Przepowiednia P.C. Cast,

Okładka Przepowiednia
autor:
P.C. Cast,
wydawnictwo:
Mira
data wydania:
2011
ISBN:
9788323877783

Opis

Przenieś się do mitycznego Partholonu... Elphame od zawsze czuła się inna. Namaszczona przez największą boginię, otoczona jest przez swój lud czcią i szacunkiem. Wyjątkowość jest jednak dla dziewczyny nieznośnym ciężarem. Samotna, pozbawiona przyjaciół oraz namacalnego wsparcia bogów i duchów boi się, że nigdy nie pozna smaku prawdziwej miłości... Wewnętrzny impuls pcha Elphame w kierunku ruin zamku MacCallan. Decyzja o odbudowie tej twierdzy całkowicie odmienia jej losy. Zyskuje cel w życiu, ..wiernych przyjaciół oraz zdolność kontaktu ze światem nadprzyrodzonym. Na jej drodze staje również tajemniczy Lochlan, z którym połączy ją o wiele więcej niż tylko namiętność. Wielka miłość tych dwojga zostanie wystawiona na ciężką próbę. Nad ruinami zamku MacCallan unosi się bowiem ponadstuletnia krwawa przepowiednia...

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

„Przepowiednia” – P.C. Cast wyd. Mira rok: 2011 str. 519 Ocena: 4/6 Lubicie zanurzyć się czasem w czymś niezwykłym? W czymś nie z tego świata? W czymś przechodzącym ludzkie pojęcie? Ja lubię. Czasem nawet bardzo tego potrzebuję. Takiego oderwania się od rzeczywistości, od nużącej codzienno... więcej »
„Przepowiednia” jest to pierwszy tom serii napisanej przez P.C. Cast. Większość czytelników lubujących się w gatunku paranormal romance od razu skojarzy ją z duetem P.C. + Kristin Cast, który tworzy Dom Nocy. Byłam bardzo ciekawa, jak pisze sama „mama”, bez córki. Mimo że bardzo przypadły mi do g... więcej »
Phyllis Christine Cast zasłynęła głównie z swojego cyklu napisanego wraz z córką Kristin Cast, który został zatytułowany "Dom Nocy". To właśnie ta seria zapoczątkowała sukces autorki oraz spowodowała, że obie panie zaczęły pisać, nawet osobno. Od pierwszej książki autorek wydanej w Polsce minęły... więcej »
Oj ten długi weekend nie był obfity w czytanie :(. Od czwartku miałam gości. Jak jedni przyjeżdżali to drudzy przyjeżdżali, a ja tęsknie patrzyłam na książkę. Jednak gdy pożegnałam ostatniego gościa rzuciłam się na książkę. P. C. Cast znam z serii Dom Nocy, którą piszę wraz z córką. Co do serii m... więcej »
Przepowiednia
Recenzent: Pria
Czy jesteście gotowi na wkroczenie do mitycznego Partholonu? "Przepowiednia" to pierwsza część nowej serii P.C Cast, współautorki serii Dom Nocy. Błędnie z początku oceniałam "Przepowiednię" na podstaie właśnie tej serii, którą P.C. Cast pisała wraz z córką, bowiem okazało się, że książka... więcej »
W Polsce nazwisko P. C. Cast kojarzy się głównie z serią Dom Nocy, która jest pisana przez duet pisarski: wspomnianą wcześniej P. C. i jej córkę Kristin. Cykl ten cieszy się niemałą popularnością, jednak zanim powstał, Phyllis Christine napisała samodzielną serię, którą rozpoczyna „Przepowiednia”... więcej »
Po tę książkę sięgałam z niepewnością, zawiedziona językiem i niektórymi wątkami innej serii tej autorki, którą pisała wraz z córką. Jednakże moja niepewność rozwiała się już na samym początku książki, gdy autorka wprowadzała mnie w wyjątkowy świat, w którym magia nie jest nikomu obca. Elphame... więcej »
Uwielbiam serię 'Dom Nocy' oraz wszelaką twórczość autorek tego cyklu - P.C. i Kristin Cast. Gdy tylko weszłam do księgarni i ujrzałam 'Przepowiednię', a na niej napis 'P.C. Cast' od razu ją wzięłam i poszłam do kasy. Takiej powieści przegapić nie mogłam. 'Przepowiednia' jest pierwszym tomem cykl... więcej »
Przepowiednia
Recenzent: Katee
Po książkę sięgnęłam ze względu na okładkę. Zauroczyła mnie odkąd pierwszy raz ją ujrzałam. Dopiero po fakcie zdałam sobie sprawę, że jest to powieść fantasy, a więc gatunek, którego staram się unikać jak ognia. Mimo wszystko postanowiłam zaryzykować, nie zawiodłam się. Ku swojemu wielkiemu zdziw... więcej »
Do chwili, w której zagłębiłam się w tę książkę sądziłam, że na temat gatunku wiem wszystko. Wszystko to znaczy co ? Wiadomo romans paranormalny to wampiry, anioły tudzież upadłe anioły, demony i ewentualnie wilkołaki lub duchy. Ale centaury ? Mało tego - hybryda człowieka i centaura w dodatku d... więcej »
„Przepowiednia” jest tomem rozpoczynającym trylogię „Partholon”. Jest to kolejny z samodzielnych projektów amerykańskiej autorki – P. C. Cast; którą polscy czytelniczy poznali w cyklu „Dom Nocy”, napisany wraz z córką. Główna bohaterką jest Elphame. Jeszcze przed swoimi narodzinami została na... więcej »
Dlaczego sięgnęłam po tę książkę? Odpowiedź jest prosta: z ciekawości. Zastanawiałam się, w jakim kierunku popłynęła pani Cast, pisząc tę powieść. Ciekawiło mnie również, czy spisała się w pisaniu tej lektury lepiej niż podczas duetu z córką, czego wynikiem jest bardzo kiepska i płytka seria. Oka... więcej »
Dodali do kolekcji
Sallymy
Xtacy
zachmurami
MirandaKorner
zaczytanaaa
PesefonicznaZjawa
Sil
cassandra9891
Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!