Recenzja książki Dobra matka

"Dobra matka"- Małgorzata Rogala

@Wiejska_biblioteczka @Wiejska_biblioteczka · 2019-07-26


        W dzisiejszych czasach istnieje wiele portali społecznościowych, z których korzystanie wiąże się z całkowitym brakiem prywatności. Codziennie przybywa tam tysiące nowych zdjęć, miliony osobistych wpisów i pełno świeżych kont użytkowników, które niekiedy są fikcyjne. Jednak to my podejmujemy decyzje o tym, co chcemy udostępnić na tych portalach i nawet nie zdajemy sobie sprawy z tego, że każde kolejne zdjęcie czy też informacja może stać się łatwym łupem dla kogoś, kto tylko czyha na nasz błąd. Kogoś, kto może chcieć nasz skrzywdzić lub co gorsza zranić naszych bliskich.
 


        "Dobra matka" to druga część przygód Górskiej i Tomczyka. Tym razem w Lesie Kabackim dochodzi do morderstwa młodej kobiety. Pojedynczy strzał prosto w serce wygląda na typową egzekucję. Zanim policja trafia na jakikolwiek trop sprawcy, ginie kolejna osoba. Obie ofiary zginęły tak samo. Ale to nie koniec podobieństw. Te kobiety były matkami kilkuletnich dziewczynek i systematycznie upubliczniały wizerunki swoich córek w sieci wraz ze wszelkimi danymi osobowymi oraz tym gdzie i kiedy były. Ich ostatnią deską ratunku był tajemniczy e-mail o treść: "BĄDŹ DOBRĄ MATKĄ", tylko, że na wszystko było już za późno. Nad tą zagmatwaną i pełną sekretów sprawą pracuje niezawodny duet, Agata Górska i Sławek Tomczyk. Niestety traumatyczna przeszłość starszej aspirant ponownie w nią uderzy, co poniekąd odbije się na prowadzonym dochodzeniu. Dochodzeniu, które przyniesie ze sobą brutalną prawdę i mroczne tajemnice, które nigdy nie miały ujrzeć światła dziennego.

       Ponownie Małgorzata Rogala pokazała swój kunszt pisarski. Ta powieść porywa czytelnika w świat niejasnych postaw, trudnych decyzji, ukrytych czarnych charakterów, fałszywych nadziei. W świat, gdzie próżność, zazdrość, uwielbienie idą w parze z brakiem prywatności, zagubieniem własnej tożsamości i zwykłym zaszufladkowaniem. To książka, która wzbudza silne emocje i ogromnie intryguje.
        Ten kryminał jest pełen dynamiki, szybkiej akcji i trudnego śledztwa. Motywy zbrodni są bardzo szokujące i brutalne, jednak z drugiej strony częściowo zrozumiałe. Taki dysonans poznawczy może doprowadzić do konfliktu na linii SERCE- ROZUM, przez co dla większości czytelników, w tym i rodziców, ta lektura będzie znacznie bardziej emocjonalna.
         Najmocniejszym elementem tej książki są oczywiście jej główni bohaterowie. Oboje bystrzy, inteligentni, zdecydowani i odważni, a przy tym bardzo uczuciowi, delikatni i nieśmiali. Nie są to osoby, dla których liczą się tylko statystyki i prestiż policjanta. To do czego dochodzą, to zasługa ciężkiej i mozolniej pracy, spostrzegawczości i przyznawania się do własnych słabości i błędów. Tutaj nie ma mowy o zbiegu okoliczności czy też odkryciu prawdy poprzez przypadek. Autorka nie idealizuje ich, nie koloryzuje. Ona dała nam zwykłych policjantów, z pasją i misją, dla których nie ma rzeczy niemożliwych. Górska i Tomczyk to takie "swojskie gliny", których dalsze losy śledziłam z wielkim zaangażowaniem.


    Podsumowując, "Dobra matka" Małgorzaty Rogali to intrygujący, szokujący i niezmiernie wciągający kryminał, który poruszy czułe struny ludzkiej duszy w swoich czytelnikach. Pozwoli przyjrzeć się nieco z innej strony, pewnym aspektom życiowym, które naruszają naszą prywatność, przez co być może będziemy korzystać z portali społecznościowych ze sporym umiarem, chroniąc to, co kochamy. To lektura od której nie da się oderwać. Lektura, którą szczerze polecam!!!
Ocena @Wiejska_biblioteczka:
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{}× 2
{}
Polub, jeżeli recenzja Ci się spodobała!
Książka Dobra matka
Dobra matka
Małgorzata Rogala
{}7.1/10
Cykl: Agata Górska i Sławek Tomczyk, tom 2
Czy wiesz, co może się stać, gdy nie pilnujesz swojej prywatności? W Lesie Kabackim zostaje zastrzelona młoda kobieta, matka kilkuletniej dziewczynki. Niedługo po tym w podobnych okolicznościach ginie...
Komentarze

Zobacz także

W bardzo szybkim skrócie... . Jestem znowu na tak 😂. Jak ktoś nie czytał to polecam. Po prostu książka warta uwagi. Zgadzam się z Tobą @aniakull w 100% 🤗.

Pozostałe recenzje @Wiejska_bibli...

Książka Wybawiciel

Czy jest szansa na przebaczenie dla kogoś, kto nie żałuje popełnionych błędów? A jeśli ten sam ktoś, nie czuj...

Książka Obsesja zbrodni. Prawdziwa historia najbardziej poszukiwanego seryjnego mordercy w USA

"Prawdziwa historia najbardziej poszukiwanego seryjnego mordercy w USA". Taki opis, widniejący na przedniej ...

Nowe recenzje

Książka W żywe oczy

Spotkał ją. Uwierzył jej. Nie powinien. Usiądź w barze i udawaj, że na kogoś czekasz. Kiedy podejdzie - zagadaj. Ni...

Książka W twej duszy jest niebo. Konferencje i świadectwa

Ksiądz Dolindo przyciąga uwagę, bo to święty na czas kryzysu”. ks. prof. Robert Skrzypczak Ksiądz profesor Robert Skr...

Książka Łaska

Anna Kańtoch pisarka znana z literatury fantastycznej, napisała tym razem kryminał. Literatury fantastycznej nie czyta...

{}