Olivier i zeszyt z marzeniami Sally Nicholls

Okładka Olivier i zeszyt z marzeniami
autor:
Sally Nicholls
wydawnictwo:
Znak
data wydania:
2008
ISBN:
9788324009749

Opis

Ważna książka poruszająca trudny i tragiczny problem ? śmierć dziecka dotkniętego chorobą nowotworową. Niezwykła forma ? bardzo osobisty i prosty dziennik jedenastoletniego Oliviera ? pozwala poznać psychikę chorego chłopca, daje pojęcie o jego dramatycznej walce z cierpieniem i bólem, a jednocześnie pokazuje, że nawet wtedy można się uśmiechać i spełniać marzenia. Książka ogromnie porusza, a ze względu na terapeutyczne przesłanie z pewnością stanowi cenną lekturę dla rodziców zmagających się z d..ramatem choroby nowotworowej dziecka.

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

Wielu czytelników, którzy chwytają za tą książkę, może ją ocenić nie tak jak powinno się ją odebrać. Na pierwszy rzut oka wiele osób mogłoby stwierdzić, że jest to cienką książka, a na dodatek ma duże literki. Choć grubością nie figuruje na liście przeczytanych przeze mnie książek, jest ona jedną... więcej »
Czy ktoś z Was myślał kiedyś o napisaniu książki o sobie? To nie takie łatwe, co? Ale Olivierowi, głównemu bohaterowi książki Sally Nicholls, się udało. Opisał świat takim, jaki go widzi. Zamieszczał listy, które charakteryzowały jego charakter i wygląd. Napisał listę swoich marzeń. Sally Nic... więcej »
Dodali do kolekcji
Carlotta
monia311295
kinia1245
Eta
shamrock
Patka
affetto
MacochaKopciuszka
Inne książki tego autoraAutorzy
Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!