Zmiany w organizacji - moda czy konieczność?

Zbigniew Ścibiorek
Zmiany w organizacji - moda czy konieczność?
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Zmiany w organizacji - moda czy konieczność? to publikacja adresowana do szerokiego grona odbiorców, teoretyków i praktyków. Traktuje o szeregu kwestii związanych z funkcjonowaniem organizacji na początku XXI wieku. Warunki te stają się coraz bardziej złożone. Sukces organizacji zależy od wielu czynników. Są one zmienne i zawsze wynikają ze specyfiki firmy oraz otoczenia, w którym działa. Obecnie organizacja, jeśli chce funkcjonować sprawnie i skutecznie, posiadać przewagę konkurencyjną, musi dostosowywać się do wymagań otoczenia i dokonywać stosownych zmian. To swego rodzaju gwarant, że firma przetrwa i będzie stawiać czoła wyzwaniom przyszłości. W wyniku przeprowadzenia zmian tworzone są nowe elementy struktur organizacyjnych, nowe więzi pomiędzy elementami struktury, powstaje nowy podział pracy oraz wytwarza się nowa kultura organizacji, a także zmieniają się pracownicy zatrudnieni w danej firmie. Sposobów pokonywania trasy do zaprojektowanego celu jest wiele. Trzeba więc znać metodykę postępowania, aby przekonać załogę do podejmowanych działań, umiejętnie rozwiązać pojawiające się problemy i pokonać ewentualne bariery, stworzyć przesłanki do efektywnego funkcjonowania po przeobrażeniach i stopniowo przygotowywać się do kolejnej zmiany. Prof. dr hab. Zbigniew Scibiorek od lat zajmuje się zagadnieniami związanymi z działalnością współczesnych organizacji. Przyznaje, że warunki ich funkcjonowania nie są łaskawe dla firm i osób nimi kierujących. Aby przetrwać na rynku, trzeba wykazywać zdolność do przekształcania się i bycia elastycznym.
Data wydania: 2007
ISBN: 978-83-7441-577-4, 9788374415774
Wydawnictwo: Adam Marszałek
Kategoria: Literatura piękna
Stron: 208

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Zmiany w organizacji - moda czy konieczność? nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Zmiany w organizacji - moda czy konieczność?. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl