Złoto, banki, ludzie : krótka historia pieniądza : co rząd zrobił z naszym pieniądzem? : jak odzyskać stracone pieniądze?

Murray Newton Rothbard
6.7 /10
Ocena 6.7 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów
Złoto, banki, ludzie : krótka historia pieniądza : co rząd zrobił z naszym pieniądzem? : jak odzyskać stracone pieniądze?
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
6.7 /10
Ocena 6.7 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów

Opis

Książka ta uznawana jest za najlepszy podręcznik z zakresu teorii pieniądza. Napisana językiem prostym, barwnym, a przede wszystkim przystępnym dla każdego, zawiera podstawy teorii pieniądza z punktu widzenia pragmatyki życia codziennego. Niewiele spraw w życiu człowieka dorównuje ważnością pieniądzowi. Mimo tak wysokiej pozycji w hierarchii potrzeb, wiedza na temat pieniądza jest stosunkowo słaba i roi się od mitów czy sofizmatów. W polskiej literaturze ekonomicznej rzetelnych książek na temat teorii pieniądza praktycznie brak. Tymczasem pieniądz to wbrew obowiązującym poglądom - nie obiekt materialnego pożądania, bożek chciwości, czy jak to widzą idealiści, przyczyna wszelkiego zła na tym świecie. Pieniądz to towar, dobro służące jako środek wymiany handlowej, będące przejawem ludzkiej wolności wyboru, które dopiero w naszych rękach staje się narzędziem kształtowania porządku społecznego. Chociażby z tego względu jest to towar najważniejszy. Za pieniądzem kryje się bowiem ludzki wysiłek, działanie, wartości, przedsiębiorczość i ta nieustanna dążność do poprawy naszego bytu materialnego. Zrozumienie tych zagadnień ma dla ludzkiej egzystencji kapitalne znaczenie. Uświadamia bowiem, ile zasadzek kryje w sobie ignorancja, nieuczciwość i zachłanność rządzących, którzy w majestacie wykoślawionego prawa jednym ruchem prasy drukarskiej czy ustawy podatkowej - mogą pozbawić motywacji do działania, ograbić z majątku, czy wręcz unicestwić całe narody.Książeczka Murraya N. Rothbarda to kompendium wiedzy, która nie tylko pozwoli nam zrozumieć, jak powstał, czym jest, i jak działa pieniądz, lecz także zapoznać z tym, co należy uczynić, aby się skutecznie przed zachłannością władzy zabezpieczyć. Napisana jest w sposób prosty, przystępny, a przede wszystkim bardzo ciekawy i praktyczny. Miłej i pożytecznej lektury życzy Wydawca!
Data wydania: 2004
ISBN: 978-83-89812-00-1, 9788389812001
Wydawnictwo: Fijorr
Stron: 180

Autor

Murray Newton Rothbard Murray Newton Rothbard
Urodzony 2 marca 1926 roku w USA (Bronx, Nowy Jork)
Murray Newton Rothbard – amerykański ekonomista, profesor ekonomii, historyk oraz teoretyk polityczny, który wniósł znaczący wkład w rozwój nauk ekonomicznych, filozofii politycznej (w szczególności w zakresie libertarianizmu), historii finansów ora...

Pozostałe książki:

Złoto, banki, ludzie : krótka historia pieniądza : co rząd zrobił z naszym pieniądzem? : jak odzyskać stracone pieniądze? Tajniki bankowości Ekonomia wolnego rynku t.1 Etyka wolności Interwencjonizm czyli władza a rynek Jak zrujnować gospodarkę, czyli Keynes wiecznie żywy Edukacja wolna i przymusowa Egalitaryzm jako bunt przeciw ludzkiej naturze Ekonomia wolnego rynku Ekonomiczny punkt widzenia Manifest libertariański Marksizm. Krytyka Wielki Kryzys w Ameryce
Wszystkie książki Murray Newton Rothbard

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Złoto, banki, ludzie : krótka historia pieniądza : co rząd zrobił z naszym pieniądzem? : jak odzyskać stracone pieniądze? nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@rimland
2021-12-29
7 /10
Przeczytane ASE/ekonomia
RY
@RyokoTomoka
2021-03-08
5 /10
Przeczytane
@nibarak
@nibarak
2014-08-07
8 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Złoto, banki, ludzie : krótka historia pieniądza : co rząd zrobił z naszym pieniądzem? : jak odzyskać stracone pieniądze?. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl