Zielona Polska. Ekoprzewodnik po Polsce

Wojciech Lewandowski, Robert Szewczyk
Zielona Polska. Ekoprzewodnik po Polsce
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Przewodnik "Zielona Polska" prowadzi przez miejsca, do których nie dociera wielkomiejski zgiełk i chaos. Malownicze doliny rzeczne, dzikie lasy, rozległe bagna to wymarzone przestrzenie na wakacje dla wszystkich spragnionych odpoczynku, harmonii i bliskiego kontaktu z naturą.
Przewodnik prezentuje 27 regionów, które są szczególnie warte odwiedzenia. Podążając jego szlakami, można zobaczyć zaskakujące dwumetrowe paprocie i najwyższe klify w Wolińskim Parku Narodowym, dotknąć mięsożernych rosiczek i powąchać kwitnące storczyki na Polesiu, usłyszeć wielotysięczne stada gęsi i żurawi w ujściu Warty i wspiąć się na "suwalską Fudżijamę".
Opis każdego regionu zawiera mapkę, wiadomości fizycznogeograficzne, mnóstwo praktycznych informacji m.in. na temat noclegów, a także przepisy w zakresie ochrony przyrody obowiązujące na danym obszarze.
Data wydania: 2010
ISBN: 978-83-61444-96-1, 9788361444961
Wydawnictwo: CARTA BLANCA

Autor

Wojciech Lewandowski Wojciech Lewandowski Wojciech Lewandowski, dr geografii (geoekolog). Wykładowca na Wydziale Geografii i Studiów Regionalnych Uniwersytetu Warszawskiego. W „cywilu” alpinista i podróżnik, uczestnik wielu ekspedycji alpinistycznych i naukowych w góry świata, między innymi...

Pozostałe książki:

Góry wysokie : leksykon Nalewki i likiery z domowego kredensu Nalewki i likiery we współczesnej kuchni Przez pustynie na ośnieżone szczyty Atlas gór świata. Szczyty marzeń. Album + atlas
Wszystkie książki Wojciech Lewandowski

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Zielona Polska. Ekoprzewodnik po Polsce? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Zielona Polska. Ekoprzewodnik po Polsce. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl