Zabawa w rozwoju poznawczym i emocjonalno-społecznym dzieci o zróżnicowanych potrzebach...

Maria Minczakiewicz Elżbieta
Zabawa w rozwoju poznawczym i emocjonalno-społecznym dzieci o zróżnicowanych potrzebach...
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Książka stanowi swoiste studium zabawy. Studium to pozwoliło spojrzeć Autorce na dwie zasadnicze drogi rozwoju spontanicznej dziecięcej zabawy i samego bawienia się. Jedna z nich to droga naturalnego rozwoju zabawy, o szerokim spektrum poznania i realizowania się, dająca dziecku nieograniczone wręcz możliwości przeżyć wynikających z działania. Druga z nich, to ta, która często bywa kręta i wyboista, najeżona trudnościami ograniczeniami różnej natury, wynikającymi często z choroby, wad i deficytów rozwoju dziecka, a mimo to prowadzi do celu. Publikacja adresowana jest do rodziców oraz nauczycieli i opiekunów (opiekunek) pracujących z małymi dziećmi. Adresatami są także pedagodzy specjalni oraz studenci pedagogiki specjalnej (ze specjalnościami: logopedia, oligenofrenopedagogika, surdopedagogika, pedagogika terapeutyczna), przedszkolnej i wczesnoszkolnej, przygotowujących się do zawodu nauczyciela.
Data wydania: 2006
ISBN: 978-83-7308-622-7, 9788373086227
Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza IMPULS

Autor

Maria Minczakiewicz Elżbieta Maria Minczakiewicz Elżbieta Doktor nauk humanistycznych, pedagog specjalny (oligofrenopedagogika i resocjalizacja) oraz neurologopeda. Zdobyła także gruntowne wykształcenie z zakresu muzyki i wychowania fizycznego. Jej zainteresowania naukowe obejmują problematykę wychowania dz...

Pozostałe książki:

Elementarz dla rodziców : dziecko ryzyka a wychowanie Jak krok po kroku wprowadzać dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych w świat zabawy i nauki Dziecko ryzyka a wychowanie : elementarz dla rodziców Psychoruchowy rozwój dziecka Rysowane wierszyki i zagadki w rozwijaniu aktywności
Wszystkie książki Maria Minczakiewicz Elżbieta

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Zabawa w rozwoju poznawczym i emocjonalno-społecznym dzieci o zróżnicowanych potrzebach... aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Zabawa w rozwoju poznawczym i emocjonalno-społecznym dzieci o zróżnicowanych potrzebach.... czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl