Żona Tygrysa

Téa Obreht
9.7 /10
Ocena 9.7 na 10 możliwych
Na podstawie 6 ocen kanapowiczów
Książka Żona Tygrysa
Książka Żona Tygrysa
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
9.7 /10
Ocena 9.7 na 10 możliwych
Na podstawie 6 ocen kanapowiczów

Opis

Żona tygrysa jest opowieścią, którą po prostu należało opowiedzieć. Aura tajemniczości, bałkański folklor i posępny obraz wojny domowej wplecione w pasjonującą sagę rodzinną. TéaObreht intuicyjnie wyczuwa, jak poprzez mit dotknąć najciemniejszych zakamarków ludzkiej duszy i jej lęków, i jak z całą mocą pisać o życiu i śmierci. Jeśli w dzieciństwie czytaliście bajki, pokochacie tę książkę.
Data wydania: 2012-04-18
ISBN: 978-83-89933-28-7, 9788389933287
Wydawnictwo: Drzewo Babel
Stron: 330
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Autor

Téa Obreht - Urodziła się w 1985 roku w dawnej Jugosławii. Dzieciństwo spędziła na Cyprze i w Egipcie, a w 1997 roku jej rodzina wyemigrowała do Stanów Zjednoczonych. Jej debiut literacki – fragment powieści Żona tygrysa, opublikowany w „New Yorkerze...

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

"Żona tygrysa"

„Żona Tygrysa”. Na wstępie zasmucę fanów boksu zawodowego – „Żona Tygrysa” bynajmniej nie jest biografią żony polsko-niemieckiego pięściarza, Dariusza „Tygrysa” Michalczewskiego (no chyba że tylko ja miałm takie skojarzenie pierwszy raz stykając się z tytułem książki, i nie ma kogo zasmucać). Jest ... czytaj dalej »

@Archideus @Archideus

Żona tygrysa

Tea Obreht jest postacią wyjątkową. Urodzona w Jugosławii, wychowywała się w Egipcie, na Cyprze, w USA. W wieku zaledwie 25 lat otrzymała Orange Prize (najbardziej prestiżową nagrodę literacką!) i została okrzyknięta następczynią Marqueza. Czy słusznie? O tym możecie się przekonać już po przeczytani... czytaj dalej »

@Twilightowa @Twilightowa

"Żona Tygrysa" - Téa Obreht

Gdy w moje ręce trafiła książka "Żona tygrysa", której autorką jest Téa Obreht - najmłodsza laureatka w historii Orange Prize, postanowiłam od razu ją przeczytać, nie czekając na odpowiedni moment czy dobry dzień. Książka od pierwszego kontaktu urzeka swoja okładką, która jak w przypadku większości ... czytaj dalej »

@agacia @agacia
✍️ Napisz swoją recenzje
✍️ Napisz swoją recenzje | Zobacz wszystkie

Moja opinia o książce

Opinie
@agacia
@agacia 2012-06-15
Przeczytane (2012-05-19) Okładki Michał Batory
Książka napisana jest w sposób dojrzały i dlatego uważam, że przeznaczona jest dla czytelnika dojrzałego, który będzie potrafił jej fenomen docenić i który przede wszystkim będzie chciał go odkryć. Nie mogę powiedzieć, że książka ta jest łatwa, lekka i przyjemna, przeznaczona dla każdego. Jest to bowiem powieść, którą zrozumieć mogą nielicznie i powieść, do której warto nie raz powrócić. "Żona tygrysa" nie jest książką, którą po przeczytaniu odłożymy na półkę i o niej zapomnimy. By lepiej ją zrozumieć i odkryć należy przeczytać ją nie jeden raz i poświęcić jej znacznie więcej uwagi.
serce | link |
@FreeSoul
@FreeSoul 2012-08-23
Przeczytane (2012-08-23) Ukochane;))) W Mojej Bibliotece
Niesamowita, baśniowa opowieść o życiu i śmierci oraz rzeczach pomiędzy nimi w czasach wojny (różnie rozumianej). Jest to jedna z tych opowieści, którą ciężko jest streścić, gdyż mija się to z celem - nie można streszczać baśni, bo tracą one na sensie i magii - a taka właśnie jest "Żona tygrysa" magiczna, inna, zachwycająca. Książkę czyta się bardzo dobrze, momentami aż z zapartym tchem śledzi się losy bohaterów.Polecam wszystkim fanom magicznego realizmu, baśni dla dorosłych oraz "innych" opowieści.
serce | link |
@iska40
@iska40 2012-08-17
Przeczytane (2012-08-17)
zachwycająca opowieść o wojnie, która może się zdarzyć wszędzie,o sąsiadach, którzy obracają się we wrogów, o obojętności w świecie przemocy i pięknie bycia dobrym człowiekiem w tym samym świecie. I o magii nie ulegania strachowi, przekraczaniu barier nie do pokonania. piękne.
serce | link |
@monia1990
@monia1990 2012-05-31
@Archideus
@Archideus 2012-05-28
Przeczytane (2012-05-28)
LI
@lilenka 2012-05-15

Co czytać po książce “Żona Tygrysa”- Téa Obreht

Książka Zawsze mieszkałyśmy w zamku
Zawsze mieszkałyśmy w zamku Shirley Jackson
8/10
Książka Widzenia nad Zatoką San Francisco
Widzenia nad Zatoką San Fra... Czesław Miłosz
8/10
Jesienią 1960 roku Czesław Miłosz wyjechał do Berkeley na za...
Książka Nowe nowe media
Nowe nowe media Paul Levinson
8/10
Nowe nowe media są nowe w pełnym tego słowa znaczeniu. Czter...
Książka Zawsze Prowansja
Zawsze Prowansja Peter Mayle
7.7/10
Peter Mayle, autor znanych już polskim czytelnikom książek "...
Książka Proś a będzie ci dane
Proś a będzie ci dane Jerry Hicks, Esther Hicks
10/10
To książka dla osób chcących od życia coś więcej, dla osób ś...

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się