Zmiana własnościowa polskiej gospodarki 1989-2013

Maciej Bałtowski, Piotr Kozarzewski
Zmiana własnościowa polskiej gospodarki 1989-2013
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Zmiany własnościowe, które zaszły w polskiej gospodarce w latach 1989-2013, były zasadniczym elementem transformacji ustrojowej. Zmiany te były realizowane jako prywatyzacja przedsiębiorstw państwowych albo tworzenie nowych prywatnych firm. Autorzy przedstawili historię przemian własnościowych w Polsce, przeanalizowali je i ocenili. Prezentowane zjawiska zostały ukazane w perspektywie porównawczej na tle gospodarek innych krajów, które weszły na ścieżkę transformacji postsocjalistycznej, wraz z analizą polityki prywatyzacyjnej prowadzonej przez kolejne rządy. Przypadająca w 2014 r. 25. Rocznica rozpoczęcia procesów transformacji ustrojowej i gospodarczej będzie okazją do wielu analiz, ocen i podsumowań. Niniejsza książka z pewnością stanowi ważny głos w debacie o efektach tych procesów. Książka jest przeznaczona dla pracowników naukowych, doktorantów i studentów uczelni i kierunków ekonomicznych; polityków i pracowników administracji rządowej i samorządowej; publicystów ekonomicznych; analityków gospodarczych.
ISBN: 978-83-208-2160-4, 9788320821604
Wydawnictwo: Polskie Wydawnictwo Ekonomiczne
Stron: 432

Autor

Maciej Bałtowski Maciej Bałtowski
Urodzony 5 maja 1953 roku w Polsce
Profesor doktor habilitowany nauk ekonomicznych; dyrektor Instytutu Ekonomii Wydziału Ekonomicznego Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, profesor Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie. Od wielu lat głównym obsz...

Pozostałe książki:

Prywatyzacja przedsiębiorstw państwowych Ekonomia przyszłości. Wokół nowego pragmatyzmu Grzegorza W. Kołodko Przedsiębiorstwa państwowe we współczesnej gospodarce
Wszystkie książki Maciej Bałtowski

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Zmiana własnościowa polskiej gospodarki 1989-2013 nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Zmiana własnościowa polskiej gospodarki 1989-2013. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl