Żywienie człowieka zdrowego i chorego t.2

Jan Gawęcki
Żywienie człowieka zdrowego i chorego t.2
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

"Podręcznik akademicki, napisany przez znakomitych specjalistów - żywieniowców oraz klinicystów zajmujących się tą problematyką - zawiera współczesną wiedzę na temat: - zasad i praktycznych wskazań co do właściwego żywienia w różnych okresach życia (niemowlęta i dzieci, dorośli zależnie od aktywności fizycznej, kobiety ciężarne, osoby starsze); - roli żywienia w powstawaniu, zapobieganiu i leczeniu najczęstszych chorób od patologii wieku dziecięcego przez niedożywienie i otyłość, jadłowstręt i bulimię, choroby metaboliczne (cukrzyca, dna, hiperlipidemie), choroby układu krążenia (nadciśnienie), przewodu pokarmowego, wątroby, trzustki, nerek, stawów, aż do osteoporozy i nowotworów; - organizacyjnych, technicznych i instytucjonalnych sposobów zaspokajania potrzeb pokarmowych chorego człowieka (żywienie w szpitalach i uzdrowiskach, ocena zbiorowego żywienia oraz poradnictwa dietetycznego) Na szczególną uwagę zasługują rozdziały dotyczące: - żywienia pozajelitowego i dojelitowego, - obustronnie ujętej interakcji leków z żywnością."
Data wydania: 2005
ISBN: 978-83-01-13948-3, 9788301139483
Wydawnictwo: Naukowe PWN

Autor

Jan Gawęcki Jan Gawęcki
Urodzony w 1944 roku w Polsce
polski technolog żywności i żywienia, profesor nauk rolniczych.

Pozostałe książki:

Żywienie człowieka. Słownik terminologiczny Żywienie człowieka a zdrowie publiczne tom 3 Żywienie człowieka t 1 Podstawy nauki o żywieniu Kompendium wiedzy o żywności, żywieniu i zdrowiu Żywienie człowieka Podstawy nauki o żywieniu tom 1
Wszystkie książki Jan Gawęcki

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Żywienie człowieka zdrowego i chorego t.2 nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Żywienie człowieka zdrowego i chorego t.2. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
  • O nas
  • Kontakt
  • Pomoc
  • Polityka prywatności
  • Regulamin
  • © 2021 nakanapie.pl
    Zrobione z {} na Pradze Południe