Opinia na temat książki Wywiad z wampirem

@nordic.spirit @nordic.spirit · 2022-05-24 06:18:51
Przeczytane Moje!
"Wywiad z wampirem" to swoiste studium nie tylko nieśmiertelnej duszy, ale i człowieczeństwa. Pod płaszczykiem wampiryzmu, dostajemy opowieść o pięknie, smutku, desperacji... o tym, co czyni człowieka człowiekiem. Jest to także niezwykła historią, opisana pięknym barokowym wręcz językiem, pełnym metafor.

Nie do każdego "Wywiad..." trafi, to książka, którą można kochać albo nie znosić. Nie jest to łatwa lektura, ale kiedy się już w niej zatracisz, nie będziesz mógł przestać czytać. Osobiście jestem wielką fanką pióra Anne Rice. Jest oryginalny, bogaty i nietuzinkowy.

Pokochałam historię upadłego anioła Louisa, wiecznej lalki Claudii i zbuntowanego księcia Lestata. To postacie, które w pewien sposób towarzyszą mi przez cały czas, tak głęboko wryły się w moje serce i duszę.

Nie twierdzę, że "Wywiad z wampirem" jest dla wszystkich, ale dla tych, którzy nie wzdragają się przed powolną, najeżoną filozoficznym minami narracją, licznymi opisami postrzegania świata przez wampiry i ich problemów zakorzenionych głęboko w duszy... Tak, jeśli należysz do tego typu osób, zachęcam gorąco do sięgnięcia po tą ponadczasową powieść, która na nowo uczyniła wampiry uwodzicielskimi, na nowo umieściła je w niszy pięknej arystokracji, sączącej krew w ruinach starych wież, ukrytej przed światem i kochającej go na swój niepowtarzalny sposób.
Ocena:
Data przeczytania: 2018-03-22
Wywiad z wampirem
9 wydań
Wywiad z wampirem
Anne Rice
8.7/10
Cykl: Kroniki wampirów, tom 1
Pierwsza część „Kronik wampirów” – bestsellerowy debiut Anne Rice, który zapoczątkował jej karierę. Louis de Pointe du Lac, arystokrata z Luizjany, opowiada dziennikarzowi o swojej podróży prz...
Komentarze

Pozostałe opinie

Wciągająca, delikatna, a przez to mroczna historia, więcej tu opisów, niż dialogów, co wielu może odstraszać, ale mnie to nie przeszkadzało. Bardziej "klasyczna" niż większość książek o wampirach, pr...

No cóż, szczerze mówiąc to spodziewałam się czegoś lepszego... ale mogę powiedzieć, że książka dobra. chociaż miejscami trochę nudzi.

Zamierzam przeczytac tuż po sagie "Zmierzch"^^.

Ach, Luis i te jego problemy egzystencjonalne... Przez niego dotrwałam jedynie do połowy książki. Film niedawno oglądałam i bardzo mi się podobał, ale ani Tom Criuse, ani tym bardziej Brad Pitt nie pa...

O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl