Sekret Elizy. Auschwitz. Płatna miłość

Dominik W. Rettinger
7.4 /10
Ocena 7.4 na 10 możliwych
Na podstawie 20 ocen kanapowiczów
Sekret Elizy. Auschwitz. Płatna miłość
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.4 /10
Ocena 7.4 na 10 możliwych
Na podstawie 20 ocen kanapowiczów

Opis

Za jaką cenę warto przetrwać? Czy w piekle można uratować swoje człowieczeństwo?
Dramatyczne losy młodej kobiety, która, ratując się z koszmaru obozu Auschwitz-Birkenau, decyduje się pracować jako prostytutka w Kommandzie Puff, domu publicznym otwartym w 1943 r. przez SS w głównym obozie. Jej walka o przetrwanie i chora niebezpieczna miłość oficera SS, przeplatają się z opartą na faktach relacją z obozowego życia i funkcjonowania esesmańskiego domu publicznego, nigdy wcześniej nieopisanego w literaturze.
Data wydania: 2019-11-13
ISBN: 978-83-8139-493-2, 9788381394932
Wydawnictwo: Świat Książki
Stron: 320
dodana przez: Justyna_K

Autor

Dominik W. Rettinger Dominik W. Rettinger
Urodzony 8 listopada 1953 roku w Polsce (Szczecin)
Dominik W. Rettinger to polski scenarzysta filmowy i telewizyjny, a także utalentowany pisarz. Jest autorem m.in. powieści sensacyjnych „Klasa” oraz „Sokół”, w których centralną postacią jest pułkownik Karol Siennicki, a także sensacyjno-przygodowej...

Pozostałe książki:

Sekret Elizy. Auschwitz. Płatna miłość Miłość w czasie zagłady Klasa Elita Sokół Jonatan Czas przepowiedni Talizmany Kommando Puff Wiara i tron. Święty Wojciech i początki Polski Brainman
Wszystkie książki Dominik W. Rettinger

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Wstrząsająca opowieść oczyma kobiety, która chciała przetrwać piekło za wszelką cenę

WYBÓR REDAKCJI
8.01.2024

„Sekret Elizy. Auschwitz. Płatna miłość” autorstwa Dominika W. Rettingera to książka, która mną wstrząsnęła. Chociaż wydawać by się mogło, że na tyle dobrze znam historię II wojny światowej, że ciężko mnie zaskoczyć i już za wiele się nie dowiem. Nic bardziej mylnego. I myślę, że jeszcze tak wiele okropieństwa, zbrodni z tamtych czasów jest nieodk... Recenzja książki Sekret Elizy. Auschwitz. Płatna miłość

@gabi_feliksik@gabi_feliksik × 4

Lewa noga, prawa noga przetrwanie....

4.09.2020

"Na ścianie zdjęcie wodza. Na jego widok ogrania mnie zawsze lęk i zdumienie. Zakłamana, pyszałkowata miernota owładnęła umysłami takiego narodu.... Patron burdelu patrzy w dal wzrokiem wizjonera, jego myśl zmieni wszystkich ludzi w morderców i kurwy." Tak w skrócie można podsumować to co wydarzyło się w Auschwitz, gdy główna bohaterka Eliza traf... Recenzja książki Sekret Elizy. Auschwitz. Płatna miłość

@agulkag@agulkag × 9

Książka, która zostaje z tobą na dłużej...

21.03.2020

„Przedziwny był zachwyt, który odczuwała Anna, patrząc na bezlitosne wydmy i roztopione w drgającym powietrzu domy z płaskimi dachami. Słońce, powietrze i brunatny piasek zlewały się w dręczącą, bolesną magmę, odbierały nadzieję płucom, oczom i udręczonej skórze. Wytrzymanie następnej minuty wydawało się próbą ponad siły, potem nadchodziła kol... Recenzja książki Sekret Elizy. Auschwitz. Płatna miłość

@tylko_ksiazki_w_glowie@tylko_ksiazki_w_glowie × 2

Bajkowy Sekret Elizy z Auschwitz

25.03.2021

Dominik W. Rettinger jest autorem powieści Sekret Elizy, wydanej przez Świat Książki. Zacznę od tego, że mam bardzo mieszane uczucia co do tej książki. W zasadzie sama nie umiem określić czy mi się podobała czy nie. Nie wiem co niej myśleć. Z jeden strony mnie rozczarowała, a z drugiej wzruszyła do łez, ale do rzeczy... Tytułowa Eliza to femme f... Recenzja książki Sekret Elizy. Auschwitz. Płatna miłość

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@gosia_myst
2020-02-27
7 /10
Przeczytane

"Sekret Elizy. Auschwitz. Płatna miłość " jest to książka, która porusza bardzo trudny temat domów publicznych w obozach śmierci. Autor już na początku informuje, iż historia została wymyślona, a pisząc ją wykorzystał wspomnienia byłych więźniarek. Ta pozycja przedstawia prawdziwą gehennę, przez jaką musiało przejść wiele kobiet. Historia przestawiona z perspektywy kobiety pracującej w obozowym domu publicznym ukazuje to co mogła ona czuć oraz jakie motywy nią kierowały przy zgłoszeniu się do niego. Autor bardzo umiejętnie przekazuje nam emocje przez co nie jest to zdecydowanie książka, którą czyta się jednym tchem. Zdecydowanie jest to lektura dla osób, które potrafią i chcą o tym czytać. Całość jest wstrząsająca, pełna smutku oraz niewątpliwe uświadamia ile jest zdolny przejść, wytrzymać czy zrobić człowiek aby uratować własne życie.

× 2 | link |
@z_glowawksiazkach
2020-06-19
7 /10
Przeczytane

Na rynku pojawia się ostatnio coraz więcej książek, mówiących o doświadczeniach obozowych. Dominik W. Rettinger postanowił zająć się kwestią prostytucji w Auschwitz. Wyszło dobrze, aczkolwiek przy tak dużej konkurencji i takim temacie niełatwo napisać coś świeżego.
Atutem książki z pewnością jest przedstawienie historii Kommanda Puff, czyli burdelu, który funkcjonował w obozie. Nie jest to temat, po który autorzy sięgają, a jest interesujący. Pokazuje, ile jesteśmy w stanie zrobić dla uratowania własnego życia i jaką cenę przychodzi nam za to zapłacić. Autor bardzo ciekawie poprowadził postacie i zarysował ich charaktery.
To co nie podoba mi się w książce, to zakończenie. Moim zdaniem jest niejednoznaczne i otwarte, co z pewnością było zamysłem autora i jego wizją, jednak ja wolałabym nieco bardziej sprecyzowaną końcówkę. Pomimo to książkę polecam.

× 1 | link |
@Klosterkeller
2024-01-09
3 /10
Przeczytane

"Auschwitz" - słowo gwarantujące zainteresowanie, bo zapowiada - tak lubiane przez polskich czytelników - okropieństwa i obrzydliwości. Kolejna okazja, by poczuć ten wspaniały dreszcz obrzydzenia.

Romantyczna i wzruszająca historia prostytutki w niemieckim puffie. Naiwna, naciągana, nieprawdziwa. Udało mi się zmęczyć połowę. Ale przydała się, by zrozumieć pewną prawdę - jeśli książki obozowe nie powstały później niż 25 lat po wyzwoleniu obozu, to są nieprawdziwe, zmyślone.
Ktoś tu kiedyś zrobił listę książek z "Auschwitz" w tytule - ich liczba okazała się porażająca, ale - jak widać - nadal ich przybywa.

| link |
@_books_and_dog_
2021-08-24
6 /10
Przeczytane 2021

Temat, który został ujęty w książce na pewno nie jest prosty. Jednak książka jest dość nierówna i czasami nawet chaotyczna jak dla mnie. Wątki z Anną trochę wybijały mnie z obozowych wydarzeń. Zakończenie w porównaniu do całości książki płytkie bardzo szybkie.

| link |
@gabi_feliksik
@gabi_feliksik
2024-01-08
10 /10
@ola1806
2023-03-31
9 /10
Przeczytane Książki o wojnie Na mojej półce:)
@KingaP
@KingaP
2022-11-03
8 /10
Przeczytane
@Moonshine
2022-09-09
8 /10
Przeczytane
AN
@aniamyszka007
2021-08-15
9 /10
Przeczytane
@angela_czyta_
2021-07-03
8 /10
Przeczytane
@Morella
2021-03-18
5 /10
Przeczytane Posiadam
@aleksandraczarnecka1989
2021-03-14
5 /10
Przeczytane
@Polemikaa
2021-02-25
9 /10
Przeczytane posiadam nabytki 2021 wojna/Niemcy/Holocaust
@sarna_5
@sarna_5
2021-02-18
9 /10
Przeczytane
@walczakmonis
2020-12-11
7 /10
Przeczytane
Zaloguj się aby zobaczyć więcej

Cytaty z książki

Słyszę wojskowy marsz. Zbliżmy sie do bramy, obok gra orkiestra złożona z mężczyzn więźniów, większość ma żółte gwiazdy na piersi. Grają dobrze, są zawodowymi muzykami. Nie patrzą na nas, skrajnie wychudzeni sprawiają wrażenie cieni. Powinna się nad nimi zlitować grawitacja, pozwolić im odlecieć. Po co ta muzyka, czego ma dowieść?...Spektakl absurdu nie zna granic, nigdy się nie kończy.
Karl zanurzył chochlę w kotle, wciąż patrzył na mnie zahipnotyzowany.
-Co tu robisz? - zapytał zduszonym głosem.
-Jestem na wakacjach - odpowiedziałam. - Odchudzających. Przygotowuję się do konkursu miss Trzeciej Rzeszy.
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl