Życie prywatne Polaków w XIX wieku T.7

Prof. Jarosław Jerzy Kita, Maria Korybut-Marciniak
Życie prywatne Polaków w XIX wieku T.7
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Kolejny tom "Życia prywatnego Polaków w XIX wieku" ma charakter interdyscyplinarny, plasuje się na styku badań historycznych, literaturoznawczych i socjologicznych. Znajdziemy w nim różne ujęcia metodologiczne dotyczące wybranych źródeł osobistych - listów. Teksty odsłaniają realia egzystencji Polaków w różnych częściach Europy i świata - w Anglii, we Francji, Stanach Zjednoczonych i Brazylii. Korespondencja stała się podstawą ukazania problemów dnia codziennego polskich kobiet, m.in. Elizy Orzeszkowej czy Marii Curie-Skłodowskiej. Od strony intymności poznajemy również znane postacie - Władysława Reymonta, Zygmunta Krasińskiego, Kazimierza Bartoszewicza, Józefa Piłsudskiego.Różnorodność metod i ujęć "prywatnych światów zamkniętych w listach" daje w efekcie monografię inspirującą, pogłębiającą biografistykę, wzbogacającą wiedzę o tle epoki, pobudzającą do dalszych badań nad społeczeństwem polskim XIX stulecia.
Data wydania: 2018
ISBN: 978-83-8142-182-9, 9788381421829
Wydawnictwo: Uniwersytetu Łódzkiego
Stron: 326

Autor

Prof. Jarosław Jerzy Kita Prof. Jarosław Jerzy Kita
Urodzony 18 grudnia 1960 roku w Polsce (Ostrowiec Świętokrzyski)
Jarosław Jerzy Kita – profesor nauk humanistycznych, historyk zatrudniony w Uniwersytecie Łódzkim. W latach 2008–2016 wicedyrektor i dyrektor Instytutu Historii UŁ. Od 2009 r. kierownik Katedry Historii Polski XIX wieku. Od 2018 r. członek Prezydium...

Pozostałe książki:

Zapomniane polskie uzdrowiska Ziemianka w XIX-wiecznym kurorcie. Listy Stefanii z Lemańskich Rzewuskiej do męża z pobytów w zagranicznych uzdrowiskach Patroni łódzkich ulic Powstanie styczniowe w Łodzi i regionie Studia i materiały Konferencja Rektorów Uniwersytetów Polskich
Wszystkie książki Prof. Jarosław Jerzy Kita

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Życie prywatne Polaków w XIX wieku T.7? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Życie prywatne Polaków w XIX wieku T.7. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2023 nakanapie.pl