Wpadki zdiagnozowanej wariatki cz. I Czadowe życie

Monika Luna
Wpadki zdiagnozowanej wariatki cz. I Czadowe życie
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Choroba nie zawsze jest wyrokiem

Czasami bywa tak źle, że nie chce się żyć. Codziennie obowiązki przytłaczają, najprostsze czynności stają się przeszkodą nie do pokonania. A potem nagle znów robi się cudownie.
Tak – w dużym skrócie – wygląda życie osoby z ChAD, chorobą afektywną dwubiegunową.

Monika od ponad dwudziestu lat mieszka w Republice Południowej Afryki. Jej życie od dawna determinuje wpadanie z jednej skrajności w drugą. Gdy po załamaniu nerwowym lekarz diagnozuje u niej chorobę afektywną dwubiegunową, jest zszokowana, ale jednocześnie odczuwa ulgę. W końcu rozumie, skąd brały się te wszystkie huśtawki nastrojów, impulsywne decyzje i doły, z których musiała się wydobywać. Kiedy podejmuje decyzję o leczeniu, uświadamia sobie, że w całym tym procesie nie jest jednak osamotniona…

„Wpadki zdiagnozowanej wariatki – Czadowe życie” to empatyczna, pełna humoru opowieść przesiąknięta afrykańskimi klimatami. Nie jest poradnikiem objaśniającym, na czym polega ChAD, ale proponuje świeże i osobiste spojrzenie na zaburzenia, które obrosły wieloma szkodliwymi stereotypami.

Wydanie 1 - Wyd. Novae Res
Data wydania: 2024-04-18
ISBN: 978-83-8313-981-4, 9788383139814
Wydawnictwo: Novae Res
Stron: 374
dodana przez: NovaeRes

Autor

Monika Luna Urodziła się w Krakowie, od 1997 roku mieszka w RPA. Z wykształcenia projektantka mody, z pasji pisarka oraz miłośniczka podróży po Afryce. Hobbystycznie maluje obrazy olejne inspirowane twórczością Van Gogh'a. Pracuje jako wolontariuszka w szpitalu...

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Wpadki zdiagnozowanej wariatki cz. I Czadowe życie nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Wpadki zdiagnozowanej wariatki cz. I Czadowe życie. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl