Zabij Mrok. Black Bird Academy. recenzja

Demoniczne połączenie mroku i miłości

Autor: @czarno.czerwone.cc ·2 minuty
2024-05-07
Skomentuj
Polub, jeżeli recenzja Ci się spodobała!
Jakiś czas temu na Instastories zapytałyśmy naszych obserwatorów jaką książkę wydawnictwa Jaguar powinnyśmy przeczytać w pierwszej kolejności? Większość wskazała pierwszy tom Black Bird Academy i wiecie co? To był strzał w dziesiątkę!

Historia totalnie odświeżająca, która zabiera czytelnika do fenomenalnie wykreowanego świata egzorcystów, których głównym zadaniem jest ściganie i unicestwianie istot mroku, którymi są oczywiście demony różnej maści i różnego stopnia a których będzie tutaj naprawdę wiele. Poznacie od klasycznych wampirów poprzez Nu­pep­po (demony, któ­re­ można roz­po­znać po nie­przy­jem­nym za­pa­chu) aż po lor­dów de­mo­nów, którzy na­le­żą do naj­po­tęż­niej­szych mon­strów. Jednak to nie wszystko, ponieważ do tego będzie również przedstawiona rozmaita broń jaką posługiwać się będą występujący w historii bohaterowie a także kilka kategorii eg­zor­cy­stów gdzie każdy z nich będzie odgrywał równie istotną rolę w walce ze złem. Możemy powiedzieć z czystym sumieniem oraz ogromną przyjemnością, że Stella Tack stanęła na wysokości zadania i stworzyła książkę, która niebywale nas wciągnęła, do tego stopnia, że aż nie chciało nam się jej kończyć.

Byłyśmy pod niesamowitym wrażeniem z jaką starannością autorka zadbała o detale dzięki którym nasza wyobraźnia podczas czytania działała na najwyższych obrotach. Spowodowała również, że niejednokrotnie same zaczęłyśmy się zastanawiać co byśmy zrobiły gdybyśmy ciało musiały dzielić z demonem, który pragnie nad nami zapanować? Zapewne nie byłoby to nic przyjemnego i śmiemy twierdzić, że mogłybyśmy sobie z tym nie poradzić. Nie to co nasza Leaf Young. Bohaterka, która okazała się mieć naprawdę silnego ducha walki i stalową wręcz wolę.

"Zabij Mrok" to genialna książka ze świetnie wykreowanymi bohaterami oraz dynamiczną akcją dzięki, której przez tę historię po prostu przepłyniecie. Romans zawarty w powieści jest jedynie lekkim tłem z czego musimy przyznać bardzo się cieszymy, gdyż nie przytłaczał a przede wszystkim nie przysłonił innych istotnych elementów książki. Uprzedzamy natomiast, że zakończenie spowoduje iż zostaniecie pozostawieni z szeroko rozdziawionymi ustami mając ochotę zrobić tzw. "face palm"

Poniżej również przytoczymy Wam kawałek opisu książki, który naprawdę idealnie w kilku słowach opisuje to co powyższa lektura sobą reprezentuje, zdecydowanie będzie to jedna z najlepszych książek przeczytanych przez nas w tym roku i mamy szczerą nadzieję, że kontynuacji doczekamy się już niebawem. Pierwszorzędna fantastyka, której dzięki takim lekturom pragniemy czytać jeszcze więcej #musthave #mustread

"Demoniczne połączenie mroku i miłości…Historia z dreszczykiem w klimacie serialu Shadowhunters i Pamiętników wampirów. Dla fanów The Atlas Six Olivie Blake oraz Dunbridge Academy. - Sarah Sprinz".

Moja ocena:

Polub, jeżeli recenzja Ci się spodobała!

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
Zabij Mrok. Black Bird Academy.
Zabij Mrok. Black Bird Academy.
Stella Tack
8.5/10
Cykl: Black Bird Academy, tom 1

Drugiego takiego miejsca jak Black Bird Academy ze świecą szukać. To właśnie tu, na jednej z nowojorskich wysp, kształci się egzorcystów, których głównym zadaniem jest ściganie i unicestwianie istot ...

Komentarze
Zabij Mrok. Black Bird Academy.
Zabij Mrok. Black Bird Academy.
Stella Tack
8.5/10
Cykl: Black Bird Academy, tom 1
Drugiego takiego miejsca jak Black Bird Academy ze świecą szukać. To właśnie tu, na jednej z nowojorskich wysp, kształci się egzorcystów, których głównym zadaniem jest ściganie i unicestwianie istot ...

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Zobacz inne recenzje

~Przysięgam, jeżeli natychmiast nie przestaniesz śpiewać Celine Dion, wbiję sobie w uszy te cholerne druty i położę temu krwawy kres.~ W ciele Leaf Young zadomowił się demon, tuż po tym jak przyst...

@etylomorfinka @etylomorfinka

Zabij mrok to pierwszy tom serii Black Bird Academy autorstwa Stelli Tack. Do tej historii przyciągnął mnie opis, który zwiastował ciekawą opowieść fantasy. Miałam nadzieję, że poczuję się tak, jakby...

@withwords_alexx @withwords_alexx

Pozostałe recenzje @czarno.czerwone.cc

Nie udawaj, że chodzi o coś więcej
Fajna zabawa

"Nie mo­głam z nikim po­ga­dać. Nie mo­głam ni­cze­go zmie­nić. Mo­głam co naj­wy­żej uda­wać, że wszyst­ko jest w po­rząd­ku". ▪️Tytuł: Nie udawaj, że chodzi o coś wię...

Recenzja książki Nie udawaj, że chodzi o coś więcej
W pułapce Potwora
Naprawdę dobry debiut!

"Czy jedno spoj­rze­nie może do­tknąć czy­je­goś serca? Czy jedno wy­po­wie­dzia­ne słowo jest w sta­nie zmie­nić bieg wy­da­rzeń i od­wró­cić nasze prze­zna­cze­nie? A ...

Recenzja książki W pułapce Potwora

Nowe recenzje

Włocławskie przesilenie
Przerost formy nad treścią
@Eufrozyna:

Skusiłam się na tę książkę, ponieważ miejsce akcji to moje rodzinne miasto. Ale tak naprawdę o Włocławku jest niewiele ...

Recenzja książki Włocławskie przesilenie
Do nadejścia ciemności
Doskonały debiut!
@maitiri_boo...:

„Do Nadejścia Ciemności” to debiut Ewy Wnuk, po którym ciężko poznać, że jest debiutem. Fabuła jest interesująca, wciąg...

Recenzja książki Do nadejścia ciemności
Podwójna moralność
Siła przyjaźni
@szwedagosia:

" Jeżeli szukasz drogi do czyjegoś serca, znajdziesz ją, nawet jeśli będziesz musiał iść w nocy bez latarki i kompasu p...

Recenzja książki Podwójna moralność
© 2007 - 2024 nakanapie.pl