Witajcie w księgarni Hyunam-Dong

Bo-reum Hwang
7.4 /10
Ocena 7.4 na 10 możliwych
Na podstawie 18 ocen kanapowiczów
Witajcie w księgarni Hyunam-Dong
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.4 /10
Ocena 7.4 na 10 możliwych
Na podstawie 18 ocen kanapowiczów

Opis

Koreański bestseller, który w ciągu zaledwie pięciu miesięcy sprzedał się w ponad 110 tysiącach egzemplarzy, a teraz podbija serca zachodnich czytelników!
Ujmująca i pełna wdzięku opowieść o szukaniu pocieszenia i akceptacji w życiu oraz o uzdrawiającej mocy książek.

Myślała tylko o jednym: "Muszę założyć księgarnię”. Yeong-ju była wypalona – fizycznie i emocjonalnie. Choć spełniała się w życiu prywatnym i zawodowym i powinna być szczęśliwa, czuła jedynie wyczerpanie. Pewnego dnia, w przypływie odwagi, postanowiła zrealizować dawne marzenie. Przeprowadziła się do małej dzielnicy na obrzeżach Seulu i otworzyła kameralną księgarnię, Hyunam-dong.

Przez pierwszych kilka miesięcy łzy Yeong-ju tylko odstraszają odwiedzających. Ale długie godziny spędzane w księgarni dają jej czas na zastanowienie się, co powinno należeć do jej nowych obowiązków. Gdy zatrudnia Min-juna, sympatycznego baristę, również szukającego życiowej drogi, a potem zaczyna organizować spotkania autorskie, kółko czytelnicze i powoli opracowuje własną filozofię sprzedaży książek, zaczyna wreszcie czuć się swobodnie – nareszcie jest u siebie.

Otoczona przyjaciółmi, pisarzami i książkami, które łączą ich wszystkich, odnajduje swoją nową ścieżkę, a księgarnia Hyunam-dong staje się bezpieczną przystanią dla zagubionych dusz. Można tu odpocząć, znaleźć ukojenie i przypomnieć sobie, że nigdy nie jest za późno, aby porzucić niedającą nadziei fabułę i zacząć wszystko od nowa.

Historia, którą zainspirowało życie; powieść, która zachwyci wszystkich miłośników książek i czytania – także tych, którzy wcześniej zakochali się w "Między książkami” Gabrielle Zevin i "Bibliotece o północy” Matta Haiga.
Tytuł oryginalny: 어서 오세요, 휴남동 서점입니다
Data wydania: 2024-01-24
ISBN: 978-83-67759-55-7, 9788367759557
Wydawnictwo: Albatros
Stron: 416
dodana przez: effyxcigarettes

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Koreańskie skrawki życia

WYBÓR REDAKCJI
16.02.2024

Powieść „Witajcie w księgarni Hyunam-dong” to koreański bestseller, który czaruje czytelników na całym świecie swoim klimatem i wartościowym, ciepłym przesłaniem mówiącym o tym, że szczęście nie jest tożsame z sukcesem finansowym czy społecznym, a odnaleźć możemy je w najprostszych, codziennych czynnościach. Historia stworzona przez Hwang Bo-reum... Recenzja książki Witajcie w księgarni Hyunam-Dong

@milla@milla × 7

WItajcie w księgarni i.... rozgoście się!

WYBÓR REDAKCJI
30.01.2024

"Witajcie w księgarni Hyunam-dong" Hwang Bo-Reum I chciałoby się powiedzieć: "rozgoście się..." -*-*-*- Yeong-ju była wypaloną emocjonalnie kobietą po 30, gdy zdecydowała zrealizować marzenie swojego życia- założyła księgarnię. Miejsce stało się schronieniem zarówno dla niej jak i dla jej klientów. -*-*-*- Nie znajdziemy tu wartkiej akcji, wciągaj... Recenzja książki Witajcie w księgarni Hyunam-Dong

Koreański debiut

29.01.2024

" [...] Wiesz, jak bar­dzo wszy­scy się ucieszyli na wieść, że w oko­li­cy otwar­to księgar­nię? No ale kto bę­dzie chciał zaglądać do skle­pu, w któ­rym młoda, wyglą­da­ją­ca na schorowa­ną dziew­czy­na sie­dzi bez­wład­nie jak jakaś po­lu­zo­wa­na śruba? [...]" Wow! Jestem zachwycona powieścią "Witajcie w księgarni Hyunam-Dong" autorstwa Hwang ... Recenzja książki Witajcie w księgarni Hyunam-Dong

Komfortowa i kojąca

19.03.2024

Z powieścią „Witajcie w księgarni Hyunam-Dong” autorstwa Hwang Bo-reum przenosimy się w wymarzone miejsce każdego miłośnika książek i kawy, by zagłębić się w niespieszną i urokliwą historię o odnajdywaniu sensu życia, wewnętrznego spokoju i spełnianiu marzeń. Magiczna atmosfera księgarni prowadzonej przez niezwykłą kobietę z czasem staje się dla w... Recenzja książki Witajcie w księgarni Hyunam-Dong

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

ZA
@zaczytaniania
2024-02-08
7 /10

Najpierw zakochałam się, a jakże, w okładce. Ale kiedy poznałam historię, która się pod nią skrywa — zauroczyłam się na całego.

“Witajcie w księgarni Hyunam-dong” to debiutancka powieść koreańskiej autorki esejów Hwang Bo-Reum. I ten esejowy vibe jest odczuwalny w narracji tej książki. Mnie on ani trochę nie przeszkadzał, a wręcz przeciwnie — uważam, że pomógł rozbudować obraz każdej z postaci i nadał opowieści takiej głębi, której często brakuje w książkach.

Yeong-ju, mimo iż wiodła dobre życie, czuła się w nim niespełniona. Wypalenie i przytłoczenie dotychczasowymi obowiązkami doprowadziło ją do niewielkiej dzielnicy w Seulu, gdzie postanowiła otworzyć wymarzoną księgarnię, w której każdy poczuje się, jak w domu. Niestety łzy płynące przez pierwsze tygodnie z oczu Yeong-ju zniechęcały potencjalnych klientów do zakotwiczenia się na dłużej w tym kameralnym miejscu. Kiedy właścicielka w końcu zaczyna angażować się w życie swojego biznesu, pojawiają się też pierwsi goście. Yeong-ju zatrudnia w końcu introwertycznego baristę, Min-juna. Chłopak podobnie, jak jego szefowa szuka swojej drogi w życiu.

Księgarnia Hyunam-dong zaczyna tętnić życiem. Można dostać w niej cudowne książki, skrupulatnie wybierane przez samą właścicielkę, można napić się przepysznej kawy, ale też przyjść na spotkanie autorskie lub wziąć udział w spotkaniu kółka czytelniczego. To miejsce staje się przystanią nie tylko dla amato...

× 2 | link |
@tomzynskak
2024-02-12
8 /10

„Witajcie w księgarni Hyunam-Dong” to jedna z tych książek, która otula Czytelnika niczym kocyk, przynosi ukojenie, chwilę spokoju i staje się bezpieczną przystanią dla zagubionej duszy. To jedna z tych książek, która opowiada o zwykłych czytelnikach i zwykłych ludziach. Która kierowana jest do zwykłych czytelników i zwykłych ludzi.

Akcja powieści dzieje się za drzwiami małej koreańskiej księgarni. Jest to szczególne miejsce, gdzie książki stają się jedynie tłem dla ludzkich rozterek czy wspomnień. Stają się one świadkami zmagań z życiem i inspirują do zmian oraz przemyśleń.
Niejednokrotnie Autorka podkreśla jak ważne są relacje międzyludzkie jak silne znaczenie ma przynależność do danej społeczności. Bohaterowie tutaj są Zagubieni, osamotnieni, wypaleni zawodowo i to właśnie w tej małej księgarni odnajdują spokój i wzajemne wsparcie. Udowadniają oni, że przez życie łatwiej iść boku z kimś kto cię rozumie i wspiera niż brnąć przez nie samemu.

Powieść Hwang Bo-reum ma niezwykłą moc terapeutyczną. Teoretycznie opowiada o zwykłych dniach i życiu zwykłych ludzi, którzy odwiedzają małą księgarnię. Jednak to właśnie ta prostota i zwyczajność powodują, że książka ta jest tak wyjątkowa i pozostawia w czytelniku ślad. Daje swego rodzaju komfort i świadomość, że spokojnie możemy stawiać czoła światu.

Jestem przekonana, że nie każdy odbierze tę książkę z taką pasją jak ja. Jednak wydaje mi się, ...

× 2 | link |
ME
@menia71
2024-04-23
8 /10
Przeczytane

Dobra książka i pyszna kawa.
Czy coś więcej trzeba?
"(...)zarówno w przypadku lektury, jak i kawy o jakości doświadczenia decyduje właśnie zrozumienie subtelnych różnic."(str. 132)

Yeong-ju prowadzi własną księgarnię. Początkowo bardzo nieporadnie, z czasem coraz lepiej. Pomaga jej Min-jun, barista.
Sama jest zagorzałą czytelniczką, uwielbia szczególnie powieści. Działa też w mediach społecznościowych. A księgarnia wkrótce staje się miejscem spotkań z autorami, kółka czytelniczego i innych wydarzeń lub akcji, często niepowtarzalnych i nietuzinkowych. Miejscem, gdzie ludzie przychodzą, bo chcą, bo tego potrzebują z różnych względów i pobudek a czasem dlatego, że ktoś im kazał.

Opowieść o: pracy, rozwoju, ciszy, ludziach, książkach, kawie, metamorfozach, harmonii i dysonansie, marzeniach, rozmowach, przemyśleniach, rodzinie, pracy, akceptacji, życiu, uczuciach.

To o fabule w maksymalnym skrócie.

Opowieść ta ma niezwykły klimat. Specyficzny i niepowtarzalny. Sprawiała, że odczuwałam niebywały spokój i wyciszenie podczas czytania. Nawet wtedy, gdy poruszała trudne tematy.
Dla mnie to była "branżowa" lektura, bo codziennie jestem w księgarni. Najczęściej w pracy. Czasami jako klientka. Obie rolę lubię.

Niezwykła to była czytelnicza przygoda. Odmienna od tych, które zazwyczaj wybieram i chyba dlatego ... wyjąt...

× 2 | link |
@sweet_emily_and_her_world
2024-01-30
7 /10
Przeczytane

Nie znajdziemy tu wartkiej akcji, wciągającej fabuły czy gorącego romansu. Są za to rozmowy przy kawie i spotkania literackie. Jest też miejsce na ciszę i na zastanowienie się nad celem życia.
Każdy z bohaterów osiągnął już moment, gdy zrozumiał, że nie cieszy go gonitwa za bogactwem czy realizowanie oczekiwań rodziny.

W małej księgarni, ukrytej pośrodku osiedla, spotykają się nieznane osoby, by być dla siebie wsparciem i wzajemnie dodać otuchy.
Jak mantra przewija się temat realizacji marzeń-
od podejścia infantylnego, po całkowite zaprzeczenie dążenia do celu, jeżeli miałby on stać w opozycji do szczęścia. Finalnie jednak, w każdym dialogu, wybrzmiewa zachęta do działania.

Książka naszpikowana jest myślami, które oddzialywują na uczucia i sumienie czytelnika. Wszystko po to, abyśmy mogli przystanąć na chwilę w naszym zabieganym życiu i zastanowić się nad jego treścią.

Książka wpisuje się w popularny w Korei nurt healing.
Uzdrowienie emocjonalne ma w tym przypadku zapewnić lektura książek. W nich przecież każdy znajdzie to, czego poszukuje.

I powiedzcie sami- czy to nie jest obowiązkowa lektura dla wszystkich bookstagramerów?!

× 2 | link |
@haudek
2024-04-28
6 /10
Przeczytane Ain Alibro 2024-Książki
@ksiazkowerecenzjenabi
2024-04-14
7 /10
Przeczytane
@czytanie.na.platanie
2024-03-19
8 /10
Przeczytane Przeczytane 2024 Posiadam
ST
@stokrotka22
2024-03-16
8 /10
Przeczytane
@ejwa1960
2024-02-17
6 /10
Przeczytane Literatura piękna/faktu/klasyka/biografia Ebook/audiobook /Legimi 2024
@milla
2024-02-16
7 /10
Przeczytane
@Klementynka
2024-04-29
6 /10
Przeczytane obyczajowe, romans 2024 - 12 autorów-12 narodowości Wyzwanie: 20 na 2024 rok
MO
@Moniskape
2024-02-12
6 /10
Przeczytane
@anettaros.74
2024-02-01
8 /10
Przeczytane
@mommy_and_books
2024-01-29
10 /10
Przeczytane
@katarzyna.krogi
2024-02-13
9 /10
Przeczytane
Zaloguj się aby zobaczyć więcej

Cytaty z książki

Umiejętność pozytywnego myślenia na własny temat to coś, czego bez wątpienia potrzebujemy.
Człowiek potrzebuje należytego odpoczynku, żeby móc pracować. Ale musi też dostawać odpowiednie wynagrodzenie, żeby spokojnie żyć.
Moja rodzina jest temperamentna, nawet z powodu jakiejś błahostki potrafimy wystrzelić jak popcorn podczas prażenia.
Jeśli się komuś nie wygadam, mam wrażenie, że mnie rozsadzi.
Wierzył, że zaangażowanie się w opowieść drugiej osoby pomogłoby mu samemu się otworzyć. Wtedy też po raz pierwszy dotarło do niego, że już od długiego czasu był zupełnie sam.
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl