Wola mocy : próba przemiany wszystkich wartości

Friedrich Nietzsche
10 /10
Ocena 10 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Wola mocy : próba przemiany wszystkich wartości
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
10 /10
Ocena 10 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

Właściwie niemal każde dzieło Fryderyka Nietzschego w wyjątkowy sposób wpisane jest w dzieje filozofii i stanowi kamień milowy na drodze rozwoju współczesnej umysłowości. Woli mocy konstatacje te dotyczą jednak w stopniu szczególnym, i to w znacznej mierze z racji pozamerytorycznych. Jest ona bowiem znakiem intelektualnego skandalu. Choć każde słowo, każde zdanie pomieszczone w tej książce wyszło spod pióra Nietzschego, to jednak książka ta nie całkiem jest jego autorstwa, a same jej dzieje i dzieje jej recepcji, włącznie z równie skandalicznym związaniem myśli filozofa z faszyzmem, stanowią wystarczający asumpt do postawienia rozstrzygających pytań dla filozofi naszych czasów, zwłaszcza o kwestię interpretacji i jej teoretyczny status. - Z posłowia Bogdana Banasiaka.
Data wydania: 2006-02-17
ISBN: 978-83-7389-475-4, 9788373894754
Wydawnictwo: Zielona Sowa
Seria: Wielkie dzieła filozoficzne
Kategoria: Filozofia
Stron: 380
Mamy 3 inne wydania tej książki

Autor

Friedrich Nietzsche Friedrich Nietzsche (ur. 15 października 1844 w Röcken w okolicach Naumburg (Saale), zm. 25 sierpnia 1900 w Weimarze) – filozof, filolog klasyczny, pisarz i poeta. Punkt orientacyjny topografii filozofii nietzscheańskiej stanowi radykalna krytyka chrześcijaństwa oraz ws...

Pozostałe książki:

Niewczesne rozważania Ludzkie arcyludzkie Antychrześcijanin : przekleństwo chrześcijaństwa Tako rzecze Zaratustra. Książka dla wszystkich i dla nikogo Ecce homo. Jak się staje, czym się jest
Wszystkie książki Friedrich Nietzsche

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Wola mocy : próba przemiany wszystkich wartości aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

ET
2007-12-04
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10

Cytaty z książki

O nie! Książka Wola mocy : próba przemiany wszystkich wartości. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl