Gospodarka socjalistyczna w Polsce

Maciej Bałtowski
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Jedna z pierwszych publikacji naukowych na polskim rynku wydawniczym, która w obiektywny i wolny od ograniczeń ideologicznych sposób przedstawia fenomen, jakim był system gospodarki socjalistycznej w ogóle, a w Polsce w szczególności. Książka składa się z trzech niezależnych bloków tematycznych, z których każdy stanowi odrębną całość: ideologiczne i praktyczne źródła gospodarki socjalistycznej, powstanie, rozwój i upadek gospodarki socjalistycznej w Polsce, teoretyczne podstawy i słabości gospodarki socjalistycznej. Jest adresowana do studentów kierunków: ekonomia, socjologia, historia oraz nauki polityczne, jak również do pracowników naukowych w tych dziedzinach. Autor jest profesorem na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.
Data wydania: 2009
ISBN: 978-83-01-16044-9, 9788301160449
Wydawnictwo: Naukowe PWN
Stron: 464

Autor

Maciej Bałtowski Maciej Bałtowski
Urodzony 5 maja 1953 roku w Polsce
Profesor doktor habilitowany nauk ekonomicznych; dyrektor Instytutu Ekonomii Wydziału Ekonomicznego Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, profesor Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie. Od wielu lat głównym obsz...

Pozostałe książki:

Przekształcenia własnościowe przedsiębiorstw państwowych w Polsce Przedsiębiorstwa sprywatyzowane w gospodarce polskiej Prywatyzacja przedsiębiorstw państwowych Ekonomia przyszłości. Wokół nowego pragmatyzmu Grzegorza W. Kołodko Przedsiębiorstwa państwowe we współczesnej gospodarce
Wszystkie książki Maciej Bałtowski

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Gospodarka socjalistyczna w Polsce? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Gospodarka socjalistyczna w Polsce. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl