Kommando Puff

Dominik W. Rettinger
10 /10
Ocena 10 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Kommando Puff
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
10 /10
Ocena 10 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

Jak wysoka może być cena przetrwania? Czy nawet w piekle można uratować swoje człowieczeństwo? Dramatyczne losy młodej kobiety, która, ratując się z koszmaru obozu Auschwitz-Birkenau, decyduje się pracować jako prostytutka w Kommandzie Puff, domu publicznym otwartym w 1943 przez SS w głównym obozie. Jej walka o przetrwanie i chora, niebezpieczna miłość oficera SS przeplatają się z opartą na faktach relacją z jej obozowego życia i funkcjonowania esesmańskiego domu publicznego, nigdy wcześniej nieopisanego w literaturze.
Data wydania: 2018-03-14
ISBN: 978-83-8031-788-8, 9788380317888
Wydawnictwo: Świat Książki
Kategoria: Historia
Stron: 320

Autor

Dominik W. Rettinger Dominik W. Rettinger
Urodzony 8 listopada 1953 roku w Polsce (Szczecin)
Dominik W. Rettinger to polski scenarzysta filmowy i telewizyjny, a także utalentowany pisarz. Jest autorem m.in. powieści sensacyjnych „Klasa” oraz „Sokół”, w których centralną postacią jest pułkownik Karol Siennicki, a także sensacyjno-przygodowej...

Pozostałe książki:

Sekret Elizy. Auschwitz. Płatna miłość Miłość w czasie zagłady Klasa Elita Sokół Jonatan Czas przepowiedni Talizmany Kommando Puff Wiara i tron. Święty Wojciech i początki Polski Brainman
Wszystkie książki Dominik W. Rettinger

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Kommando Puff aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@sandrajasona
@sandrajasona
2019-11-05
10 /10
Przeczytane Historia Przeczytane w 2018

zruszająca, wstrząsająca,
Autor chciał poruszyć zapomniane, rzadko omawiane domy publiczne w obozach koncentracyjnych. Stworzył opowieść ukazująca losy wojenne z jednej strony Elizy, z drugiej strony Anny, które to postaci połączył syn Anny. Eliza od zaradnej młodej kobiety trafia do obozu, przechodzi wszystkie etapy obozu. Anna matka, żona oficera widzi co się dzieje, Eliza nie potrafi się w obozie odnaleźć, genialnie pisarz opisuje to „oswajanie się” z tą sytuacją, to co przeżywa, w jaki sposób przeraża, a my wiemy, że to było normalnością. Walka o przeżycie, wszelkie formy upodlenia, wszy, apele, mordowanie umierających, żywych, i forma nagrody – domy publiczne. Dodatkowo mamy w tle historię Anny, którą można też uznać jako motyw przewodni- pamiętnik. I zakończenie, którego nie spodziewałam się. Trudno czytać, trudno komentować, ja jak najbardziej polecam.

× 3 | link |

Cytaty z książki

O nie! Książka Kommando Puff. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat