Wiara, rozum i wojna z dżihadyzmem

George Weigel
Wiara, rozum i wojna z dżihadyzmem
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

George Weigel zawsze pisze z pasją. Nie ma znaczenia, czy jego prace są biografią papieża, czy polemiką ze współczesną cywilizacją – zawsze widać w nich nie tylko głębokie przemyślenie problemów, ale także emocje, które sprawiają, że książki Weigla chce się czytać. I nie inaczej jest z "Wiarą, rozumem i wojną z dżihadyzmem". Jest ona niezwykle starannym i zarazem syntetycznym przedstawieniem tego, czym jest islam, i dlaczego nie da się go pogodzić z wartościami cywilizacji zachodniej. Jest również – jak głosi podtytuł – „wezwaniem do działania”, czyli do zaangażowania w obronę naszej, opartej na chrześcijaństwie, cywilizacji. Tę książkę trzeba też przeczytać, żeby zrozumieć, dlaczego polscy żołnierze powinni być nie tylko w Afganistanie, ale i w Iraku. I dlaczego to właśnie tam rozgrywa się obecnie kluczowy dla przyszłości świata, a także Polski, konflikt.
„Ta wybitna książka jest po prostu najlepszą analizą roli religii w tym, co określam mianem IV wojny światowej”.
Norman Podhoretz, redaktor magazynu „Commentary”
„Absolutne mistrzostwo. Jest tu wszystko: zasady moralne oraz strategia i taktyka wygrania wojny o przetrwanie cywilizacji zachodniej, podane w sposób spójny i przekonujący. Osama bin Laden i Ahmadineżad znienawidzą tę książeczkę nad wszystkie inne".
R. James Woolsey, były dyrektor Centralnej Agencji Wywiadowczej
„Weigel napisał jedną z najważniejszych książek okresu po 11 września 2001. Krzepiące, śmiałe i zmuszające do myślenia opisanie walki, którą toczymy, i którą musimy wygrać”.
William Kristol, redaktor naczelny „The Weekly Standard”
George Weigel (ur. 1951) – katolicki teolog, filozof, politolog i wykładowca akademicki. Autor kilkudziesięciu książek o tematyce społecznej, politycznej i religijnej, w tym fundamentalnej biografii Jana Pawła II Świadek nadziei, a także Katedry i sześcianu, która ukazała się nakładem wydawnictwa Fronda. Książki Weigla publikowane są na całym świecie. Doceniło je dwanaście uniwersytetów, które przyznały mu doktoraty honoris causa. Mąż Joan, ojciec trójki dzieci, a od niedawna szczęśliwy dziadek (na razie) jednego wnuka.
Data wydania: 2011-03-03
ISBN: 978-83-62268-20-7, 9788362268207
Wydawnictwo: Fronda
Stron: 204

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Wiara, rozum i wojna z dżihadyzmem aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Wiara, rozum i wojna z dżihadyzmem. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2023 nakanapie.pl