Wyjęta ze zła

Joanna Jarczyk
5.3 /10
Ocena 5.3 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów
Wyjęta ze zła
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
5.3 /10
Ocena 5.3 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów

Opis

Chroniąc świat przed złem, strzeż się, by samemu nie stać się tym złym…

Wstępując do Zgromadzenia, Damien bierze na swoje barki niezwykle ważne zadanie – wraz z innymi Stróżami musi ochronić ludzkość przed Łowcami, uniemożliwić im odebranie człowiekowi najważniejszych cnót: wiary, nadziei i miłości. Jak jednak walczyć ze złem, gdy moralność tych, którzy mieli być wzorem, staje pod znakiem zapytania… Kto tak naprawdę jest zły i z kim mamy walczyć? Czy zabijając złoczyńcę, nie stajemy się tacy jak on? Z tymi wątpliwościami będzie musiał zmierzyć się Damien.
„Zgromadzenie” nie jest baśnią o walce dobra ze złem, w której dobro zawsze wygrywa, a bohaterowie to szlachetni mężowie pełni cnót. To powieść o walce z własnymi słabościami, poszukiwaniu swojej tożsamości i przeciwstawianiu się autorytetom.

To była pierwsza w życiu akcja Damiena. Akcja, na którą czekał już od początku szkolenia. Chciał tego, czego chciał każdy Stróż, począwszy od Samuela. Pragnął przyczynić się dla dobra świata i ocalić ludzkość przed marazmem. Gdzieś w jego ludzkim umyśle kłębił się strach, ale i ogromne podekscytowanie, tym, co miało nastąpić. Niezwykła energia wirowała we wszystkich nerwach, w żyłach mieszała się z krwią. Zacisnął pięści i uczynił to, co zrobili pozostali Stróże. Runął w dół, wzdłuż starej fabryki.
Data wydania: 2018
ISBN: 978-83-8147-254-8, 9788381472548
Wydawnictwo: Novae Res
Cykl: Zgromadzenie, tom 1
Stron: 352
dodana przez: kazal_ka

Autor

Joanna Jarczyk Joanna Jarczyk
Urodzona 21 marca 1994 roku w Polsce
Organistka i rysownik. Dwukrotna laureatka konkursów literackich. Od kilku lat pisze opowiadania. „Vide” jest jej debiutancką książką.

Pozostałe książki:

Odnaleźć siebie Vide Raven Ulubienica
Wszystkie książki Joanna Jarczyk

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Zgromadzenie. Wyjęta ze zła.

21.02.2019

Książkę Joanny Jarczyk miałam możliwość przeczytać dzięki Klubowi Recenzenta. Powiem szczerze, że byłam tym mocno podekscytowana. Nie znałam wcześniej twórczości autorki, a opinie krążące o tym tytule dawały nadzieję na kawał dobrej fantastyki. A ja lubię dobrą fantastykę. Niestety, rozczarowałam się na 16 stronie. "Była to organizacja działa... Recenzja książki Wyjęta ze zła

Moja opinia o książce

Opinie

@Monika_2
2020-10-13
6 /10
Przeczytane

Na książkę natrafiłam przypadkiem na Fb, przy okazji premiery trzeciego tomu.
Zainteresował mnie opis i postanowiłam sama się przekonać, czy mi się spodoba.
"Wstępując do zgromadzenia, Damien bierze na swoje barki ważne zadanie. Wraz z innymi Stróżami musi chronić ludzi przed Łowcami, którzy zabierają im najważniejsze cnoty: wiarę, nadzieję i miłość".
Co się jednak stanie, gdy Ci, którzy powinni być dobrzy wcale się nie okazują takim wzorem? Jest to opowieść o ludziach i ich słabościach. O tym, że tak naprawdę dobro nie istnieje bez zła, bo każdy z nas nosi w sobie cząstkę jednego i drugiego, ale odróżnia nas tak naprawdę zdolność dostrzegania własnych błędów i walka z własnymi słabościami.
Jest to książka o tym, że niektóre autorytety potrafią spaczyć nasz pogląd na świat i na to, co tak naprawdę jest dobre i ważne.
Powieść jest interesująca. Moje jedyne zastrzeżenie, to zamienne używanie imion i nazwisk bohaterów już na początku książki, gdy jeszcze ich tak naprawdę nie znamy i nie wiemy, jak się nazywają. Wprowadza to trochę zamieszania na początku powieści.

× 1 | link |
@czytanie.na.platanie
2019-12-29
7 /10
Przeczytane Posiadam

 „Zgromadzenie” to pierwsza część cyklu "Wyjęta ze zła" i świetny początek nowej fantastycznej serii.

Fabuła opiera się na odwiecznej walce dobra ze złem. Stróże i Łowcy to naturalni wrogowie. Ci pierwsi, dobrzy z białymi skrzydłami, mają ustrzec ludzkość przed złymi Łowcami, zniekształconymi i kryjącymi się pod ciemnymi kapturami, odbierającymi ludziom cnoty miłości, wiary i nadziei. Banał powtarzający się w wielu książkach i filmach? Nic bardziej mylnego. Damien, młody Stróż odkrywa, że nie wszystko jest białe, lub czarne jak mu dotychczas wpajano. Czy Zgromadzenie Stróży ma swoje ciemne sekrety? A może i Łowcy nie do końca są tacy bezwzględni i źli?

Do dylematów moralnych Damiena przyczynia się Łowczyni Catherine, na którą ten natyka się podczas swojej pierwszej akcji. Wbrew temu, co podaje dekalog Zgromadzenia, dziewczyna nie tylko daruje mu życie, ale również jej twarz nie jest zniekształcona. Chłopak zaczyna mieć wątpliwości, czy zabijanie Łowców jest rzeczywiście chwalebne, czy pozbawiając ich życia nie staje się równie zły?

Cudowna opowieść, którą czyta się z prawdziwą przyjemnością. Świat kreowany przez autorkę i dylematy, których doświadczają bohaterowie sprawiają, że chce się poznać dalsze ich losy. Ja z pewnością będę kontynuować ich historię, gdy pojawią się kolejne tomy. 

| link |
@miedzytytulami
2019-02-21
3 /10
Przeczytane Klub Recenzenta Na półce z książkami

Cytaty z książki

O nie! Książka Wyjęta ze zła. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat

Pozostałe książki z cyklu

Odnaleźć siebie
Odnaleźć siebie
Joanna Jarczyk
7.5/10
Czy kłamstwo może stworzyć nową prawdę? Zgromadzenie szybko otrząsa się po tragicznej śmierci S...
Ulubienica
Ulubienica
Joanna Jarczyk
7.8/10
Zbliża się najbardziej wyczekiwany etap walki o przetrwanie ludzkości. Konflikt pomiędzy rasami ...
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2023 nakanapie.pl