Wygrana

Teresa Medeiros
6 /10
Ocena 6 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Wygrana
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
6 /10
Ocena 6 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

Wystarczył jeden niefortunny rzut kośćmi... Baron Lindsey Fordyce zaryzykował i przegrał. A stawką była - ni mniej, ni więcej - tylko własna córka, Rowena. Nieszczęsna dziewczyna musi na rok zamieszkać w ponurym zamku sir Garetha, człowieka o mrocznej przeszłości, któremu przypisuje się morderstwo i wszystko co najgorsze. Nikt nie ma wątpliwości co do zamiarów sir Garetha wobec pięknej Roweny, lecz on zbyt długo czekał na możliwość zemsty, by uroda dziewczyny przesłoniła mu cel.
Tytuł oryginalny: Shadows and lace
Data wydania: 2000
ISBN: 83-7157-473-8, 8371574738
Wydawnictwo: Da Capo
Seria: Nie chowaj tej książki przed żoną! I tak kupi sobie nową!
Kategoria: Literatura piękna
Stron: 412

Autor

Teresa Medeiros Teresa Medeiros
Urodzona 26 października 1962 roku w Niemczech (Heidelberg)
Teresa Medeiros to pochodząca ze Stanów Zjednoczonych, wielokrotnie nagradzana pisarka romansów, która sprzedała juz ponad 8 milionów książek w wersji drukowanej. Napisała swoją pierwszą powieść w wieku 21 lat i od tego czasu udało jej się opublikow...

Pozostałe książki:

Anioł Ofiara Amulet Po północy Kochanka nocy
Wszystkie książki Teresa Medeiros

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Wygrana? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@Tanashiri
2019-11-13
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 6 /10
Przeczytane Romans historyczny

Tytułową wygraną jest Rowena, córka barona Fordyce. Ojciec, utracjusz i pijak, gdy skończyły mu się pieniądze postawił w grze w kości jedno ze swoich dzieci. Początkowo na roczną służbę do lorda Garetha miał udać się jeden z licznych synów barona, ale kiedy Gareth dowiaduje się, że Fordyce ma jedną córkę postanawia ją zabrać.
Jak przystało na ludzi honorowych Rowena podąża za Garethem chcąc odkupić dług ojca, a sam ojczulek, jak zwykli nazywać gamoniowatego papcie jego pociechy godzi się z tym bez słowa sprzeciwu.
Dziewczyna wie, że nie może uciec od Garetha, tym bardziej, że rycerz zdążył ją uprzedzić, że następstwem ucieczki będzie śmierć jej bliskich.
Tak więc przybywa do zamku Caerlon, jednak ku jej zdziwieniu nie jako więzień czy niewolnik ale jako gość. Gareth dba o jej wygody a także zajmuje się jej edukacją.
W zamku Rowena poznaje siostrę Garetha, Marlys, która poniekąd dotrzymuje jej towarzystwa, lecz Rowena czuje, że ta jej nie znosi.
Tymczasem Gareth, który ma swoje powody aby pragnąć zemsty na starym Fordyce rozsiewa po okolicach plotki okrutnym losie Roweny, katorżniczej pracy, okropnych niewygodach oraz dzieleniem łoża z panem na Caerlon. Pragnie by starzec cierpiał za winę jaką przypisano jemu, Gaethowi kilkanaście lat wcześniej.
Pomimo złego początku, jak to zwykle bywa w romansach pomiędzy Roweną a Garethem zaczyna iskrzyć.
Niestety żądza zemsty jest silniejsza i Gareth podczas przyjęcia, które wydaje, zaprasza rodzinę Roweny, t...

{} | link |

Cytaty z książki

O nie! Książka Wygrana. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl