Żona Piłata

Antoinette May
10 /10
Ocena 10 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Żona Piłata
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
10 /10
Ocena 10 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

Powieść z czasów cesarstwa rzymskiego. Klaudia Prokula, żona Poncjusza Piłata, to jedna z najmniej znanych postaci biblijnych.Antoinette May podejmuje w Żonie Piłata barwną i przekonującą próbę odtworzenia jej losów – losów młodej Rzymianki, która dorastała wraz z dziećmi Germanika i Agrypiny i doświadczyła wszystkiego, co mogło spotkać ludzi z ich kręgu. Dar jasnowidzenia i wielka wrażliwość na innych są w czasach śmiertelnie niebezpiecznej walki politycznej jej przekleństwem. I choć jej prorocze sny rzadko pomagają uniknąć nieszczęścia, to ten sen najważniejszy, w którym ma wizję wojny, niesprawiedliwości i zniszczenia i słyszy słowa „umęczony pod Poncjuszem Piłatem”, wyzwala w niej wolę walki o ocalenie Jezusa. Ta osadzona w świecie intryg, pośród zaciekłej rywalizacji, rozlicznych zabójstw i groźnych niepokojów społecznych powieść dobrze oddaje atmosferę czasów panowania Tyberiusza. Antoinette May jest autorką kilku książek; pisuje regularnie do „San Francisco Chronicle”. Jej artykuły publikowano m.in. w „Cosmopolitanie” i „Los Angeles Times”. Żona Piłata jest jej debiutem powieściowym.
Data wydania: 2008
ISBN: 978-83-7510-043-3, 9788375100433
Wydawnictwo: Rebis
Stron: 447

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

"Żona Piłata" Antoinette May

16.07.2012

Moja opinia co do przeczytanej książki "Żona Piłata" to ocena na 4. Książkę czytało mi się dość lekko i przyjemnie, Klaudia Prokula od samego początku da się lubić, to dość ciekawa osoba, posiada dar jasnowidzenia w którym widzi różne wizje nie zawsze dobre dla swojej rodziny jak i swojego otoczenia... Klaudię Prokulę poznajemy jako młodą 16-letnią... Recenzja książki Żona Piłata

Moja opinia o książce

Opinie

@dina888
2010-05-24
Przeczytane

Podróż w historyczną przeszłość godna polecenia!..

| link |
@krasnalek
2010-11-15
Przeczytane

historia Piłata z innej perspektywy...

| link |
@Haruka
2012-04-27
10 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Żona Piłata. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl