Zapisane w wodzie

Paula Hawkins
6.4 /10
Ocena 6.4 na 10 możliwych
Na podstawie 64 ocen kanapowiczów
Zapisane w wodzie
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
6.4 /10
Ocena 6.4 na 10 możliwych
Na podstawie 64 ocen kanapowiczów

Opis

Autorka Dziewczyny z pociągu powraca z thrillerem, na który czekał cały świat! Ta powieść dojrzewała we mnie od dłuższego czasu. Jest coś nieodpartego w historiach, które sobie opowiadamy, w tym, jak świadomie lub nieświadomie można ukryć głosy i prawdy, zmyć wspomnienia i pogrążyć je w niepamięci.Paula Hawkins Sekrety, które mogą pociągnąć cię na dno... Kilka dni przed śmiercią Nel Abbott dzwoni do swojej siostry. Jules nie odbiera, ignorując jej prośbę o pomoc. Nel umiera. Mieszkańcy miasteczka mówią, że „skoczyła”. A Jules musi wrócić do miejsca, z którego kiedyś uciekła – miała nadzieję, że na dobre – aby zaopiekować się swoją piętnastoletnią siostrzenicą. Julia się boi. Tak bardzo się boi. Dawno pogrzebanych wspomnień, starego młyna, świadomości, że Nel nigdy by tego nie zrobiła. Ale najbardziej boi się wody i zakola rzeki, które miejscowi nazywają Topieliskiem. W tym samym dynamicznym stylu i z tym samym dogłębnym zrozumieniem kierujących człowiekiem instynktów, które pochłonęło miliony czytelników jej debiutanckiej powieści, Paula Hawkins przedstawia nowy, porywający thriller, w którego tle czają się historie z przeszłości oraz siła, z jaką potrafią one zniszczyć nam życie. „Alec, obudź się. Obudź się! Nel Abbott nie żyje. Znaleźli ją w wodzie. Skoczyła”. „Julio, to ja. Musisz oddzwonić. Oddzwoń. Proszę. To ważne. Oddzwoń, jak tylko będziesz mogła, dobrze? Chcę... To ważne”. Paula Hawkins znów to zrobiła! „Zapisane w wodzie” to perfekcyjnie skonstruowany mroczny thriller, od którego nie będziecie mogli się oderwać. Wciąga od pierwszej strony!Shari Lapena Zastanawiacie się, czy „Zapisane w wodzie” może być lepsze od „Dziewczyny z pociągu”? Niepotrzebnie. Jest lepsze. To pisarski triumf.Clare Mackintosh Paula Hawkins urodziła się i wychowała w Zimbabwe, w 1989 roku przeprowadziła się do Londynu, gdzie mieszka do dziś. Jej debiutancka powieść, Dziewczyna z pociągu, okazała się literackim fenomenem i sprzedała się w 20 milionach egzemplarzy. Przetłumaczona na ponad 40 języków, przez długie miesiące zajmowała pierwsze miejsca na listach bestsellerów. Na jej podstawie nakręcono kasowy film pod tym samym tytułem z Emily Blunt w roli głównej. Zapisane w wodzie jest drugą powieścią autorki. DreamsWorks kupiło prawa do jej ekranizacji, trwają prace nad scenariuszem.
Data wydania: 2019-03-25
ISBN: 978-83-8139-291-4, 9788381392914
Wydawnictwo: Świat Książki
Seria: Superprodukcje Audioteki
Kategoria: Sensacja Thriller
Stron: 364
Mamy 7 innych wydań tej książki

Autor

Paula Hawkins Paula Hawkins
Urodzona 26 sierpnia 1972 roku w Zimbabwe (Harare)
Paula Hawkins – brytyjska pisarka. Urodziła się i wychowała w Harare w Zimbabwe. Jej ojciec był profesorem ekonomii i dziennikarzem ekonomicznym. W 1989 roku przeprowadziła się do Londynu, gdzie studiowała filozofię, nauki polityczne i ekonomię na Un...

Pozostałe książki:

Dziewczyna z pociągu Powolne spalanie
Wszystkie książki Paula Hawkins

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

WODA, KTÓRA POCHŁANIA WSZYSTKO

10.11.2019
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

"Chciałaś mi coś powiedzieć, prawda? Chyba próbowałaś. Czuję tak, jakbym już dawno przestała cię słuchać." "Dziewczynę z pociągu" pochłonęłam w kilka godzin. Nie mogłam się nadziwić wielkiej umiejętności wykreowania postaci przez nikomu nieznana debiutantkę. To właśnie dzięki fenomenalnemu portretowi psychologicznemu licznych postaci, tak mocno p... {} Recenzja książki Zapisane w wodzie

@anetakul92@anetakul92 {}× 4

Studnia rozpaczy bez dna

21.03.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Twórczość Pauli Hawkins do dzisiaj w moim przypadku spotyka się dość mieszanymi uczuciami. Zawsze mam do jej powieści jakieś uwagi, czasem mniejsze, czasem większe. Pomysły na fabułę zdecydowanie przebijają niejeden dobry kryminał. Natomiast jak to wygląda z wykonaniem? Opis od wydawcy: Kilka dni przed śmiercią Nel Abbott dzwoni do swojej siostr... {} Recenzja książki Zapisane w wodzie

@werka751@werka751 {}× 2

Zapisane w wodzie

30.11.2017

Książka w identycznym stylu jak poprzednia. Rozwiązanie podobnie zaskakujące, fabuła niby prosta, ale im dalej tym trudniej odgadnąć kto faktycznie jest winien całej tragedii. Nel - kobieta, którą znaleziono w wodzie na tzw. Topielisku. Próbowała dowiedzieć się jakie były motywy wcześniejszych utonięć, przed nią utonęło tam kilka innych kobiet. Pi... {} Recenzja książki Zapisane w wodzie

"ZAPISANE W WODZIE" PAULA HAWKINS

29.07.2017
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

O "Dziewczynie z pociągu", która była rynkowym debiutem autorki bez wątpienia było głośno. Z dnia na dzień stała się jednym z najlepiej sprzedających się thrillerów ostatnich lat. Od premiery "Dziewczyny z pociągu" minęły dwa lata, a książka wciąż się świetnie sprzedaje. Nie zastanawiając się nad tym, czy "Dziewczyna z pociągu" jest arcydziełem, ... {} Recenzja książki Zapisane w wodzie

{}

Moja opinia o książce

Opinie

@Justyna_K
2019-11-26
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 1 /10
Przeczytane Niedoczytane lub wymęczone do końca, czyli moje nietrafione książkowe wybory Ebook/Legimi

Nie, nie, nie i jeszcze raz nie. Cóż to za męczący bełkot. Ciężko było brnąć przez tą opowieść. Irytujący sposób narracji, dużo irytujących zdań. Czytało mi się jeszcze gorzej niż "Dziewczynę z pociągu". Chciałam dać autorce szansę no i dałam. Dzięki temu teraz już wiem, że będę omijać szerokim łukiem. Nie polubiłyśmy się z Paulą Hawkins. To już od biedy Dziewczyna była lepsza.

{}× 11 | Komentarze (1) | link |
@Eli1605
2019-11-18
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 5 /10
Przeczytane 2018

Nie czytałam jeszcze " Dziewczyny z pociągu " i nie mogę się do niej odnieść. Książka nie jest zła ale za dużo w niej osób, za dużo wątków, za dużo przemyśleń a trochę zbyt mało akcji. Czyta się lekko i szybko, rozdziały są krótkie. Na plus zasługuje zupełnie nieoczekiwane zakończenie. Finał dosłownie na ostatniej stronie.

{}× 5 | link |
@Martyna_Bryl
2020-02-08
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 6 /10
Przeczytane Dostałam w prezencie Posiadam
@Nancy
2019-03-25
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane

Muszę przyznać, że nie wiem skąd tak złe oceny. Ja książkę praktycznie pochłonęłam. Podobał mi się pomysł, który najpierw wydawał się rozmyty i bez celu, a na końcu mnie zaskoczył logiką. Do tego akcja biegła naprawdę szybko, a strony same leciały mi pod palcami. Jedyny minus, to że książka wymaga od nas pamięci do nazw własnych i imion bohaterów, inaczej możemy się trochę pogubić. Osobiście polecam.

{}× 1 | link |
@Sky
2017-10-06
Przeczytane

kolejny bestseller, kolejne rozczarowanie... za dużo dziwnych niedomówień i, przede wszystkim, za dużo bohaterów nawalonych na pierwszych stronach...

{}× 1 | link |
@paulina.zakrzewska
2020-01-13
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 3 /10
Przeczytane Wyzwanie czytelnicze 2019 52 książki w 2019r.

Moja opinia będzie bardzo krótka i zwięzła. Naprawdę bardzo dawno nie czytałam nic tak złego. Książka była moim wyzwaniem czytelniczym na marzec.

{}× 1 | link |
@margoz
2021-02-19
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 2 /10
Przeczytane

Przez małe miasteczko Beckford płynie rzeka, która niegdyś w swym zakolu wylała i stworzyła rozlewisko nazywane przez mieszkańców Topieliskiem. Miejsce to skrywa niepokojącą tajemnicę - już od czasów procesów o czary topiono w nim kobiety oskarżone o kontakty z mocami nieczystymi. Od tamtych czasów po dziś dzień w ciemnej toni Topieliska swój żywot kończyły "kłopotliwe kobiety" - takie które w odmętach szukały pocieszenia, ukojenia, spokoju, ale i te, którym siłą wyrwano z płuc ostatni haust powietrza.

Nel Abbott od dziecka zafascynowana jest mrocznym urokiem Topieliska, jakaś magnetyczna siła przyciąga ją do niego wciąż od nowa. Kiedy postanawia zabrać materiał i napisać o nim książkę, mieszkańcy miasteczka zaczynają się od niej odsuwać - nie żeby kiedykolwiek ją lubili - co to to nie. Uważają jednak, że tzw. Opowieści z Beckford to historie o których nie powinno się rozmawiać, a już na pewno nie należy publikować ich w książce.

Tragedia młodej Libby, masakra w domu Wardów, chłopiec który widział śmierć własnej matki - to miejscowe tabu, ale czy to tylko wyssane z palca historie czy może zbrodnie zamiatane pod dywan? Nel ma obsesję na punkcie Topieliska, skrupulatnie gromadzi materiały do książki - rozmawia z duchami, rozszarpuje stare rany, zagląda w te zakamarki przeszłości w które nie powinna. Kiedy sama dołącza do grona topielic które ją tak fascynowały, mieszkańcy Beckford nie silą się na udawane współczucie - wszak doigrała się ta, która szukała ...

{} | link |
@z_glowawksiazkach
2020-06-18
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 6 /10
Przeczytane

Angielskie miasteczko nad rzeką, w której niegdyś poddawano próbie wody kobiety podejrzane o czary. Samobójstwo sprzed trzydziestu lat i dwa niedawne w małym odstępie czasu. Przypadek? Czy może rzeka przyciąga "kobiety z problemami"?
W książce znajdziemy różne sekrety i próby ich utrzymania w małym miasteczku. Wraz z postępowaniem fabuły, nowe elementy wychodzą na jaw. Dobrym posunięciem jest prowadzenie narracji z perspektyw różnych bohaterów. Dzięki temu, to samo wydarzenie można zobaczyć z różnych punktów widzenia.
Sama historia ma potencjał. Czujemy, że każdy z bohaterów coś wie na temat tajemniczych samobójstw, ma swoje hipotezy, ale z różnych przyczyn nie chce ich wyjawić. Mam jednak wrażenie, że autorka nie do końca wiedziała, jak chce zakończyć tę historię. Dla mnie w ostateczności przekombinowała.
Książkę polecam głównie dla odrobiny mrocznej, niespokojnej atmosfery małego miasteczka (z lokalną wiedźmą oczywiście). Zakończeniu mówię stanowcze nie.

{} | link |
@pollyann_20
2020-08-03
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane 7/10 Zrecenzowane na bookstagramie/blogu

Dużo bohaterów, napięcie, tropy...czytelnik wciąga się już od pierwszej strony. Jest wszystko, czego potrzeba. Wciągająca fabuła, ciekawa, a zarazem przerażająca historia, emocje. Dodatkowo zakończenie... Naprawdę warto przeczytać. Osobiście jestem fanką zmian narracji i poznania perspektywy innych bohaterów, ale niestety nie w tym przypadku. Zbyt dużo punktów widzenia powoduje, że w momencie odłożenia książki i powrotu do niej w późniejszym czasie, łatwo się pogubić.

{} | link |
@BarbaraMaster
2020-10-23
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 3 /10
Przeczytane e-book Posiadam

Stanowcze nie dla tej książki jest po prostu nudna. Akcja strasznie się ciągnie. Nie do końca wiadomo co kiedy, gdzie... Wg. mnie książka musi wciągać, możliwie jak najszybciej. W tej książce ciągle mówi się tylko o wzajemnej nienawiści i ,,wałkuje się" ciągle jakby to samo zdanie dotyczące złych relacji rodzinnych tylko coraz to z innej strony. Po prostu akcja nie posuwa się do przodu, albo dzieje się to za wolno. Szczerze to omal nie zasnęłam.

{} | link |
@19emilka93
2020-01-20
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 5 /10
Przeczytane

Podobnie jak w "Dziewczynie w pociągu" zaskoczenia nie było. Tajemnica zostaje rozwiązana mniej więcej w połowie książki. Minusem jest opisywanie rozdziałów z kilku perspektyw, po prostu za dużo tego. Zakończenie lepsze niż w "Dziewczynie...", ale książka słabsza. Choć czyta się przyjemnie i szybko, taki odmóżdżacz.

{} | link |
@torii81
2019-01-10
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane

Ta książka to JEDNO WIELKIE CUDO, dowiadujesz się w niej rzeczy, których nigdy w życiu nikt, by się nie spodziewał. naprawdę uwielbiam tą autorkę.

{} | link |
@alien125
2018-12-04
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 3 /10
Przeczytane

Lsiązka w ogóle mnie nie zachwyciła... z trudem dobrnęłam do końca

{} | link |
@MoniqMoniq
2021-12-31
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane
@Inesik
2021-12-14
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 5 /10
Przeczytane
Zaloguj się aby zobaczyć więcej

Cytaty z książki

O nie! Książka Zapisane w wodzie. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl