Z nadzieją i lękiem w tle

Agnieszka Świderska
7.5 /10
Ocena 7.5 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów
Z nadzieją i lękiem w tle
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.5 /10
Ocena 7.5 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów

Opis

 Agnieszka Świderska w słowach zmieści cały świat, słowem namaluje obraz… Kolejny tomik wierszy Z nadzieją i lękiem w tle, który dedykuje „Tobie i dla Ciebie”, porusza wrażliwe struny jej duszy. Poetka patrzy na siebie i świat ją otaczający przez pryzmat własnych emocji i uczuć. Dzieli się z czytelnikami swoim przepisem na życie, w sposób przejmująco trafny mieszając m.in. kilka łez goryczy, słoik cierpienia, butlę melancholii, woreczek lamentu, by później ten „chleb życia”… wyrzucić do kosza. Śni o miłości, marzy o księciu, tęskni za dotykiem dłoni ukochanego, ale też cierpi i zmaga się z przeciwnościami losu. Wie jednak, że była, jest i będzie. 
Data wydania: 2019-06-11
ISBN: 978-83-8011-917-8, 9788380119178
Wydawnictwo: Warszawska Firma Wydawnicza
Kategoria: Poezja
Stron: 94
dodana przez: LiterAnka

Autor

Pozostałe książki:

Przez pryzmat samotności Życiem jest chwila
Wszystkie książki Agnieszka Świderska

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Samotność

13.02.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Obecnie wielu z nas cierpi na samotność, wszak wydawałoby się to w żadnym wypadku niemożliwe, chyba, że w wieku starszym, ale my młodzi przecież mamy telefony i media społecznościowe. Prawda jest jednak taka, że rozmowa z potencjalnym znajomym niczego nie rozwiązuje, a raczej zagłusza obraz rozpaczy u danego człowieka. Wrażliwa treść W tom... {} Recenzja książki Z nadzieją i lękiem w tle

@Grzechuczyta@Grzechuczyta {}× 17

Z nadzieją i lękiem w tle

25.02.2020
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Agnieszka Świderska wydała już kolejny tomik swojej poezji, tym razem pod tytułem „Z nadzieją i lękiem w tle”. We wcześniejszych wierszach opisywała człowieka przez pryzmat samotności, dostrzegała, że mimo wielu doświadczeń, uczuć, tłumu wokół, pozostajemy ciągle sami, bez możliwości przekazania prawdy o sobie i przeżywanych uczuciach. Tym razem a... {} Recenzja książki Z nadzieją i lękiem w tle

Moja opinia o książce

Opinie

@Grzechuczyta
2021-02-13
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane Posiadam Recenzje

Tomik czyta się paradoksalnie lekko i ciężko, gdyż warsztat pisarski autorki pozwala, każdemu czytelnikowi zrozumieć tekst, dlatego też można stwierdzić, że było to „lekkie”, natomiast ilość emocji smutnych, zmuszających odbiorcę do refleksji, może sugerować, że pod względem przesłania i nacechowania mogło to być „ciężkie”. Jednakże jest to zrozumiałe, gdyż każdy tekst, a zwłaszcza wiersze mają wywoływać w nas różne emocje i chyba te smutniejsze i być może tragiczniejsze zostają nam na dłużej w pamięci. Mają bogatszą wartość w postaci przesłania, które może nam uświadomić wiele różnych istotnych rzeczy, tak jak było w tym przypadku, a mianowicie, że samotność jest jedną z najgorszych rzeczy, które mogą się nam przytrafić. Tomik polecam czytelnikom samotnym, by się dowiedzieli, że zawsze jest nadzieja na szczęście oraz odbiorcom, którzy są w związkach, aby pamiętali, że jeżeli nie będą dbać o swych partnerów/partnerki, to może kiedyś i u nich zawita cierpienie, które wcale takie proste do przejścia nie jest.

{}× 14 | link |
@LiterAnka
2020-02-25
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 5 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Z nadzieją i lękiem w tle. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl