Źródła do badań nad zagładą Żydów na okupowanych ziemiach polskich

Alina Skibińska
Źródła do badań nad zagładą Żydów na okupowanych ziemiach polskich
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Źródła do badań nad zagładą Żydów na okupowanych ziemiach polskich to przewodnik archiwalno-bibliograficzny prezentujący w sposób uporządkowany zasoby najważniejszych archiwów oraz innych instytucji w Polsce i na świecie. Omówiona tu została różnego typu dokumentacja dotycząca Zagłady oraz takie rodzaje źródeł, jak relacje, wspomnienia, filmy, zdjęcia, materialne pozostałości i dowody zbrodni, wywiady i księgi pamięci. Autorzy mają nadzieję, że publikacja ułatwi badaczom orientację w zasobach archiwalnych i muzealnych, umożliwi zapoznanie się z różnorodnością i specyfiką źródeł, a także przyczyni się do rozwoju badań interdyscyplinarnych i podjęcia tematów, które dotychczas nie doczekały się pełnego opracowania.

Autor

Alina Skibińska Alina Skibińska Historyczka, od 1996 r. przedstawicielka United States Holocaust Memorial Museum w Warszawie. Badaczka dziejów Żydów polskich w okresie okupacji hitlerowskiej, autorka wielu publikacji, m.in. o powrotach Ocalałych. Współautorka książki „«Jakie to ma...

Pozostałe książki:

Jakie to ma znaczenie, czy zrobili to z chciwości? Zagłada domu Trynczerów Prowincja Noc. Życie i zagłada Żydów w dystrykcie warszawskim. Wybór źródeł do nauczania o zagładzie Żydów na okupowanych ziemiach polskich Źródła do badań nad zagładą Żydów na okupowanych ziemiach polskich Źródła do badań nad zagładą Żydów na okupowanych ziemiach polskich
Wszystkie książki Alina Skibińska

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Źródła do badań nad zagładą Żydów na okupowanych ziemiach polskich aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Źródła do badań nad zagładą Żydów na okupowanych ziemiach polskich. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl