Recenzja książki Plan Huberta

Chaotyczna?

@laraczyta @laraczyta · 2019-05-12 12:00:56

Podchodziłam do tej książki niesamowicie podekscytowana, od kiedy do mnie przyszła, czekałam, aż wreszcie zacznę ją czytać i poznam tę historię. Po pierwszych kilku stronach mysłałam sobie ,,jak na razie jest okej, ale liczę, że dalej będzie lepiej" no niestety, po pierwszych około trzydziestu stronach na mojej drodze pojawiła się maa angielskich słówek wplatana do tekstu. Nie lubię czegoś takiego, to mnie odstrasza i zniechęca do dalszego czytania. 
,,Mijająca go Emi wykonała dwoma palcami gest I'll be watching you i przywitała się ze słuchaczami".,,A teraz krótkie review o firmie (...)''
Nie mam pojęcia, czy po korekcie cokolwiek zmieni się w tej sprawie (recenzuję książkę przed korektą), ale pozostaje mi trzymać za to kciuki, ponieważ po reakcjach wielu z was wiem, że wam także się to nie podoba i przez to nie bardzo chcecie sięgnąć po tę pozycję.

,,Gorący romans z paragrafem w tle''.
Nie kierujcie się tym, to nie książka o prawnikach, a o firmie kosmetycznej, w której no cóż... Dzieją się różne, niekoniecznie dobre rzeczy.

Fabuła, choć na podstawie blurba wydawało mi się, że świetna, okazała się kiepska i bardzo się zawiodłam. Panował totalny chaos i czasami ciężko było mi się zorientować, co w danym momencie się dzieje. Wiele wątków nie zostało wyjaśnionych i nie bardzo wiem, dlaczego.

Przemyślałam jeszcze kwestię oryginalności, wydaje mi się, że znajdziecie bardzo dużo książek o podobnej fabule i napisanych o wiele lepiej. To nie jest coś, czego nie ma na polskim rynku, takich książek jest mnóstwo.

Bohaterowie, w mojej ocenie, byli nijacy, praktycznie wcale nie wykreowani, a większa ich część denerwowała swoim zachowaniem. Najgorzej było tutaj z kobietami, zupełnie jakby autorki nie mogły się zdecydować, jaki charakter powinny mieć lub każda z nich miała inne zdanie na ten temat. Zdarzały się momenty, kiedy zamykałam książkę, kładłam ją na półce i mówiłam sobie, że nie przeczytam dalej, ale obiecałam sobie i wam, że napiszę recenzję tej pozycji.

Jeszcze dodam, że sądziłam, iż zakończenie podniesie moją ocenę, ale tylko ją zmniejszyło. Nic nie zostało do końca rozwiązane i poprowadzone w miarę spokojnie.

,,Plan Huberta'' to raczej nie jest pozycja, w której zakochacie się na zabój, a po jej skończeniu nie będziecie o niej myśleć przez kilka kolejnych dni. Prawdopodobnie w ogóle zapomnicie, że czytaliście kiedykolwiek tę książkę.
Ocena @laraczyta:
← polub, jeżeli recenzja Ci się spodobała
Książka Plan Huberta
Plan Huberta 5 /10

Literatura kobieca wcale nie musi być mdła i cukierkowa. Sięgnij po gorący romans z paragrafem w tl...

Komentarze

Inne recenzje @laraczyta

Książka W objęciach samotności

Pełna recenzja -----> https://laraczyta-recenzje.blogspot.com/2019/05/w-objeciach-samotnosci.html Podeszłam do tej ksi...

Książka Mars Room

Romy Hall trafia do więzienia z wyrokiem podwójnego dożywocia za morderstwo Kurta Kennedy’ego, weterana wojennego. Wie,...

Nowe recenzje

Książka Balony

Na tę pozycję zwróciłam uwagę z powodu okładki. Przeczytałam opis z książki, który mnie zaintrygował. Jest to bardzo ci...

Książka Władcy chaosu

Niespełna rok temu mieliśmy przyjemność poznać pierwszą odsłonę nowego cyklu powieściowego Vladimra Wolffa - książkę ...

Książka Napij się i zadzwoń do mnie

"Napij się i zadzwoń do mnie". Jeej, ten tytuł jest tak okropny, że aż odrzuca. Gdyby nie to, że znam już Panią Ward i ...

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.

Znajdź nas na facebooku

Co słychać?

Konkurs "Mistrzyni nad mistrzyniami"
Zapraszamy na konkurs z okazji Dnia Matki
Renowacja kanapy cz.3
Kilka słów o nowościach w serwisie.
Dzieci psychiatryka. Dalsze losy - wywiad z Sarą Romską
Ten wywiad jest inny od wszystkich. Miejscami trudny, ale na pewno godny uwagi.