Zasiej w sobie ziarno możliwości

Witold Pańczyszyn
9.3 /10
Ocena 9.3 na 10 możliwych
Na podstawie 6 ocen kanapowiczów
Zasiej w sobie ziarno możliwości
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
9.3 /10
Ocena 9.3 na 10 możliwych
Na podstawie 6 ocen kanapowiczów

Opis

Ludzie mają tak wiele możliwości, żeby zmieniać swoje życie. W tej książce pokażę Ci, jak można nauczyć się panować nad strachem lub całkowicie go wyeliminować. Zachęcę Cię do zauważania i doceniania każdej chwili. Zaproponuję Ci, abyś zakochał się w swoim życiu. Pokażę Ci, jak duże znaczenie ma odpowiednie myślenie oraz jak łatwo można zmieniać kierunek myśli. Zaproszę Cię do praktykowania uważności w celu większego doświadczenia życia. Opowiem o odkrywaniu talentów, które ma każdy z nas, oraz o robieniu porządków wokół siebie. Przedstawię Ci, jak można korzystać z wizualizacji w każdej dziedzinie życia, przytoczę historię Marty, która pokonała dziesięcioletnie jąkanie się. Przeczytasz także historię Elżbiety, która w domowym zaciszu uzdrawia innych i twierdzi, że każdy ma ten dar w sobie. Potrafimy zrobić bardzo wiele, tylko musimy chcieć, myśleć o tym, postanowić i zacząć działać.


Powinniśmy rozpocząć od zasiania w sobie ziarna możliwości.
Data wydania: 2022-12-20
ISBN: 978-83-958628-3-0, 9788395862830
Wydawnictwo: Totem
Stron: 216
dodana przez: beata.karbownik

Autor

Witold Pańczyszyn Witold Pańczyszyn Jestem mężem i ojcem dwójki dzieci. Mam 44 lata. Choruję, prawie od zawsze, na postępującą genetyczną chorobę objawiającą się zanikami mięśni (miopatia). Mam problemy z poruszaniem się oraz wiele innych manualnych ograniczeń. W codziennym życi...

Pozostałe książki:

Zmieniając siebie zmieniasz świat
Wszystkie książki Witold Pańczyszyn

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Inspirująca!

20.12.2022

Witold Pańczyszyn nie jest debiutantem. Ma na swoim koncie powieść biograficzno-poradnikową pt. „Zmieniając siebie – zmieniasz świat”, która ukazała się w 2020 roku. Najnowsza książka autora również nie jest typowym poradnikiem, bo autor nie tylko opisuje w niej metody, narzędzia i wartości, które mogą pomóc zmienić życie, ale też opowiada o swoic... Recenzja książki Zasiej w sobie ziarno możliwości

Poradnik inny niż wszystkie

14.01.2023

Książka z Klubu Recenzenta portalu nakanapie.pl „Zasiej w sobie ziarno możliwości” Myślę sobie, że każdy chociaż raz w życiu sięgnął lub sięgnie po poradnik. Nieważne czego on będzie dotyczył, w pewnym momencie życia po prostu chcemy sięgnąć po książkę, która mogłaby pomóc uporać się nam z jakimś problemem. Większości ludzi taki rodzaj lektury s... Recenzja książki Zasiej w sobie ziarno możliwości

Moja opinia o książce

Opinie

@beata.karbownik
2022-11-28
8 /10
Przeczytane

"Zasiej w sobie ziarno możliwości" to nie tylko poradnik, jak poradzić sobie ze strachem i z innymi negatywnymi uczuciami.
To przede wszystkim biografia samego autora.
Witold Pańczyszyn od lat zmaga się z poważną chorobą Miopatia Nonaki ( rzadka choroba genetyczna mięśni. Na obraz kliniczny schorzenia składają się osłabienie mięśni odsiebnych części kończyn, zaniki mięśniowe, zmiany miopatyczne w badaniu EMG Info WIKIPEDIA) .
Mimo tak poważnego schorzenia, Witek się nie poddaje, i stara się czerpać z życia ile się da.
Nie zawsze jest łatwo, nie zawsze jest z górki, są dni gdy najlepiej nie wstawałoby się z łóżka. Ale On jest wojownikiem, który się nie poddaje.
Upada w dosłownym tego słowa znaczeniu, ale stara się wstać i mimo że czasem sił już brak, to jednak daje radę.

To jest osoba z której my zdrowi ludzie powinniśmy brać przykład, i nauczyć się mniej narzekać, bardziej doceniać to co mamy.

Witek jest niesamowita osobą, oprócz tego że napisał kolejną książkę, nagrywa też bajki dla dzieci, i powiem Wam świetnie mu to wychodzi.
Czy niepełnosprawność to już wyrok??
Absolutnie nie, bo jeśli naprawdę się chce to można sporo osiągnąć, a przykładem jest właśnie Witold Pańczyszyn.

Zachęcam do sięgnięcia po jego książkę, bo naprawdę warto.

× 1 | link |
MA
2022-12-02
10 /10
Przeczytane

Obecna chwila jest najważniejsza.

Przychodzę do Was dzisiaj z wyjątkową książką.
Dlaczego wyjątkową?
Ponieważ jest to prawdziwa historia napisana przez Witka, którego życie nie rozpieszczało i dało nieźle w kość.

Mam ogromną przyjemność być patronem jego książki.

Witek to mąż i ojcaiec dwójki dzieci, który prawie od zawsze chorował na postępującą genetyczną chorobę objawiającą się zanikami mięśni (miopatia). Mimo problemów z poruszanie i ograniczeń manualnych jest pełnym optymizmu człowiekiem.
Zdobył szczyt Ślęży.
Autor wyznacza sobie nowe cele i dąży do ich realizacji. Mimo swojej niepełnosprawności pracuje zawodowo.
Pokazuje, że można tylko trzeba chcieć.

To książka, która pokazuje jak wiele może człowiek, który uświadomi sobie jaką ma moc tworzenia.
Witek książkę podzielił na trzy części.
W pierwszej przedstawia nam temat świadomości w życiu codziennym, obrazując siłę strachu i jak go okiełznać. Wprowadza nas w świat złych myśli i jak się ich pozbyć, jak cieszyć się każdym dniem i jak odkrywać nowe talenty.
W drugiej części poznamy zasadę wizualizacji i jak ją praktykować.
Ta część wzbogadzona jest o prawdziwą historię Marty, która po wielu latach przestała się jąkać.
Trzecia część jest napisana w sposób motywująco - inspirujący. Są to króciutkie rozdziały do których można wracać tak naprawdę każdego dnia.

Książka jest niebywałym kompedium wiedzy wzbogacona o historię z życia autora.
...

| link |
PA
2022-12-10
10 /10

Dziś chciałabym Wam przedstawić wyjątkową książkę biograficzno-poradnikową, pt. „Zasiej w sobie ziarno możliwości”, której mam zaszczyt patronować. Cieszę się z tego podwójnie! Po pierwsze dlatego, że to mój pierwszy PATRONAT, a po drugie - to dla mnie ogromne wyróżnienie przytulić pod swoje skrzydła wspaniałą książkę z wyjątkowym i ponadczasowym przesłaniem, której Autora – Witolda Pańczyszyna – szczególnie sobie cenię i szanuję. To już druga książka Witka (o pierwszej pisałam Wam już w czerwcu ubiegłego roku).

Kim jest Witek?

W dużym skrócie mówiąc, Witek to człowiek – Wojownik, pracujący zawodowo ojciec dwójki dzieci. Od lat zmaga się z miopatią - rzadką genetyczną chorobą, objawiającą się zanikiem mięśni, ale pomimo przeciwności losu jest pełnym optymizmu człowiekiem, który nigdy się nie poddaje. Jego problemy z poruszaniem się i ograniczenia ruchowe nie przeszkodziły mu zdobyć szczyt Ślęży.

W swojej książce Witek udowadnia nam, że niepełnosprawność to nie wyrok; że z chorobą taką jak miopatia da się żyć i czerpać radość z każdego dnia. Pokazuje, jak można nauczyć się panować nad strachem lub całkowicie go wyeliminować. Zachęca do zauważania i doceniania każdej chwili. Proponuje , abyś zakochał się w swoim życiu. Pokazuje, jak duże znaczenie ma odpowiednie myślenie oraz jak łatwo można zmieniać kierunek myśli. Autor zaprasza do praktykowania uważności, opowiada o odkrywaniu talentów, które ma każdy z nas, oraz o robieniu porządków wokół sie...

| link |
RO
2022-12-09
10 /10

"Zasiej w sobie ziarno możliwości" to książka o tematyce biograficzno-poradnikowej. Napisał ją przemiły człowiek - Witold Pańczyszyn.

Witek jest osobą, która od lat zmaga się z rzadką chorobą genetyczną - miopatią nonaki. Autor na własnym przykładzie pokazuje jak żyć i czerpać z tego życia garściami pomimo przeciwności losu.

Książka podzielona na trzy wartościowe, budujące części. Dowiesz się z nich, np. o budowaniu wytrwałości i cierpliwości, o strachu, o szczęściu - by go nie szukać, a cieszyć się każdą chwilą.

Jest to bardzo dobra, wartościowa lektura, którą polecić mogę każdemu. Czyta się ją jednym tchem, a treści które przekazuje są tak dobre, jakby mówił do Ciebie przyjaciel.

Witek jest doskonałym przykładem człowieka, który nie odpuszcza, który walczy o siebie pomimo trudności. Dla mnie - wzór do naśladowania. Skoro on może - my również możemy zasiać w sobie ziarno możliwości i zmienić swoje życie na lepsze.

| link |
@wiki820
2023-01-14
10 /10
Przeczytane
@maitiri_books_2
2022-12-20
8 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Zasiej w sobie ziarno możliwości. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2023 nakanapie.pl