Zakochany mózg i inne niezwykłe stany

Julia Fischer
8.3 /10
Ocena 8.3 na 10 możliwych
Na podstawie 7 ocen kanapowiczów
Zakochany mózg i inne niezwykłe stany
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8.3 /10
Ocena 8.3 na 10 możliwych
Na podstawie 7 ocen kanapowiczów

Opis

Czy batonik może uspokoić twoją złość?

Szybciej bijące serce, czerwienienie się, jąkanie, bezsenność oraz miękkie kolana. Co objawia się w taki sposób? I jaki ma z tym związek nasz ośrodek nagrody? Julia Fischer zaprasza w niesamowitą podróż po świecie emocji!
Po nitce neuronów do kłębka mózgu i fascynujących procesów biochemicznych zachodzących w całym naszym organizmie. Ta przepełniona emocjami książka pozwoli nam lepiej zrozumieć uczucia i dostrzec sygnały wysyłane przez nasze ciała.
Co wywołuje poczucie szczęścia i czy może prowokować je muzyka?
  • Dlaczego miłość odczuwamy jak motyle w brzuchu?
  • Czy można zapanować nad naszą złością albo syndromem FOMO?
  • Skąd bierze się słodki smak zemsty?
  • Dlaczego tak ważna jest dla nas oksytocyna?

Ta lektura spowoduje prawdziwy wyrzut endorfin!


Tytuł oryginalny: Die Medizin der Gefühle
Data wydania: 2021-10-08
ISBN: 978-83-277-1962-1, 9788327719621
Wydawnictwo: Mando
Kategoria: Psychologia
Stron: 338
dodana przez: ReginaCatta

Autor

Julia Fischer Julia Fischer
Urodzona w 1984 roku w Niemczech
Julia Fischer – znana popularyzatorka nauki i doktor nauk medycznych. Pisze felietony, prowadzi programy telewizyjne i radiowe oraz profile na Instagramie i Facebooku. Mieszka z rodziną w Berlinie.

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Przeprogramuj swój mózg

{} WYBÓR REDAKCJI
24.11.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Sięgając po "Zakochany mózg i inne niezwykłe stany" Julii Fischer warto zastanowić się, czy znamy chociaż podstawowy podział: na emocje i na uczucia. Te pierwsze to ogół procesów biologicznych, drugie natomiast określamy jako subiektywne odczucie owych procesów. Tak naprawdę taka elementarna wiedza przyda nam się, by zrozumieć, jakie mechanizmy pr... {} Recenzja książki Zakochany mózg i inne niezwykłe stany

@mhennels@mhennels {}× 11

Jak zaprzyjaźnić się z hormonem szczęścia?

28.11.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Julia Fischer to dr nauk medycznych, która potrafi w niezwykle ciekawy sposób popularyzować naukę i jej trudne meandry. Zakochany mózg i inne niezwykłe stany to tytuł, w którym autorka już od początku czytania zaciekawia intrygującymi, lekko z przymrużeniem oka rysunkami. Myślę, że trzeba mieć talent, aby problemy naukowe przedstawić w tak przystę... {} Recenzja książki Zakochany mózg i inne niezwykłe stany

@Strusiowata@Strusiowata {}× 17

Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o mózgu

12.11.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Dzięki temu poradnikowi możecie lepiej poznać swój mózg. Co robią endorfiny? Jak działa dopamina? Dzięki autorce doktor Julii Fischer poznałam mnóstwo ciekawostek. W książce „Zakochany mózg i inne niezwykłe stany.” znajdziecie również ciekawe rysunki. Czy wiecie, jak zachowuje się nasz mózg, gdy jesteśmy zakochani? Autorka przytacza różne badania,... {} Recenzja książki Zakochany mózg i inne niezwykłe stany

@lukrecja84@lukrecja84 {}× 1

Co się dzieje w twojej głowie

30.11.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

"Zakochany mózg i inne niezwykłe stany" to wyjątkowa książka popularnonaukowa, która w przystępny sposób poprowadzi nas przez przeróżne emocje, jakie odczuwamy. Autorka pochyla się nad tym, jakie reakcje w mózgu im towarzyszą, jakie gruczoły, czy receptory są w danym momencie uwalniane i dlaczego jedni odczuwają emocje intensywniej niż inni. Robi ... {} Recenzja książki Zakochany mózg i inne niezwykłe stany

Moja opinia o książce

Opinie

@Bookmaania
2021-11-19
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane Przeczytane w 2021 Współpraca Wydawnictwo Mando

"Wszyscy możemy zadbać o to, żeby zachowywać się tak, jak chcielibyśmy, żeby zachowywali się inni."

Mózg, najbardziej złożony, skomplikowany i w dalszym ciągu nie do końca zbadany organ naszego ciała. Pełni kolejne najważniejsze funkcje życiowe w naszym organizmie. Od samodzielnego myślenia, po cały ogrom uczuć i emocji.

Bardzo lubię książki popularnonaukowe, zawsze jest dobry czas na zwiększanie swojej wiedzy oraz odkrywaniu dotychczas nam nieznanych zagadnień. Tym razem do moich rąk trafiła książka "Zakochany mózg i inne niezwykle stany" niemieckiej autorki Julii Fischer. Po intensywnej przedmowie dostajemy obficie i szczegółowo rozpisane interesujące rozdziały dotyczące wiadomości o tytułowym mózgu.

Każda emocja i uczucie ma swoje wyjaśnienie, jedne w większym stopniu udowodnione, drugie czekają na głębsze i dokładniejsze ustalenia. Książka zapewnia czytelnikowi dawkę wiedzy, a do tego autorka przedstawia je w niezwykle prosty i wyjaśniający sposób.
Poznamy skąd się bierze uczucie zimnego potu charakteryzujące nas przed stresowymi wystąpieniami, zagłębimy się w najgorętsze uczucie jakim jest miłość, jego przeciwieństwo oraz uczucie wypalenia w związku. Przyjrzymy się bliżej każdemu lękowi, złości i rozdrażnieniu. Więc każdy znajdzie tutaj coś dla siebie, a dodatkowo dostajemy kącik wiedzy i inne ciekawostki, które tylko urozmaicają powyższą lekturę.

{}× 5 | link |
@przyrodazksiazka
2021-12-01
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane

,,Uderzają w nas jak orkan. Zdmuchują nas z powierzchni ziemi, wciągają w wir, wrzucają do wody i nie pozwalają odetchnąć. Unoszą nas, dajemy się ponieść ich prądowi i wnosimy się w górę".

Emocje. Którzy z nas ich nie doświadczył? Jednak skoro wiecie już jak się je odczuwa, to może najwyższy czas, byście lepiej poznali swój mózg. Dowiedzieli się w jaki sposób zachodzą, co się dzieje w waszej głowie, kiedy już do nich dochodzi. Czym są endorfiny? Co to jest ciało migdałowate? Czy wiecie jak nazywa się hormon przywiązania? Czy to prawda, że przeciwieństwa się przyciągają? Nieraz wydaje się, że to pierwsze uczucie miłości nigdy nie wygaśnie. Czy to prawda? A może trzeba pracować nad tym uczuciem, by się utrzymało, bo z braku reakcji z naszej strony całkiem traci na wartości?
Znajdziecie tutaj porady na złamane serce, a także wsparcie w trudnej sytuacji. Co to jest kryzys opioidowy? Dowiecie się jak działa mózg w tych wszystkich fazach i co zrobić, by przez ból i smutek przejść jak najszybciej. No bo kiedy jesteśmy smutni, to z reguły płaczemy. Dlaczego tak jest? Czy wylane łzy w czymś nam pomagają? Dlaczego w ważnych dla nas momentach życia przeżywamy tremę? Co ona oznacza i jak ją zmniejszyć? Dlaczego czasami mamy tak silne nerwy, że mamy ochotę wyjść z siebie? W jaki sposób nasz mózg steruje zachowaniami społecznymi? Czy w ogóle coś takiego jest możliwe?
Wiecie, że to ten poradnik uświadomił mi, że podczas dużych nerwów faktycznie spożywamy większą ilość ...

{} | link |
@G
2021-11-19
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10

Na co dzień nie zastanawiamy się nad pracą naszego mózgu. Dlaczego odczuwamy motyle w brzuchu? Dlaczego odczuwamy ból? Jak i dlaczego oddziałuje na nas między innymi strach, stres, zawód miłosny, trema, uczucie głodu? Na ile sposobów można przeżywać żałobę?
Z odpowiedziami tym razem przychodzi Julia Fischer, znana popularyzatorka nauki i doktor nauk medycznych. Znane powiedzenie "wszystko zaczyna się w głowie" nie bez przyczyny nosi w sobie prawdę.
W "Zakochany mózg i inne niezwykłe stany" poznamy, bądź przypomnimy sobie z czasów szkolnych, działanie "komputera", który nami kieruje. Autorka szczegółowo omawia budowę mózgu, która jest przedstawiona na ilustracjach, opisuje za co jego dana część odpowiada. Hormony i związki chemiczne, takie jak oksytocyna, dopamina, testosteron, serotonina w różnych sytuacjach pustoszą nasz organizm. Dzięki nim czujemy szczęście, przywiązanie, pożądanie, smutek, złość, strach.
Dobrze jest poznać pracę naszego mózgu, bowiem niektórym niechcianym uczuciom można by zapobiec, albo przynajmniej zrozumieć ich działanie i je złagodzić. W każdym razie krok po kroku odkrywamy prawdę na temat drzemiących w nas emocjach.
Przyznaję, że wiedzy jest dość dużo i naprawdę jest interesująca. Potrzebne jest skupienie, by dobrze zrozumieć opisywane przez autorkę procesy. Szczegółowy spis treści pozwala na powrót do lektury i konkretnego tematu, który w danej chwili nas interesuje. Nie ma co ukrywać, znajduje się tutaj ...

{} | link |
@booksbybookaholic
2021-11-30
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
@Strusiowata
2021-11-28
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane
@mhennels
2021-11-24
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane
@lukrecja84
2021-11-12
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Zakochany mózg i inne niezwykłe stany. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl