Zaginiona wiolonczelistka

Anna Bałenkowska
8.7 /10
Ocena 8.7 na 10 możliwych
Na podstawie 7 ocen kanapowiczów
Zaginiona wiolonczelistka
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8.7 /10
Ocena 8.7 na 10 możliwych
Na podstawie 7 ocen kanapowiczów

Opis

Opowieść tocząca się na przestrzeni wielu lat, przesiąknięta muzyką i miłością. Tą młodzieńczą, burzliwą i ktoś powiedziałby, że jeszcze niedojrzałą. Tą, która trafia się w życiu tylko raz. I tą trudną, uzależniającą i niebezpieczną. Jednym z bohaterów staje się także hiszpańskie miasto – Walencja. To tu powstała ta powieść. Tu spotkałam Blankę – wspaniałą wiolonczelistkę, która pewnego dnia zniknęła. Postanowiłam ją odnaleźć.
Data wydania: 2022-03-23
ISBN: 978-83-8132-324-6, 9788381323246
Wydawnictwo: Zwierciadło
Stron: 400
dodana przez: landrynkowa

Autor

Anna Bałenkowska Anna Bałenkowska Z wykształcenia pianistka. Studiowała w Akademii Muzycznej we Wrocławiu, Hochschule für Musik und Theater w Monachium i Conservatorio Superior de Música w Walencji. Dwukrotna laureatka konkursu organizowanego w ramach Międzynarodowego Festiwalu Krym...

Pozostałe książki:

Wyśniony koncert Zaginiona wiolonczelistka
Wszystkie książki Anna Bałenkowska

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Tragiczna miłość z muzyką w tle

3.04.2022

Anna Bałenkowska jest pianistką. "Zaginiona wiolonczelistka" to jej pierwsza powieść. Książka przepełniona jest muzyką poważną i niesamowitym urokiem miast: pełnej słońca Walencji, tajemniczego Krakowa oraz miasta Mozarta czyli Wiednia. Od pierwszej strony chłonęłam tę historię. Pełną zagadkowych pytań i przesunięć w czasie. Nawet w pewnym momenci... Recenzja książki Zaginiona wiolonczelistka

@Strusiowata@Strusiowata × 18

"Zaginiona wiolonczelistka", Anna Bałenkowska

19.05.2022

"Chciałam zawrócić i uciec, ale wiedziałam, że to niczego nie zmieni, że tylko konfrontując się z rzeczywistością możemy nadać jej inny kształt. Możemy przestać się jej bać." Ile razy Tobie zdarzyło się chować głowę w piasek, usuwać się w cień z powodu niewygodnej sytuacji? Ile razy poddałeś się, jeszcze zanim na dobre podjąłeś się realizacji jak... Recenzja książki Zaginiona wiolonczelistka

Mohabbatein - Miłość żyje wiecznie

3.04.2024

Mohabbatein - Miłość żyje wiecznie Wierzysz w przeznaczenie? W sny? Wierzysz, że prawdziwa miłość istnieje? "Zaginiona wiolonczelistka" opowiada o losach dwóch uzdolnionych dziewczyn, które połączy muzyka i Walencja. "Jak to się dzieje, że przypadkowa osoba nagle staje się dla kogoś całym światem?" Maję od pewnego czasu we snach nawiedza pewna ... Recenzja książki Zaginiona wiolonczelistka

Zaginiona wiolonczelistka

17.04.2022

Dziś przychodzę do was z książką Anny Bałenkowskiej "Zaginiona wiolonczelistka". Książka, która urzekła mnie już samą okładką i tytułem, jednak to, co kryje w środku przekroczyło moje najśmielsze oczekiwania. Akcja powieści w głównej mierze rozgrywa się w Walencji. Na jej kartach śledzimy losy Blanki od dzieciństwa aż do momentu jej tajemniczego ... Recenzja książki Zaginiona wiolonczelistka

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@Iwona_Nocon
2024-02-01
6 /10
Przeczytane

Po książkę Zaginiona wiolonczelistka sięgnęłam z dwóch powodów. Po pierwsze przekonał mnie opis. Po drugie umiejscowienie części akcji w Hiszpanii a dokładnie w Walencji, którą chciałabym kiedyś odwiedzić, było spełnieniem moich marzeń.
Maja decyduje się wyjechać do Walencji na kurs językowy. Kiedy dociera na miejsce, okazuje się, że przyleciała do miasta ze swoich snów. Przypadkowo trafia na historię Blanki, która przed laty zaginęła w niewyjaśnionych okolicznościach. Czy Maja zdecyduje się rozwiązać zagadkę sprzed lat, podążając za swoimi snami?
Nawet nie wiecie, jak bardzo chciałabym się zachwycić tą historią. I połowicznie za sprawą języka i stylu tak się stało. Niestety fabularnie coś nie pykło. Początek historii był obiecujący, intrygujący. Im więcej kartek przekładałam, tym częściej zastanawiałam się, z jakim gatunkiem będę miała do czynienia, bo czułam, że jest to powieść na granicy obyczajówki i thrillera. Tym, co mnie wytrącało z uwagi to nakładające się życiorysy głównych postaci. Musiałam się bardzo skupić, zwłaszcza pod koniec, bo w mojej głowie zacierała się granica, między Mają a Blanką. Być może taki był zabieg autorki i mi jako czytelnikowi przyszło się z tym zmierzyć i to zaakceptować. Mam nadzieję, że druga powieści pani Ani fabularnie bardziej przypadnie mi do gustu, mimo iż motyw ze snami się powtórzy, bo o resztę nie muszę się martwić. Ode mnie 6/10.

× 2 | link |
@madbed
2022-04-18
8 /10
Przeczytane

"Zaginiona wiolonczelistka" to debiut, a te uwielbiam czytać.
Sam tytuł jest intrygujący, a piękna okładka jest pokusą nie do odparcia.
Tym bardziej, że kryje się w niej delikatny zarys fabuły.
Czy niektórymi decyzjami jesteśmy w stanie zmienić to, co było nam pisane?
Jak myślicie?

Przenosimy się do pięknej Walencji.
Blanka, utalentowana wiolonczelistka znika bez śladu zostawiając swoich najbliższych.
Krakowskie Planty.
Maja, która po skończeniu szkoły miała wyjechać do Walencji na kurs językowy wraz ze swoim chłopakiem. Życie zweryfikowało te plany i dziewczyna wyjeżdża sama.
Spełnia swoje marzenie o poznaniu Walencji.
Jednocześnie zaczyna odkrywać historię Blanki.
Czy Maji uda się rozwiązać tajemnicę sprzed lat? Kto i dlaczego nawiedza ją w snach?
Autorka zabiera nas do Walencji, Krakowa, Wiednia. Wciąga nas w klimat pięknej plaży, szumu morza, zabiera w klimatyczne miejsca, prowadzi po wąskich uliczkach. Pozwala nam usiąść i wsłuchać się w piękno muzyki płynącej gdzieś w oddali.
Pokazuje nam miłość, ta pierwszą szaloną, bez ograniczeń, niedojrzałą i momentami naiwną.

Autorka stworzyła świetną historię z zagadką, którą koniecznie chcemy rozwiązać. Bohaterowie, których wykreowala są ciekawi, intrygujący, chwilami naiwni i pełni nadziei.
To historia z zagadką kryminalną, ale pierwsze skrzypce gra tu miłość, która potrafi dać nam szczęście, ale i zniszczyć swoją siłą.
Jeśli tak się pisze debiuty to ...

| link |
@kasienkaj7
2022-05-19
9 /10
Przeczytane

Rewelacyjny debiut. Polecam!

| link |
@karolina92
2024-04-03
9 /10
Przeczytane
@feyra.rhys
2023-07-12
10 /10
Przeczytane
@Za_czy_ta_na
2022-04-17
10 /10
@Strusiowata
2022-04-03
9 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Zaginiona wiolonczelistka. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl