Wiecznie młodzi, czyli pokolenie mocy

Joanna Pogorzelska
6.8 /10
Ocena 6.8 na 10 możliwych
Na podstawie 5 ocen kanapowiczów
Wiecznie młodzi, czyli pokolenie mocy
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
6.8 /10
Ocena 6.8 na 10 możliwych
Na podstawie 5 ocen kanapowiczów

Opis

Starość? Jaka starość! Ja dopiero zaczynam żyć!

Power Generation. Pokolenie mocy. To właśnie oni – polscy pięćdziesięciolatkowie. Silni, energiczni, optymistyczni. Z apetytem na życie i wielkimi planami. Wbrew stereotypom. To ludzie, którzy mają prawdziwy power i udowadniają, że życie jest piękne bez względu na wiek.

Bohaterami rozmów, przeprowadzonych przez Joannę Pogorzelską, są ludzie z różnych światów. Jerzy Górski – sportowiec, mistrz świata w triathlonie, który sięgnął dna uzależnienia od narkotyków, by potem dostać się na sportowy szczyt; Paweł Łoziński – wybitny reżyser filmów dokumentalnych; Beata Borucka – pisarka, blogerka, założycielka strony Mądre Babcie czy doktor Marek Bachański – neurolog, który jako pierwszy leczył polskie dzieci konopiami medycznymi, za co stracił pracę w Centrum Zdrowia Dziecka. Jest też Krzysztof Skiba, performer, frontman zespołu Big Cyc, który uważa, że „w tym wieku nic się nie kończy, a fantazja zwycięży kiełbasę”.

Każdy z nich ma odwagę być sobą, marzyć i nieustannie zaskakiwać – siebie i wszystkich dookoła. Przekonaj się, co gra w duszach tego niezwykłego pokolenia!

Pracują, zakochują się, uprawiają seks, mają marzenia, chcą dalej korzystać z życia, bo czują się młodzi. O kim mowa? O pokoleniu 50+, które nazywane jest często seniorami czy silversami, starszymi panami i paniami.
Większość – zwłaszcza młodych ludzi – myśląc o osobach powyżej 50. roku życia, oczami wyobraźni widzi osoby z siwymi włosami, które zajmują się wnukami, oglądają seriale w telewizji i rozwiązują krzyżówki. Ale ten obraz nie jest prawdziwy. Polacy 50+ widzą samych siebie zupełnie inaczej.
Data wydania: 2020-11-20
ISBN: 978-83-8219-052-6, 9788382190526
Wydawnictwo: Novae Res
Kategoria: Literatura faktu
Stron: 354
dodana przez: NovaeRes

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Pokolenie mocy - czy masz szansę na tak szczęśliwe i pełne optymizmu życie jak oni? Mam wątpl...

9.01.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Power Generation. Pokolenie mocy. To najsilniejsi 50 - 70 latkowie. Wyjątkowi i jedyni w swoim rodzaju. Co ich napędza? Pieniądze, władza, seks … Potrafią się cieszyć z życia, czerpać pełną parą, niezależnie od wieku. Młodzi, znudzeni i zmęczeni życiem, powinni brać z nich przykład i czerpać energię, którą starsi tryskają na każdym kroku. Dlaczego... {} Recenzja książki Wiecznie młodzi, czyli pokolenie mocy

@malgosialegn@malgosialegn {}× 3

O tym czy pokolenie ma znaczenie

5.01.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Książka ta jest zbiorem wywiadów z tak zwanym "Pokoleniem mocy", czyli obywatelami polski, którzy na swoim koncie mają 50+ wiosen. Pani Joanna rozmawiała z pełnymi pasji, miłości i radości ludźmi sukcesu, którzy chętnie opowiadali o tym co jest dla nich w życiu ważne, jakie zebrali doświadczenie i jak odnajdują się w dzisiejszym świecie. Autorka ... {} Recenzja książki Wiecznie młodzi, czyli pokolenie mocy

Wiecznie młodzi

28.01.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

„Pracują, zakochują się, uprawiają seks, mają marzenia, chcą dalej korzystać z życia, bo czują się młodzi”. Zastanawialiście się jak żyją polscy pięćdziesięciolatkowie? Jakie mają marzenia, wartości, obawy?. Książka Joanny Pogorzelskiej pt. „Wiecznie Młodzi-Czyli Pokolenie Mocy" odpowiada na te pytania, poprzez zbiór rozmów z osobami z tzw. pokol... {} Recenzja książki Wiecznie młodzi, czyli pokolenie mocy

Wiecznie młodzi, czyli pokolenie mocy

31.01.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

„Wiecznie młodzi, czyli pokolenie mocy” Joanny Pogorzelskiej to książka dosyć niezwykła – subtelna, prawdziwa, z nieopisanym zbiorem doświadczeń ludzi, którzy przeszli przez życie z podniesioną głową; którzy nie bali się być sobą. Czy to może inspirować? Z pewnością. Każda z opisanych przez Autorkę historii jest niepowtarzalna, wciągająca. Wszystk... {} Recenzja książki Wiecznie młodzi, czyli pokolenie mocy

Moja opinia o książce

Opinie

@melkart002
2021-01-31
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
@Rece_pelne_ksiazek
2021-01-28
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
@malgosialegn
2021-01-09
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
Przeczytane
@girlinthebookspoland
2020-12-25
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 6 /10
Przeczytane
@aniabruchal89
2020-11-23
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 3 /10

Cytaty z książki

“Siła jest wtedy, kiedy wiemy jakie są nasze słabości.”
{}× 3
#
“Trzeba siebie polubić. A kiedy się siebie lubi? Kiedy robi się coś, co daje przyjemność. Jeśli ktoś ciągle narzeka i nic mu się nie podoba, to gnuśnieje. Ludzie sami potrafią schrzanić sobie ż...”
{}× 3
#
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl