Zakazana historia filozofów. Niestoicka powieść stoika.

Tomasz Mazur
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 5 ocen kanapowiczów
Zakazana historia filozofów. Niestoicka powieść stoika.
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 5 ocen kanapowiczów

Opis

Rafał pracuje jako Inspektor w tajemniczej Instytucji. Jego zadaniem jest kontrolowanie wybitnych myślicieli i pilnowanie, aby nie narazili świata na niebezpieczeństwo. Jego życie jest pełne rutyny: zlecenie, delegacja, powrót. Wykonuje swoją pracę perfekcyjnie. W bezwzględny, skuteczny i pozbawiony emocji sposób unieważnia dokonania Talesa z Miletu, Sokratesa, Platona i innych wywrotowców. Do czasu, gdy podczas jednej z podróży spotka Monikę. Perfekcyjne życie Rafała zaczyna się rozpadać. Co by się stało, gdyby idee, które rodzą się w głowach filozofów, od razu zmieniały coś w świecie fizycznym? I gdyby wszystkie systemy filozoficzne zostały podważone? Powieść Tomasza Mazura to nie tylko pasjonująca filozoficzna zabawa, ale również trzymająca w napięciu historia miłosna.  
Data wydania: 2019-08-26
ISBN: 978-83-240-5908-9, 9788324059089
Wydawnictwo: Znak
Stron: 320
dodana przez: bookkeeper

Autor

Tomasz Mazur Tomasz Mazur
Urodzony w 1972 roku w Polsce (Warszawa)
Tomasz Mazur jest współczesnym praktykującym stoikiem, trenerem rozwoju filozoficznego, nauczycielem i pisarzem. Od wielu lat zajmuje się popularyzowaniem praktyki stoickiej, w tym także stałą pracą nad podnoszeniem jej jakości, efektywności, aktual...

Pozostałe książki:

Kapryśni bogowie Sokratesa Dawno zapowiedziana nieobecność O stawaniu się stoikiem Fiasko Nieustające napomnienia
Wszystkie książki Tomasz Mazur

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka nietypowa.

7.09.2019

Rafał pracuje w Instytucji, która zajmuje się kontrolowaniem wybitnych myślicieli, aby nie narazili świata na niebezpieczeństwo. Wykonuje swoje obowiązki perfekcyjnie. Do czasu, aż spotyka na swojej drodze Monikę. Kobieta sprawia, że Inspektor powoli traci kontrolę nad sobą i pracą. Czy któremuś z myślicieli uda się zawładnąć umysłem Rafała? Niew... Recenzja książki Zakazana historia filozofów. Niestoicka powieść stoika.

Długo czytałam

18.09.2019

Najpierw nakreślę Wam, o co chodzi w tej historii. Główny bohater Rafał jest inspektorem w bardzo tajemniczej instytucji. Jego zadanie to kontrola i pilnowanie, aby świat nie był narażony na niebezpieczeństwo. Jest on wzorowym pracownikiem, ale do czasu kiedy na jego drodze staje kobieta o imieniu Monika. To wtedy cały piękny i poukładany świat Ra... Recenzja książki Zakazana historia filozofów. Niestoicka powieść stoika.

Moja opinia o książce

Opinie

@nat.wroblewska
2019-10-16
9 /10

Filozofia sama w sobie jest dziedziną, która budzi wiele kontrowersji - zwłaszcza wśród tych, którzy się nią nie interesują. Filozofowanie może być postrzegane jako głoszenie twierdzeń kompletnie oderwanych od rzeczywistości. Tomasz MAzur napisał jednak książkę, która pozwala nam, laikom, osobom niezbyt z filozofią związanymi zbliżyć się do niej, poznać i być może zainteresować. Ja osobiście dałam się porwać bardzo zabawnym, pytonowskim rozważaniom autora na tematy najróżniejsze. Jest tu dużo miłości do kobiet, ale też do muzyki, celebracja życia, zwierząt, relacji, podróży. Jest to książka inna od wszystkich i z pewnością warto po nią sięgnąć. Serdecznie polecam!

| link |
ZY
2019-10-21
9 /10

Ta powieść ma w zanadrzu wiele niespodzianek. Autor zaskakuje pomyslami i wiedzą. Jak się okazuje filozofia może być nie tylko ekscytująca, ale również dać pomysły, jak żyć! Świetna pozycja

| link |
@Zaneta
2019-09-25
8 /10
Przeczytane Wrzesień 2019
@DominikaCzyta_Recenzuje
2019-09-20
9 /10
@Kobietaczytajaca
2019-09-18
5 /10
Przeczytane Posiadam

Cytaty z książki

O nie! Książka Zakazana historia filozofów. Niestoicka powieść stoika.. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl