Władca Pierścieni T2. Dwie wieże TW

Władca Pierścieni T2.  Dwie wieże  TW
4.56
Ocena 4.56 na 5 możliwych
Na podstawie 194 ocen kanapowiczów
Fantastyczna epopeja Władca Pierścieni to jedno z największych dzieł literack...
Fantastyczna epopeja Władca Pierścieni to jedno z największych dzieł literackich. Tolkien tchnął nowe życie w dawne tradycje i na ich kanwie zbudował jedyną w swoim rodzaju powieść przygodową ze starożytną legendą i prostą ogólnoludzką prawdą moralną jako osnową. Wątki Hobbista zostały rozwinięte...
Pełny opis
Data wydania: 2002
ISBN: 9788372458278
Wydawnictwo: Amber
Stron: 328
Napisz swoją opinię

Opinie

@hotaru
@hotaru 2007-08-29
Przeczytane (2007-08-26)
Druga część "Władcy pierścieni". Abstrahując od wszystkich zalet, pionierstwa i wizjonerstwa Cyklu, to, co napisałem na temat wad tomu pierwszego nadal pozostaje aktualne w odniesieniu do tej pozycji, tj. brak ważnych postaci kobiecych i przydługawe opisy. Cały cykl cierpi również na coś, od czego nie ustrzega się znakomita większość książek fantasy napisanych w duchu Tolkienowskim, czy też D&D - wyraźny podział na dobro i zło. Ponad to, poznajemy motywy działań tylko jednej ze stron konfliktu. W realnym świecie nie ma takich jasnych podziałów, co świetnie zobrazował Sapkowski w swoich cyklu wiedźmińskim. Tak wyraźne rozróżnienie może powodować postrzeganie całej gałęzi fantasy jako infantylnej. Kto wie, może się to kiedyś zmieni.
@Deline
@Deline 2010-07-05
Przeczytane (2010-01-01)
Podobała mi się, podobnie jak Drużyna Pierścienia. Zakochałam się w tych magicznych stworzeniach zwanych Entami oraz w olifantach, czyli naszych ziemskich słoniach. Chwilami było mi żal Golluma, ale po jego ostatnim występku zaczęłam jeszcze bardziej podziwiać dobre serce Froda. Ten mały hobbit jest przykładem odwagi, męstwa, dobroduszności. Potrafił przeciwstawić się pokusie; zrobił coś, czego wielu nie potrafiłoby - oparł się czarowi Pierścienia, przezwyciężył pokusę. Polubiłam go, choć wg mnie nadal nie jest lepszy od kochanego Bilba. Może na równi? Tak, tak chyba będzie dobrze.
@independent
@independent 2010-10-20
Przeczytane (2010-10-20)
Hmmm..Pokochałam Sama:) Jego fantastyczne poczucie humoru, określenia dotyczące Golluma "Krętacz i Śmierdziel" naprawdę mnie rozbawiały. Tę częśc czytałam dośc długo, ale chyba jak na razie Drużyna Pierścienia podobała mi się bardziej. Zacytuje jeszcze słowa które do teraz mnie poruszają: "Gdy wreszcie ta czarna noc przeminęła, Sam otworzył oczy- otaczały go cienie i nie wiedział, ile minut czy może godzin upłynęło na świecie od tamtego momentu. Siedział na tym samym miejscu, a Frodo leżał obok niego martwy..."
@Aiwlys
@Aiwlys 2009-10-25
Przeczytane (2009-05-22)
Bardzo żałowałam, że drużyna się rozpadła, każdy jej członek miał teraz inny cel. Bardzo irytowała mnie obecność Golluma, te jego wahania. Gdzieś tam jeszcze miałam nadzieję, że się zmieni. Poza tym z podobnym jak przy pierwszej części skupieniem czytałam i ten tomik. Autor mnie nie zawiódł, wiele akcji, które z pewnością były kluczowe dla całej sagi, doskonała treść, która sama w sobie wprowadza w świat hobbitów, ogrów, elfów i wojowników. Również warto przeczytać.
@cytrynKa975
@cytrynKa975 2010-08-31
Przeczytane (2010-08-31)
Dużo osób uważa, że "Dwie wieże" są najnudniejsze, ale ja się z tym nie zgadzam. To mój ulubiony tom "Władcy Pierścieni", może dlatego, że od niego, co prawda nie od książki, ale od filmu, zaczęło się moje uwielbienie dla twórczości Tolkiena. Trochę nudna jest wędrówka Froda i Sama do Mordoru, ale w każdym razie ciekawsza, niż w trzecim tomie, gdzie praktycznie całą ominęłam.
@MissAnika
@MissAnika 2009-06-25
Przeczytane (2009-06-21)
"Dwie Wieże" przeczytałam chyba w trzy dni, gdy odstawiałam tę książkę czułam niedosyt i chęć poznania dalszych losów bohaterów od razu. Podczas czytania tej książki można odczuć i wzruszenie, i rozbawienie, co bardzo mi się podoba. Nie lubię książek, które są tylko strasznie wzruszające, czy cały czas zabawne.
@pima
@pima 2009-11-27
Przeczytane (2007-08-07)
Czytałam i czytałam. Przerażała mnie ilość opisów. Ale zawzięłam się i przeczytałam. I dopiero wtedy w pełni doceniłam. Jest to bez wątpienia najlepsza trylogia, jaka kiedykolwiek powstała. Nigdy już literatura fantasy nie będzie miała takiego autora jak Tolkien. Teraz czas na inne przekłady:)
@Chelton
@Chelton 2010-04-27
Przeczytane (2007-07-28)
Książka bardzo żywa, pełna akcji i pokazująca co to jest przyjaźń poprzez długą wędrówkę Aragorna, Gimlego i Legolasa, którzy nie tracą wiary w to że hobbici żyją i ciągle szukają swoich kompanów. Chyba najlepsza część, ale co do tego nie jestem w 100 % pewny.
@blackmoth
@blackmoth 2011-09-19
Pewnie wstyd się przyznać, ale mimo długotrwałych prób przebrnięcia przez ten tom, poległam. Nie wiem, czy po prostu JESZCZE nie teraz, czy to nie dla mnie... Co nie zmienia faktu, że brutalnie porzuciłam w trakcie czytania :-)
@Sputnik
@Sputnik 2012-02-12
Przeczytane (2011-06-03)
Wbrew temu, co niektórzy sądzą, Tolkiena czyta się bardzo szybko i bezproblemowo, trzeba tylko się przyzwyczaić do świata, a język jest piękny :) Na początek polecam "Hobbita", można się oswoić ze Śródziemiem. 5/5
Współtworzący tę stronę
puchar @neko @neko pierwsza opinia

Dzięki takim kanapowiczom jak ty, ta strona może się rozwijać.

Popraw tę książkę
Autorzy
J. R. R. Tolkien
Data urodzenia: 03-01-1892 Miejsce urodzenia: Bloemfontain Data śmierci: 02-09-1973 Prozaik, poeta i filolog angielski. Urodził się w Bloemfontain w Afryce Południowej. W wieku trzech lat powrócił ...
Inne książki:
Książka Władca Pierścieni. [1], Wyprawa ; [2] : Dwie Wieże ; [3] : Powrót Króla
Książka Hobbit czyli Tam i z powrotem
Książka Hobbit czyli tam i z powrotem
Książka Tolkien dzieciom