Zanurzona w ciszy

Frances Itani
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów
Zanurzona w ciszy
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów

Opis

Poruszająca do głębi debiutancka powieść kanadyjskiej pisarki Frances Itani to po mistrzowsku opowiedziana historia życia głuchej kobiety, dziejąca się na dwóch kontynentach w przededniu Wielkiej Wojny. W wieku pięciu lat Grania, córka ciężko pracujących irlandzkich hotelarzy z małego miasteczka w Ontario, po ciężkiej czerwonce traci zupełnie słuch, co całkowicie odcina ją od świata, który właśnie się przed nią otwierał. Matka Grani, zżerana poczuciem winy, nie jest w stanie zaakceptować głuchoty córki, dla której zbawieniem okazuje się babcia Mamo próbująca ponownie nauczyć wnuczkę mówić. Gdy jednak wszystkie próby kończą się fiaskiem, dziewczynka zostaje wysłana do szkoły dla głuchoniemych w Belleville, gdzie odgrodzona od nie potrafiącego jej przebaczyć świata słyszących uczy się języka migowego oraz mowy. Po ukończeniu nauki Grania zostaje, by pracować w szkole, i tam też spotyka Jima Lloyda, słyszącego. Zauroczeni, uczą się wyrażać swoje uczucia zarówno dźwiękiem, jak i ciszą. Niestety w dwa tygodnie po ślubie Jim musi wyjechać, by służyć jako sanitariusz w przesiąkniętych krwią okopach Flandrii. Podczas wyniszczającej wojny, w świecie pięknym i okrutnym zarazem, pisząc listy, zarówno prawdziwe jak i zmyślone, Grania i Jim starają się podtrzymać swoją miłość. Frances Itani udało się uchwycić świat, w którym dźwięk ma marginalne znaczenie. Trudno ten świat opuścić i jeszcze trudniej o nim zapomnieć. Będąc wspaniałą historią o miłości i wojnie, Zanurzona w ciszy traktuje również o języku; jak potrafi nas uwięzić i uwolnić, oraz jak może pomóc pokonać odległości i różnice w doświadczeniu.
Data wydania: 2005
ISBN: 978-83-7319-659-9, 9788373196599
Wydawnictwo: Muza
Seria: Galeria
Kategoria: Literatura piękna
Stron: 451

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Migaj do mnie wytrwale , babciu.

7.07.2020

W jakiś dziwny sposób ta książka mnie urzekła . Nie wiem do końca jak to się stało . W końcu nie jedną już przeczytałam pozycję o ludzkim nieszczęściu , ułomnościach , czy nawet wojnie . Powinnam być już '' odporna '' na urzekanie mnie , jednak dałam się porwać , zagarnąć i zaczarować . Historia w tej debiutanckiej książce opowiada o Grani . Kiedy... Recenzja książki Zanurzona w ciszy

Moja opinia o książce

Opinie

@ant_07
2011-03-19
8 /10
Przeczytane

Pięknie opisane uczucia, wzruszająca opowieść o trudnym życiu osoby niesłyszącej i o wielkiej miłości, która zdołała przetrwać kilkuletnią rozłąkę spowodowaną wojną. Polecam.

| link |
@Siostra_Kopciuszka
2020-07-07
8 /10
Przeczytane ☘️ Przeniesione z LC 📘 Jedynki

Cytaty z książki

O nie! Książka Zanurzona w ciszy. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl