Zanim się urodziłem. Rozwój człowieka w prenatalnym opkresie rozwoju - zagadnienia wybrane

Emilia Lichtenberg-Kokoszka
10 /10
Ocena 10 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Zanim się urodziłem. Rozwój człowieka w prenatalnym opkresie rozwoju - zagadnienia wybrane
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
10 /10
Ocena 10 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

Prenatalny okres rozwoju człowieka w ciągu zaledwie kilku lat ewoluował z mało znaczącego rozdziału w podręcznikach medycyny do jednego z najgorętszych tematów publicznych debat, sporów i dyskusji, omawiających zarówno aspekty biologiczne, jak i etyczne zagadnienia. W polemikę tę doskonale wpisuje się głos Emilii Lichtenberg-Kokoszki, cenionego eksperta z zakresu pedagogiki, psychologii i medycyny, autorki i współautorki szeregu publikacji, mających na celu przybliżyć odbiorcy ten najbardziej tajemniczy z etapów życia człowieka. Zanim się urodziłem to jednak głos wyjątkowy, daleki od zwyczajowego w tej sytuacji etycznego zacietrzewienia; w trzech przejrzyście zbudowanych rozdziałach autorka przedstawia, w czystej formie wykładu, naukowe fakty dotyczące życia płodowego podzielonego na etapy zgodnie z klasyfikacją J. Langmana: okres rozwoju listków płodowych, okres zarodkowy i okres płodowy. Całość uzupełnia znakomita bibliografia przedmiotu, pozwalająca zainteresowanym samodzielnie pogłębiać wiedzę.
Data wydania: 2014-10-22
ISBN: 978-83-7850-679-9, 9788378506799
Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza IMPULS
Stron: 68

Autor

Emilia Lichtenberg-Kokoszka Emilia Lichtenberg-Kokoszka Absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego. Doktor nauk humanistycznych - doktorat 2007. Dyplomowana położna (ukończyła Medyczne Studium Zawodowe, Wydział Położnych). Adiunkt w zakładzie Pedagogiki Ogólnej, Instytutu Nauk Pedagogicznych Uniwersytetu Opo...

Pozostałe książki:

Dziecko – aktywny uczestnik porodu Ciąża czy stan błogosławiony? Prenatalny okres życia człowieka Zagadnienie interdyscyplinarne
Wszystkie książki Emilia Lichtenberg-Kokoszka

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Zanim się urodziłem. Rozwój człowieka w prenatalnym opkresie rozwoju - zagadnienia wybrane? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@oficynaIMPULS
2014-10-31
10 /10
Impuls poleca

Cytaty z książki

O nie! Książka Zanim się urodziłem. Rozwój człowieka w prenatalnym opkresie rozwoju - zagadnienia wybrane. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl