarysował ich charaktery.
To co nie podoba mi się w książce, to zakończenie. Moim zdaniem jest niejednoznaczne i otwarte, co z pewnością było zamysłem autora i jego wizją, jednak ja wolałabym nieco bardziej sprecyzowaną końcówkę. Pomimo to książkę polecam.

{} | link |
@gosia_myst
2020-02-27
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane

"Sekret Elizy. Auschwitz. Płatna miłość " jest to książka, która porusza bardzo trudny temat domów publicznych w obozach śmierci. Autor już na początku informuje, iż historia została wymyślona, a pisząc ją wykorzystał wspomnienia byłych więźniarek. Ta pozycja przedstawia prawdziwą gehennę, przez jaką musiało przejść wiele kobiet. Historia przestawiona z perspektywy kobiety pracującej w obozowym domu publicznym ukazuje to co mogła ona czuć oraz jakie motywy nią kierowały przy zgłoszeniu się do niego. Autor bardzo umiejętnie przekazuje nam emocje przez co nie jest to zdecydowanie książka, którą czyta się jednym tchem. Zdecydowanie jest to lektura dla osób, które potrafią i chcą o tym czytać. Całość jest wstrząsająca, pełna smutku oraz niewątpliwe uświadamia ile jest zdolny przejść, wytrzymać czy zrobić człowiek aby uratować własne życie.

{} | link |
@bettypietras
2020-06-03
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 5 /10
Przeczytane
@Zaczytane_koty
2020-06-05
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 6 /10
Przeczytane
@agulkag
2020-09-04
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane
@tylko_ksiazki_w_glowie
2020-03-21
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane
@michalysy
2020-03-07
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
Przeczytane Ebook

Co czytać po książce “Sekret Elizy. Auschwitz. Płatna miłość”- Dominik W. Rettinger

Książka Westerplatte
Westerplatte Jacek Komuda
{}8.3/10
Westerplatte, Wolne Miasto Gdańsk, 1 września 1939, godzina...
Książka CZAS KUKUŁCZYCH GNIAZD
CZAS KUKUŁCZYCH GNIAZD Zbigniew Domino
{}8/10
Książka jest właściwie bezpośrednią kontynuacją "Syberiady P...
Książka Kolumbowie
Kolumbowie Roman Bratny
{}8.5/10
\"Kolumbowie\" to pierwsza powojenna książka opowiadająca o ...
Książka Dama ze szmaragdami
Dama ze szmaragdami Paulina Kuzawińska
{}7.9/10
Zagadkowa śmierć niedoszłej panny młodej, tajemniczy obraz ...
Książka Wojna i miłość. Wiktor i Hanka
Wojna i miłość. Wiktor i Hanka Jolanta Maria Kaleta
{}9/10
Na fali odwilży po śmierci Stalina Andrzej Kaledin wychodz...

Cytaty z książki

“Słyszę wojskowy marsz. Zbliżmy sie do bramy, obok gra orkiestra złożona z mężczyzn więźniów, większość ma żółte gwiazdy na piersi. Grają dobrze, są zawodowymi muzykami. Nie patrzą na nas, skra...”
{}
#
“Karl zanurzył chochlę w kotle, wciąż patrzył na mnie zahipnotyzowany. -Co tu robisz? - zapytał zduszonym głosem. -Jestem na wakacjach - odpowiedziałam. - Odchudzających. Przygotowuję się do k...”
{}
#
{} Dodaj cytat
nakanapie.pl
{} {} {}
O nas Kontakt Pomoc Polityka prywatności Regulamin
© 2020 nakanapie.pl
Zrobione z {} na Pradze Południe