Wieża komunistów

Witold Franciszek Gadowski
5 /10
Ocena 5 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów
Wieża komunistów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
5 /10
Ocena 5 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów

Opis

"Jak dojdzie do nich, że w każdej chwili może rozpętać się chryja, przy której niewydana książka Andrzeja może być jedynie preludium, to się posrają" - pomyślał z satysfakcją. Przed nim usiadła śliczna blondynka, kształtna dwudziestokilkulatka.
"Pewnie studentka" - uśmiechnął się sam do siebie.
Dziewczyna wstała i podeszła do niego. Była uśmiechnięta, o coś pytała, ale huk pędzącego po szynach wagoniku zagłuszał wszystko.
Odruchowo wstał i przybliżył ucho do jej ust.
Naraz coś chrupnęło mu w krtani, poczuł, że traci oddech i wzrok.
Ostatnia myśl nie zdążyła nawet błysnąć mu pod czaszką, a twarz zastygła w wyrazie bezbrzeżnego zdumienia.
Andrzej Brenner to ambitny dziennikarz śledczy, który jest przekonany, że właśnie znalazł temat życia. Oto wpadł na trop największej afery w postkomunistycznej Polsce - defraudacji pieniędzy pochodzących z Funduszu Budowy Gospodarki. Nie zdając sobie sprawy z ryzyka, postanawia wszcząć prywatne dochodzenie. Z początku wszystko wydaje się zmierzać w pomyślnym kierunku - udaje mu się nawiązać kontakt z żoną głównego skazanego, Grzegorza Okrzemka, dociera również do informatorów zaangażowanych w nielegalny proceder. Niebawem jednak budzą się siły, które zaczynają zagrażać śledztwu. Osoby zrazu przychylne dziennikarzowi, wkrótce zauważają jego niechęć do współpracy i postanawiają zniweczyć plan ukazania światu kulis afery gospodarczej.
"Witolda Gadowskiego znaliśmy dotąd głównie jako jednego z niewielu w III RP dziennikarzy śledczych, którzy w pełni zasługują na ten tytuł. To dzięki jego reportażom dowiadywaliśmy się o kulisach polskiego (i nie tylko) rynku gazowego albo związkach PRL-owskich służb specjalnych ze światowym terroryzmem. Powieść Wieża komunistów to podobno fikcja, a przecież odbija się w niej ukryta strona historii III RP. W trzymającej w napięciu, sensacyjnej fabule, śledząc dziwnie znajome postaci, odkrywamy podszewkę znanych nam wydarzeń, których w inny sposób nie można byłoby dziś pokazać...".
Bronisław Wildstein
Witold Gadowski - zakopiańczyk, absolwent psychologii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Wieloletni dziennikarz śledczy, prasowy i telewizyjny. Laureat najpoważniejszych dziennikarskich nagród m.in. Grand Press, dwukrotnie nagrody "Watergate", przyznawanej przez Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich dla najlepszych dziennikarzy śledczych.
Twórca reportaży filmowych, które sam nazwał "Tajną historią gospodarczą Polski". Autor wywiadów z najsłynniejszymi terrorystami XX wieku. m.in. z Carlosem "Szakalem", jedynym żyjącym zastępcą Abu Nidala - Abu Bakrem, liderami palestyńskiego Hamasu, członkami RAF oraz wielu innymi. Współautor, z Przemysławem Wojciechowskim, reporterskiej książki Tragarze śmierci, której autorzy, jako pierwsi polscy dziennikarze, głęboko wniknęli w świat międzynarodowego terroryzmu. Specjalista w odkrywaniu działań rosyjskich służb specjalnych w Polsce.
Poeta, publicysta, miłośnik kawy i Bałkanów.
Data wydania: 2019-12-10
ISBN: 978-83-7785-143-2, 9788377851432
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Cykl: Andrzej Brenner, tom 2
Stron: 502
Mamy 2 inne wydania tej książki

Autor

Witold Franciszek Gadowski Witold Franciszek Gadowski
Urodzony 4 listopada 1964 roku w Polsce (Zakopane)
Witold Franciszek Gadowski – polski dziennikarz, publicysta, pisarz i poeta.

Pozostałe książki:

Lokal dla awanturnych Krew nie woda. Polskie zapiski współczesne Smak wojny Szlag trafił Wieża komunistów
Wszystkie książki Witold Franciszek Gadowski

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Bo to Polacy są mistrzami knucia

1.09.2020

Ciekawa sprawa. Nigdzie – bez względu na to, czy chodziło o wydanie Zysku i S-ka (rok 2012), czy o wersję wydawnictwa Replika (2018), a oba są sygnowane jako wydanie pierwsze (tyle tylko, że jedno jest z cyklu Andrzej Brenner, tom 2, a drugie, tom 3), nie znalazłem informacji o redaktorze i korektorze tego dzieła. Zainteresowało mnie to, gdy przec... Recenzja książki Wieża komunistów

@Meszuge@Meszuge × 2

Witold Gadowski „Wieża Komunistów”

9.01.2013

Przyznam się szczerze, iż książka ta jest jedną z lepszych pozycji, jakie ostatnio miałem okazję przeczytać. Uderza realizmem zdarzeń i zachowań, oraz dociekliwą obserwacją naszej rodzimej rzeczywistości. Autor znakomicie prowadzi intrygę, właściwie stopniuje napięcie i tworzy własną niepowtarzalną lekko mroczną aurę zagrożenia, która niczym gęsta... Recenzja książki Wieża komunistów

Moja opinia o książce

Opinie

@Meszuge
2020-09-01
3 /10
@ryszpak
2020-05-06
7 /10
Przeczytane A.D. 2020 Posiadam Historia najnowsza Kryminały, Kryminalistyka

Cytaty z książki

O nie! Książka Wieża komunistów. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat

Pozostałe książki z cyklu

Smak wojny
Smak wojny
Witold Franciszek Gadowski
7/10
Smak wojny to uderzająco prawdziwa, pełna przemocy, ale również poruszająca powieść, od której nie s...
Szlag trafił
Szlag trafił
Witold Franciszek Gadowski
6/10
Los sprawia, że Andrzej Brenner 10 kwietnia 2010 roku ląduje w Smoleńsku. Z bliska zagląda w oczy zł...
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl