Wszystko za życie

autor: Jon Krakauer
Wszystko za życie
4.5
Ocena 4.5 na 5 możliwych
Na podstawie 16 ocen kanapowiczów
Chris McCandless porzucił wszystko. Zerwał wszelkie więzi, rozdał pieniądze p...
Chris McCandless porzucił wszystko. Zerwał wszelkie więzi, rozdał pieniądze przeznaczone na studia, by wyruszyć w drogę, która miała dać mu wolność. W swym poruszającym reportażu Jon Krakauer idzie śladami młodego mężczyzny, który zafascynowany powieściami Jacka Londona, postanawia niczym współcz...
Pełny opis
Data wydania: 2008
ISBN: 9788374696753
Wydawnictwo: Prószyński i Sk-a
Napisz swoją opinię

Opinie

@muriel
@muriel 2012-10-22
Przeczytane (2012-10-22)
Pierwszy raz przeczytałam książkę, której ekranizacja jest o wiele lepsza. Nie wiem, co sprawiło, że film stał się moim filmem numer jeden - może obrazy Alaski i genialna muzyka Eddiego Veddera? Bo sama powieść aż tak nie zachwyca. Autor pisze czasami tak, jakby tworzył rozprawkę, a przede wszystkim nie przestrzega chronologii - fakty są podane w przeróżnej kolejności, przez co trochę ciężko się połapać. Jednak historia Chrisa McCandlessa jest naprawdę niezwykła i daje do myślenia - głównie dlatego, że nic nie zostało tu zmyślone, że to wszystko prawda. Polecam dla wszystkich, którzy mają ochotę na zapoznanie się z biografią outsidera, który potrafił wyrwać się ze schematów, z chorego społeczeństwa i swojej rodziny, by żyć tak, jak uważa za słuszne. A następnie radziłabym obejrzeć film, który o wiele lepiej przedstawia przeżycia i ideologie Chrisa.
@Jjolka
@Jjolka 2012-01-01
Przeczytane (2012-01-01)
Książka może nie była aż tak wciągająca jak film, ponieważ jest dłuższa i bogatsza w emocje, dla tych którzy oczekują, że cały czas będą czytać o niezwykłych i niebezpiecznych przeszkodach Chrisa, zawiodą się ;) Autor spisał się według mojej opinii. Z wywiadów i zapisków udało mu się nakreślić dobrze postać Chrisa. Jedyne co mnie znużyło to dwa? rozdziały z życia Krakauera. Normalnie nie miałabym nic przeciwko, ale tutaj mi to przeszkadzało. Czytanie tej książki z pewnością pozwoli na chwile zadumania, odczucia melancholii. Bo to niezwykła opowieść, o silnie-słabym młodym mężczyźnie, pragnącym uciec od cywilizacji. Peany!
@798367
@798367 2010-06-22
Przeczytane (2007-07-28)
Przejmująca historia. Film ukazuje historie Chrisa tylko w ładnych kolorach, aż mamy ochotę wziąć plecak i wyruszyć w podobną podróż. McCandless w pewnym momencie sprawił, że czułam się wręcz zawstydzona! Jak skończony, mało inteligentny leń! :) Książka przywraca nas z powrotem na ziemie i pokazuje to czego w filmie nie było. Mimo wszystko - historia niesamowita.
@wiosenka
@wiosenka 2010-01-03
Przeczytane (2009-01-01)
Zgadzam się, książka przedstawia wiele faktów, których w filmie nie pokazano lub pokazano inaczej (np. Chris pracował przez jakiś czas w McDonalds a w filmie pokazano Burgerkinga, choć na początku lat 90-tych ta firma jeszcze nie istniała). Książkę polecam, po obejrzeniu filmu, nie odwrotnie, nie tylko eskapistom :)
@BurntSnow
@BurntSnow 2009-08-21
bardzo interesująca książka, którą doskonale czytało mi się jako uzupełnienie filmu, szczególnie że jest w niej sporo faktów których w filmie nie ujęto. i taki też zestaw polecam każdemu eskapiście potrafiącemu docenić piękno dzikiej (i nierzadko przez to groźnej) przyrody.
@gudrun
@gudrun 2011-06-10
Przeczytane (2011-01-01)
Książka ciekawa, aczkolwiek spodziewałam się bardziej wciągającej lektury. Niektóre fragmenty były nużące i w pewnym stopniu oderwane od historii McCandlessa -niby miały wzbogacić opowieść, a tylko ją zepsuły... Takie jest moje zdanie.
@kropki
@kropki 2012-06-22
Przeczytane (2012-01-01)
Książka z serii Każdy Powinien Ją Przeczytać. Gorąco polecam!
Współtworzący tą stronę
puchar @bibarak @bibarak pierwsza opinia