Wszystkich świętych

Mirosław Tyc
7.7 /10
Ocena 7.7 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów
Książka Wszystkich świętych
Książka Wszystkich świętych
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.7 /10
Ocena 7.7 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów

Opis

 Jaką cenę zapłacisz za to, co nazywasz wolnością?
 
Dzień Wszystkich Świętych, mała wieś na Kaszubach. Co roku te same tłumy, te same znicze i sztuczne kwiaty. Właśnie tego dnia i w tych nietypowych okolicznościach kilkuletni chłopiec po raz pierwszy wyraźnie odczuwa fascynację innym mężczyzną. Wkrótce zda sobie sprawę z tego, że nie jest to jedyny powód, dla którego czuje się inny – interesują go rzeczy uważane przez otoczenie za nienormalne, sprzeczne z naturą. Dzień po dniu mierząc się ze swoim prawdziwym „ja” i ze swoją seksualnością, wkrótce zacznie buntować się przeciwko ograniczeniom, jakie nakłada na niego życie w rodzinnej miejscowości. 
Data wydania: 2019-09-17
ISBN: 978-83-8147-587-7, 9788381475877
Wydawnictwo: Novae Res
Stron: 234
dodana przez: NovaeRes

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

„Wszystkich Świętych "

{} WYBÓR REDAKCJI
18.10.2019
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Książka Mirosława Tyc „Wszystkich Świętych", to moim zdaniem dość kontrowersyjna powieść poruszająca temat homoseksualizmu u mężczyzn, co od zawsze spotyka się z negatywną oceną i brakiem tolerancji wśród ogromnej liczby ludzi, uważających to za chorobę psychiczną, czy zaburzenia osobowości prowadzące do takiego stanu. W powieści Mirosława Ty... {} Recenzja książki Wszystkich świętych

Magiczne, listopadowe święto...

10.11.2019
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Własne „ja” – istota, z którą – chcąc nie chcąc – mierzyć się trzeba każdego dnia. Sytuacja zaczyna się utrudniać, gdy okazuje się, że zaczynają nas interesować odmienne zagadnienia, mamy inne plany na życie niż nasi najbliżsi, a – co najważniejsze – kochać umiemy tylko osobę tej samej płci. Obecnie mówi się o czasach wielkiej tolerancji; ale czy ... {} Recenzja książki Wszystkich świętych

Moja opinia o książce

Opinie

@Marta_Ginter_2
2019-11-03
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 6 /10

"Wszystkich świętych" to krótka powieść opowiadająca o chłopcu, który poznaje swoją seksualność. Głównym tematem książki jest homoseksualizm głównego bohatera.

Niemal każdy rozdział rozpoczyna się od kultywowania ważnej tradycji w wyznaniu katolickim - odwiedzania grobów zmarłych członków rodzin w trakcie dnia Wszystkich Świętych. Ludzie dźwigają ze sobą ciężkie siaty z tandetnymi zniczami i plastikowymi kwiatami - całymi rodzinami zmierzają na cmentarze. Spotykają się z dawno niewidzianymi i często nielubianymi krewnymi. Chłopiec początkowo chętnie bierze udział w obchodach, z biegiem lat dostrzega jednak jego sztuczność. Odkrywa także swoją odmienność od większości ludzi. Już jako małe dziecko podejrzewa, że najbliższa mu osoba - matka - nie będzie w stanie zaakceptować jego homoseksualizmu. Wie, że będzie musiał wyjechać z rodzinnej miejscowości do większego miasta - aby żyć w zgodzie z własną naturą i poznać wielu podobnych mu mężczyzn.

To nie jest powieść, którą łatwo mi ocenić. Na pewno książki mówiące o LGBT są potrzebne i mogą przyczynić się do wzrostu tolerancji. Z akceptacją homoseksualistów w Polsce wciąż jest ciężko, zwłaszcza na wsiach i małych miastach. Osoby homoseksualne wciąż zakładają tradycyjne rodziny tylko po to, aby ukryć swoją orientację - aż tak bardzo boją się odrzucenia. Uważam, że jest to smutne. "Wszystkich świętych" bardzo dobrze pokazuje przywary Polaków, ośmiesza ich strach przed tym, co ludzie powiedzą, krytykuje przywiązanie ...

{} | link |
@panzksiazka
2019-11-10
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
Przeczytane
@DominikaCzyta_Recenzuje
2019-10-18
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10

Co czytać po książce “Wszystkich świętych”- Mirosław Tyc

Książka Pomimo wszystko
Pomimo wszystko Marcin Ziernicki
{}9.3/10
Każdy życiowy zakręt można pokonać z dumnie podniesioną gło...
Książka Odnaleziony po latach
Odnaleziony po latach Agnieszka Szygenda
{}5.3/10
Kto z nas czasami nie ma ochoty rzucić wszystkiego i zmienić...
Książka Przebudzenie Lukrecji
Przebudzenie Lukrecji Laura Adori
{}6/10
Lukrecja wywróci do góry nogami twoje przekonania o tym, co ...
Książka Gorączka o świcie
Gorączka o świcie Peter Gardos
{}7/10
Szwecja, rok 1945. Dwudziestopięcioletni Miklós trafia z obo...
Książka Dzień, w którym cię straciłam
Dzień, w którym cię straciłam Fionnuala Kearney
{}8.5/10
Poruszająca, przepięknie opowiedziana historia o życiu, stra...

Cytaty z książki

O nie! Książka Wszystkich świętych. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
nakanapie.pl
{} {} {}
O nas Kontakt Pomoc Polityka prywatności Regulamin
© 2020 nakanapie.pl
Zrobione z {} na Pradze Południe