Recenzja książki Plan Huberta

Chaotyczna?

@laraczyta @laraczyta · 2019-05-12 12:00:56
Podchodziłam do tej książki niesamowicie podekscytowana, od kiedy do mnie przyszła, czekałam, aż wreszcie zacznę ją czytać i poznam tę historię. Po pierwszych kilku stronach mysłałam sobie ,,jak na razie jest okej, ale liczę, że dalej będzie lepiej" no niestety, po pierwszych około trzydziestu stronach na mojej drodze pojawiła się maa angielskich słówek wplatana do tekstu. Nie lubię czegoś takiego, to mnie odstrasza i zniechęca do dalszego czytania. 
,,Mijająca go Emi wykonała dwoma palcami gest I'll be watching you i przywitała się ze słuchaczami".,,A teraz krótkie review o firmie (...)''
Nie mam pojęcia, czy po korekcie cokolwiek zmieni się w tej sprawie (recenzuję książkę przed korektą), ale pozostaje mi trzymać za to kciuki, ponieważ po reakcjach wielu z was wiem, że wam także się to nie podoba i przez to nie bardzo chcecie sięgnąć po tę pozycję.

,,Gorący romans z paragrafem w tle''.
Nie kierujcie się tym, to nie książka o prawnikach, a o firmie kosmetycznej, w której no cóż... Dzieją się różne, niekoniecznie dobre rzeczy.

Fabuła, choć na podstawie blurba wydawało mi się, że świetna, okazała się kiepska i bardzo się zawiodłam. Panował totalny chaos i czasami ciężko było mi się zorientować, co w danym momencie się dzieje. Wiele wątków nie zostało wyjaśnionych i nie bardzo wiem, dlaczego.

Przemyślałam jeszcze kwestię oryginalności, wydaje mi się, że znajdziecie bardzo dużo książek o podobnej fabule i napisanych o wiele lepiej. To nie jest coś, czego nie ma na polskim rynku, takich książek jest mnóstwo.

Bohaterowie, w mojej ocenie, byli nijacy, praktycznie wcale nie wykreowani, a większa ich część denerwowała swoim zachowaniem. Najgorzej było tutaj z kobietami, zupełnie jakby autorki nie mogły się zdecydować, jaki charakter powinny mieć lub każda z nich miała inne zdanie na ten temat. Zdarzały się momenty, kiedy zamykałam książkę, kładłam ją na półce i mówiłam sobie, że nie przeczytam dalej, ale obiecałam sobie i wam, że napiszę recenzję tej pozycji.

Jeszcze dodam, że sądziłam, iż zakończenie podniesie moją ocenę, ale tylko ją zmniejszyło. Nic nie zostało do końca rozwiązane i poprowadzone w miarę spokojnie.

,,Plan Huberta'' to raczej nie jest pozycja, w której zakochacie się na zabój, a po jej skończeniu nie będziecie o niej myśleć przez kilka kolejnych dni. Prawdopodobnie w ogóle zapomnicie, że czytaliście kiedykolwiek tę książkę.
Ocena @laraczyta:
serce  1 Polubienie
← polub, jeżeli recenzja Ci się spodobała
Książka Plan Huberta
Plan Huberta 7.6 /10
Ewelina Kluss, Marta Prokopek-Pyśk
Literatura kobieca wcale nie musi być mdła i cukierkowa. Sięgnij po gorący romans z paragrafem w tl...
Komentarze

Pozostałe recenzje

Książka jak najbardziej na czasie- takie romanse się zdarzają , niestety często na tym cierpią nieświadomie osoby. Romans ten czytelnikowi otwiera oczy jak to jest dochodzić do pieniędzy czy kariery...

SY
@Syndzia

Po raz kolejny okazuje się, że streszczenie na okładce, ma niewiele wspólnego z treścią. Plan Huberta jest reklamowany jako ‘Gorący romans z paragrafem w tle’ i w mojej ocenie nie jest to prawda. Ksi...

Inne recenzje @laraczyta

Książka Ostatnia wiedźma

,,Ostatnia wiedźma" opowiada o Alicji, która będąc mała dziewczynką została sierotą. Jedyną żyjącą krewną, mogącą się ...

Książka Dopóki starczy mi sił

Tkwisz w grze, przez cały czas musisz udawać kogoś innego... Co jakiś czas wcielać się w inną postać, kreować ją i nie ...

Nowe recenzje

Książka Cari Mora

Powiem od razu, żeby oszczędzić czas innych: "Cari Mora" Thomasa Harrisa to bardzo zła książka. Teraz rozwinę i ...

Książka Jeszcze będziemy szczęśliwi

"Rzeczy ważne trzeba pojmować i codziennie wkładać trud, by ich nie zapomnieć." O literaturze młodzieżowej powiedzia...

@esclavo @esclavo
Książka Nadzieja

Kiedyś zapytałam czytaczy, pod jednym z instagramowych zdjęć o panią Katarzynę Michalak i jej twórczość. Ot tak z cieka...

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się