Z tamtej strony dolara

Ross MacDonald
6.7 /10
Ocena 6.7 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów
Z tamtej strony dolara
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
6.7 /10
Ocena 6.7 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów

Opis

Tym razem detektym Lew Archer ma do rozwiązania pozornie bardzo prostą sprawę. Zostaje zatrudniony do odnalezienia uciekiniera ze szkoły dla "trudniejszej" młodzieży. Uczeń ten przebywał w szkole zaledwie jeden tydzień... Błaha z początku sprawa dość szybko nabiera zupełnie nowych barw. Archer odkrywa stopniowo przyczyny ucieczki i odgrzebuje stare tajemnice związane z przeszłością ucznia. Świetnie nakreślone sylwetki bohaterów, dramaty rodzinne, zbrodnie - wszystko to sprawia, że książkę bardzo szybko się czyta. Ross Macdonald potrafił wnikliwie ukazać przyczyny przestępstw i ich skutki, bezbłędnie ukazywał psychologiczne aspekty zbrodni. Odkrywał w swoich książkach wiele prawd o ludziach. Szkoda, że obecnie to raczej zapomniany autor - a należy przecież do klasyków powieści kryminalnej.
Data wydania: 1978
Wydawnictwo: ISKRY
Kategoria: Sensacja Thriller
Stron: 314
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Autor

Ross MacDonald Ross MacDonald
Urodzony 13 grudnia 1915 roku w USA (Los Gatos)
Amerykański pisarz, autor powieści kryminalnych, twórca postaci Lwa Archera. Urodził się jako Kenneth Millar w Kalifornii, jednak wychowywał się w Kanadzie, skąd pochodzili jego rodzice. W 1938 ożenił się z Margaret Sturm, także autorką kryminałów. ...

Pozostałe książki:

Błękitny młoteczek Nazywam się Archer Pasiasty karawan Lewe pieniądze Człowiek pogrzebany
Wszystkie książki Ross MacDonald

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Twarde miejsce do życia

1.07.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

W tym tomie z serii z prywatnym detektywem Lwem Archerem nasz detektyw zostaje zatrudniony przez dyrektora szkoły z internatem dla trudnych uczniów, aby odnalazł Toma Hillmana, uciekiniera z placówki. Dyrektor boi się ojca chłopca, Ralpha Hillmana, bogatego biznesmena, grożącego szkole sądem. Szybko okazuje się, że Tom został porwany, kidnaperzy ż... {} Recenzja książki Z tamtej strony dolara

@almos@almos {}× 13

Moja opinia o książce

Opinie

@Meszuge
2020-08-02
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 6 /10

Prywatny detektyw z Kalifornii, Lew Archer poszukuje Toma Hillmana, chłopca, który uciekł z Laguna Perdida, specjalnej szkoły przypominającej raczej zakład poprawczy. Banalna z pozoru sprawa komplikuje się w tempie lawinowym. Choć nie ulega wątpliwości, że Tom sam opuścił szkołę, jego rodzice otrzymują żądanie okupu; pojawiają się wątpliwości dotyczące prawdziwych rodziców Toma, giną ludzie, którzy znali sekrety starego hotelu sprzed prawie dwudziestu lat.
Kryminał mocno psychologiczny, z gatunku tych, w których prawie wszyscy bohaterowie (za wyjątkiem może koleżanki Toma, Stelli Carson) mają mniej czy bardziej „brudne ręce”, a sprawiedliwość, która na koniec dosięgła zabójcy, nie stanowi jednak szczęśliwego zakończenia.

{}× 2 | link |
@almos
2021-07-01
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane audiobook kryminał/sensacja/thriller
@oliwa
2019-11-13
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 6 /10
Przeczytane Kryminały

Cytaty z książki

O nie! Książka Z tamtej strony dolara. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl