Zmiana

Robert Hellenga
5.5 /10
Ocena 5.5 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów
Zmiana
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
5.5 /10
Ocena 5.5 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów

Opis

Czy spotkanie ze słoniem malującym obrazy, szalone przygotowania do hinduskiego wesela i miłość spadająca jak grom z jasnego nieba, mogą pomóc w odnalezieniu upragnionego spokoju? Rudy Harrington, po śmierci żony i odejściu z domu dorosłych córek, zdaje sobie sprawę, że życie mija nieubłaganie i postanawia odmienić swój los. Sprzedaje dom i wyjeżdża na nieznany teren Texasu, aby poświęcić się hodowli awokado i w spokoju poszukać odpowiedzi na pytania o sens życia. Okazuje się, że konfrontacja codziennych zdarzeń i emocji z czytanym przez Rudy?ego podręcznikiem filozofii, nie zawsze przynosi jasne odpowiedzi. Gdzie więc ukrywa się prawda?? ?Zmiana? to pełna wdzięku i doskonałego humoru, poruszająca opowieść o poszukiwaniach małych i dużych sensów i odkrywaniu prawdziwego piękna, które przemyka czasem po twarzy staruszka, lub płynie z dźwięku gitarowej struny? Zapach pomarańczy to radosny aromat pozytywnej energii? Powieści tworzące tę serię pozwalają ją odnaleźć, uchwycić i na długo zatrzymać. To historie o poznawaniu samego siebie i o odnajdywaniu sensu życia wśród codziennych zdarzeń.
Data wydania: 2006
ISBN: 978-83-89896-48-3, 9788389896483
Wydawnictwo: Galaktyka
Seria: Zapach Pomarańczy
Stron: 296
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Zmiana? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@Meszuge
2020-08-02
6 /10

Okładka w delikatnych, pastelowych barwach (złośliwi twierdzą, że mdłych i nijakich), nieznany mi wcześniej autor, niewiele mówiący tytuł... Mało brakowało, a przegapiłbym książkę, której poszukiwałem, która była mi potrzebna.
Och! Oczywiście o tym, że to jest właśnie TO, przekonałem się dopiero gdy zacząłem czytać, ale tym niemniej bardzo się cieszę, że jednak nie przegapiłem.

Dom, dzieci, firma, zdrowie, problemy szwagra, szef... sto spraw, jakie na głowie ma codziennie większość z nas. W tym bałaganie i chaosie trzy kartki "Zmiany" zapewniły mi spokój, pogodę ducha i zgodę na świat.

Fabułę "Zmiany" prezentuje tekst z okładki, ale zadziwiające jest to, że siłą tej powieści nie jest fabuła. Magia książki to jej klimat. Klimat, który w jakiś cudowny sposób udziela się czytelnikowi, tworzy nastrój, skłania do przemyśleń- i znów nie nad fabułą, ale nad własnym życiem.

Ktoś ze znajomych doszukał się w "Zmianie" podobieństw czy związków ze "Światem Zofii". Ależ skądże! "Świat Zofii" w porównaniu ze "Zmianą" jest jedynie nużąco- szkolnym wykładem na temat historii filozofii, jej nurtów i kierunków.

Hellenga napisał książkę o najistotniejszej istocie filozofii, o jej najgłębszym sensie: kim jestem? co ja tutaj robię? czy to ma sens? czym jest miłość?
Gdyby to był utwór muzyczny użyłbym określenia "muzyka, która delikatnie się sączy i wnika w duszę".

Jeśli znasz Desiderata (Dezyderaty), to to jest właśnie ten klimat, ta atmos...

× 1 | Komentarze (1) | link |
@mozartiwieloryb
2010-09-01
5 /10
Przeczytane

Ze zwyczaju sięga się po książki o poszukiwaniu, czy to sensu czy znaczenia. Po "Zmianę" sięgnęłam właśnie dlatego, że czas, w którym się znalazłam wymagał ode mnie odpowiedzi na "wielkie pytania ludzkości". Książka w sam raz na wakacje. Bo lekka. Słońce, wiatr i historia mężczyzny zapatrzonego w filozofię tak bardzo, że aż nieco przesadnie i fanatycznie. Ale o to właśnie chodzi. Bo zrozumienie dla stanu życia, życia samego w sobie i życia po życiu polega na dostrzeganiu szczegółów dookoła nas, na których dostrzeżenie Wielcy Filozofowie nie mieli czasu. I stąd właśnie morał płynie taki: Chcesz wiedzieć? - żyj, a dostrzeżesz znaki!

| link |

Cytaty z książki

O nie! Książka Zmiana. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2023 nakanapie.pl