Wszystko, czego szukasz, znajdziesz w bibliotece

Michiko Aoyama
8.2 /10
Ocena 8.2 na 10 możliwych
Na podstawie 9 ocen kanapowiczów
Wszystko, czego szukasz, znajdziesz w bibliotece
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8.2 /10
Ocena 8.2 na 10 możliwych
Na podstawie 9 ocen kanapowiczów

Opis

„Czego szukasz?” – pyta odwiedzających bibliotekę Sayuri Komachi, tajemnicza bibliotekarka, która jakimś cudem zawsze wie, która z tysięcy książek najlepiej przysłuży się konkretnej osobie.

Młoda ekspedientka nie wierzy we własne siły.
Księgowy marzy o otwarciu sklepu z antykami.

Redaktorka czasopisma zdegradowana po urodzeniu dziecka do funkcji archiwistki chce spełnić marzenie o pracy w wydawnictwie książkowym.

Trzydziestoletni rysownik mangi nie może znaleźć pracy w zawodzie.
Emerytowany handlowiec szuka nowego celu w życiu.

Jakie książki im pomogą? Obserwujemy ich wszystkich podczas codziennych zajęć, zmagań z rzeczywistością, kibicujemy bohaterom, kiedy szukają w sobie odwagi, aby odkryć to, co w życiu najważniejsze.

Inspirująca opowieść o miłości, rozwoju i ukojeniu, które można znaleźć na stronach książki. Bo każdy ma swoją historię, trzeba ją tylko odnaleźć.

Wydanie 1
Data wydania: 2024-05-15
ISBN: 978-83-68021-28-8, 9788368021288
Wydawnictwo: Mamania
Stron: 288
dodana przez: Vernau

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Biblioteka radości

6.05.2024

Lubicie czytać opowiadania, które łączą się ze sobą w jakiś sposób? Ja zdecydowanie jestem fanką historii, które łączy jakiś element. Dlatego też bardzo byłam zainteresowana książką "wszystko, czego szukasz, znajdziesz bibliotece" Michiko Aoyama Reklama Wydawnictwo Relacja Fabularnie mamy tutaj zbiór kilku opowiadań, który opiera się n... Recenzja książki Wszystko, czego szukasz, znajdziesz w bibliotece

Wszystko, czego szukasz, znajdziesz w bibliotece.

16.06.2024

Chyba każdy człowiek czasami zatrzymuje się w miejscu i nie wie, dokąd dalej iść... „Czego szukasz?” – pyta odwiedzających przypadkiem bibliotekę Sayuri Komachi- bibliotekarka, która jakimś dziwnym trafem doskonale wie, czego każdy z nich w tym momencie potrzebuje. Młoda ekspedientka próbuje być samodzielna, ale nie wierzy w siebie... Księgowy, p... Recenzja książki Wszystko, czego szukasz, znajdziesz w bibliotece

@alien125@alien125 × 2

Wszystko, czego szukasz, znajdziesz w bibliotece

25.05.2024

~Sama jeszcze dokładnie nie wiem, co potrafię i czego chcę. Ale nie muszę się spieszyć ani robić nic na siłę. Na razie doprowadzam soje życie do porządku. Robię to co potrafię. Biorę to co jest w zasięgu ręki. Zbieram doświadczenie.~ "Czego szukasz?” – pyta odwiedzających bibliotekę Sayuri Komachi, tajemnicza bibliotekarka, która jakimś cudem z... Recenzja książki Wszystko, czego szukasz, znajdziesz w bibliotece

Czego szukasz? 🐈‍⬛📚🌸

16.06.2024

"- Ja, widzisz, potrzebuję konkretnej i jasnej informacji; że do zrobienia jest to, to i to. Emocjonalne "Mógłbyś więcej pomagać" nie jest dla mnie czytelnym sygnałem." "Wszystko, czego szukasz, znajdziesz w bibliotece" przedstawia zlepek pięciu opowieści, które śledzimy jak jedną wielką całość. Finalnie oceniłam tę książkę na cztery gwiazdki, a... Recenzja książki Wszystko, czego szukasz, znajdziesz w bibliotece

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@gosia_myst
2024-05-09
Przeczytane

„Wiesz, zmiana nadejdzie tak czy siak, nawet jeśli bardzo chcemy, żeby wszystko pozostało takie samo. I odwrotnie – są rzeczy, które trwają, choć bardzo chcielibyśmy , by się zmieniły.”

" Wszystko, czego szukasz, znajdziesz w bibliotece " to pełna ciepła i emocji historia, która skupia się na życiowych problemach kilku bohaterów. Każdy z nich poszukuje czegoś w swoim życiu, a drogą do odkrycia tego celu okazuje się być niepozorna bibliotekarka, która zawsze potrafi wybrać książkę, która pomoże danej osobie najbardziej.

Książka nie tylko prezentuje historie bohaterów, ale przede wszystkim ukazuje moc literatury i jej wpływ na ich rozwój osobisty. Autorka w swej opowieści przemyca w wyjątkowo subtelny sposób ważne przesłanie o sile książek jako narzędzia do samorozwoju, inspiracji oraz znalezienia odpowiedzi na życiowe pytania. Ta lekka i przyjemna lektura potrafi poruszyć serce, otulając przy tym jak ciepły koc.

Całość jest wyjątkowo wciągająca i czyta się ją z ogromną przyjemnością. Każdy z bohaterów walczy z własnymi dylematami i słabościami, ale dzięki wsparciu bibliotekarki oraz mocy książek, udaje im się spełnić marzenia. Dzięki różnorodności bohaterów możemy bez problemu z którymś z nich się utożsamiać. Autorka poprzez przedstawione historie pokazuje, iż każdy moment życia jest ważny i zawsze możemy osiągnąć sukces, który jest tak naprawdę na wyciągnięcie ręki.

Co warto zaznaczyć książka jest pełna cennych lekcji życiowych i mądro...

× 8 | link |
@burgundowezycie
2024-05-13
10 /10
Przeczytane literatura azjatycka 🌸

“Wszystko, czego szukasz, znajdziesz w bibliotece” to najnowsza powieść Michiko Aoyama, która przedstawia nam intymny portret codzienności, który zaskakuje swoją prostotą i głębią.

Jest to książka, która może wydawać się zbiorem zwyczajnych historii, ale z każdą stroną ujawnia swoje prawdziwe kolory jako przewodnik po labiryncie ludzkich emocji i dylematów. Aoyama kreśli postacie, które są nam bliskie swoją ludzkością i autentycznością. Jej tajemnicza bibliotekarka Sayuri Komachi jest niczym kompas w świecie pełnym literackich skarbów, która prowadzi czytelników do książek, które mają moc zmienić ich życie. Biblioteka staje się dla nich magicznym i wyjątkowym miejscem, gdzie możliwe jest odnalezienie odpowiedzi na najbardziej nurtujące pytania.

Każdy rozdział to nowa opowieść i nowe zaproszenie do refleksji. Autorka z niezwykłą wrażliwością ukazuje, jak praca, marzenia i codzienne wybory wpływają na nasze życie. W jej opowieściach odnajdujemy siebie z naszy lękami, nadziejami, obawami i niepewnością. To książka o poszukiwaniu, o odwadze do zmiany i o sile, która drzemie w słowach i napisanych historiach.

“Wszystko, czego szukasz, znajdziesz w bibliotece” to piękna opowieść o sile literatury, która potrafi być przewodnikiem przez najtrudniejsze momenty w życiu, oferując ukojenie i inspirację do poszukiwania własnej drogi. To przede wszystkim przypomnienie, że w każdym z nas drzemie potencjał do ...

× 1 | link |
ZA
@zaczytaniania
2024-06-04
8 /10

“Marzenie o czymś, co się nie spełni, nie jest czymś złym. Pozwala nam cieszyć się każdym dniem.”

“Wszystko, czego szukasz, znajdziesz w bibliotece” to japoński comfort book, którego czytanie sprawia niezwykłą przyjemność, jednocześnie napełnia spokojem i działa jak lustro, w którego odbiciu można się przejrzeć.

Bohaterami opowiadań zawartych w książce są osoby, których z pozoru nic nie łączy. Jednak jeśli zagłębić się w ich motywacje, smutki i rozterki, widać jak na dłoni ich zagubienie i próby poszukiwania siebie samych w otaczającym ich świecie. Biblioteka staje się miejscem, w którym całkiem przypadkowo, zaczynają odnajdywać odpowiedzi na nurtujące ich pytania dotyczące życia, samorozwoju, czy spełniania marzeń.

Zarówno dziewczyna pracująca w sklepie, która chce nauczyć się więcej, aby móc starać się o lepszą pracę, jak i księgowy, który marzy o otwarciu sklepu z antykami — czują się zagubieni i szukają szczęścia. W końcu odnajdują miejsce, w którym ukojenie oraz odpowiedzi na nurtujące ich pytania zamknięte są w książkach. Dzięki temu, co oferuje im biblioteka, odzyskują spokój i wiarę we własne możliwości.

Bohaterowie dzięki pomocy bibliotekarki, Sayuri Komachi trafiają na książki, które nakierowują ich na właściwe tory zarówno w spojrzeniu na świat, pomagają przeanalizować swoją aktualną sytuację, jak i dają nadzieję oraz motywację do spełniania marzeń, planów i podejmowania odważnych kroków.

Motywem charakterystycznym ...

| link |
@patrycja.lukaszyk
2024-05-13

"Wszystko, czego szukasz, znajdziesz w bibliotece" to zbiór pięciu historii ludzi, którzy przychodząc do biblioteki, szukają nie tylko książek, ale i podświadomie zmian w swoim życiu. Tajemnicza bibliotekarka zawsze wie, co polecić, aby pomóc im zrobić pierwszy krok ku marzeniom.

W praktycznie każdej książce z literatury azjatyckiej odnajduję niepowtarzalny klimat celebracji codzienności i zwyczajnego życia, w którym odnajduje się najwięcej szczęścia. Tu nie było inaczej. Już zanim zaczęłam czytać, czułam podświadomie, że głęboko do mnie trafi.

Otrzymujemy tu historie o niepewnej siebie ekspedientce, o młodej mamie, która tęskni za swoją karierą, o emerycie, który bez pracy stracił cel, o utalentowanym rysowniku, któremu brak motywacji do działań oraz o księgowym, marzącym o własnym sklepie z antykami. Wszystkim bohaterów łączą mniejsze lub większe powiązania bądź przypadkowe spotkania, a wszyscy na swej drodze trafiają do tej samej biblioteki i pani Komachi. W pewien sekretny, zakrawajacy wręcz o magiczny, sposób, kobieta zawsze dobiera każdemu klientowi zaskakującą książkę oraz gadżet w postaci filcowej maskotki, które są pierwszym zapalnikiem do zmiany myślenia o swoim życiu i nabraniu odwagi do zmian.

Ta książka to prawdziwa emocjonalna uczta. Każda z postaci głęboko wryła mi się w pamięci swoją osobowością, refleksjami i uczuciami. Czułam się, jakbym ich znała, kibicowałam kolejnym etapom ich drogi ku satysfakcji, cieszyłam się z sukcesów....

| link |
@papierowamagnoolia
2024-05-29
8 /10
Przeczytane

O tym dlaczego uwielbiam biblioteki przypomniała mi książka "Wszystko, czego szukasz, znajdziesz w bibliotece"- japońskim bestseller Michiko Aoyama.

Ta książka to taka ciepła, komfortowa opowieść, która zabiera nas do jednej z miejskich bibliotek w Japonii. Tam bohaterom w wyborze odpowiedniej książki pomaga pani Komachi - doświadczona konsultantka biblioteczna.
Czy z książek mogą nauczyć się czegoś o swoim życiu? Okazuje się, że tak ... a wybrane lektury będą bodźcem do zmian w sferze prywatnej lub zawodowej.

Tomoka - nieśmiała ekspedientka, która chce uwierzyć w siebie.
Ryo - księgowy, który marzy o własnym sklepie z antykami.
Natsumi - młoda mama, była redaktorka czasopisma, która chciałaby pracować w wydawnictwie.
Hiroya - utalentowany rysownik i fan mangi szukający motywacji.
Masao - emerytowany handlowiec pragnący odnaleźć nowy cel w życiu.

Każdy z tych bohaterów ma swoją historię. I choć są w różnym wieku i mają inne doświadczenia to gdzieś tam ciągle szukają siebie i odpowiedniego kierunku, który nada sens ich życiu i uczyni ich szczęśliwszymi. Ogromne znaczenie ma tutaj przyjście do biblioteki i spotkanie pani Komachi, która każdemu zadaje to samo proste pytanie: Czego szukasz?

Polecone książki przez panią Komachi wydają się przemawiać do każdego nowego czytelnika, stopniowo kształtując w nich chęć do zmian.

Książka Michiko Aoyama jest urocza, życiowa, mądra. Pokazuje jak piękne potrafią być książk...

| link |
BO
@bookiecikowa
2024-05-13
9 /10

Jest to literatura azjatycka, a dokładnie japońska. Mam wrażenie, że książki azjatyckich pisarzy są specyficzne, ale też w pewien sposób urzekające. Pomimo tego, że czytanie tej lektury nie było trudne, to jednak miała swój japoński charakter. Ale przechodząc do rzeczy:

Na samym początku zwróciłam uwagę na wygląd rozdziałów. Oprócz zwykłego napisu "rozdział", pojawiają się imiona bohaterów oraz krótkie opisy, zawierające informacje na temat ich zajęcia oraz wieku. Przykładowo "Tomoka, 21 lat. Sprzedawczyni w dziale ubrań damskich". Jest to sposób na szybsze zorientowanie się po postaciach, gdzie mamy podane wszystko na tacy.

Lubię fakt, że książka ta jest wyposażona w typowo japońskie zachowania, przedmioty i aplikacje (jak na przykład Line, coś na wzór naszego WhatsAppa, również z zielono-białym wyglądem!), co jest zrozumiałe w tego typu literaturze. W końcu Michiko Aoyama jest Japonką. Stanowi to całkiem fajne źródło do zapoznania się z kulturą japońską, która wcale nie jest "z kosmosu" ;)

Mamy okazję poznać kilka osób różniących się od siebie, ale jednocześnie sprowadzanych do tej samej historii związanej z biblioteką. Każda z postaci była na swój sposób interesująca. Jednak nie potrafię wybrać tej jednej, która najbardziej mi się spodobała - właśnie z tego samego powodu. Jeśli lubicie literaturę azjatycką, jest to pozycja, po którą konieczne musicie sięgnąć. Skuszę się nawet do stwierdzenia, że początkującym może się spodobać.

| link |
@alien125
2024-06-16
8 /10
@xbooklikex
2024-06-16
7 /10
Przeczytane
@etylomorfinka
2024-05-25
8 /10
Przeczytane
@guzemilia2
2024-05-06
7 /10
@elutka_a
2024-07-06
9 /10
Przeczytane KSIĄŻKI O KSIĄŻKACH

Cytaty z książki

Można czytać coś tyle razy, a i tak się zapomni. A może nie tyle zapomniałam, co niedokładnie zapamiętałam. Tak czy inaczej, dopiero teraz zdałam sobie sprawę, jak ciekawe mogą być czytane po latach książki z dzieciństwa.
Nie można cały czas kierować się rozumem. Serce na pewno podsunie Ci właściwą odpowiedź.
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl