Poza szlakiem recenzja

Dotrzymać obietnicy czy pozostawić przy sobie miłość swojego życia?

TYLKO U NAS
Autor: @monia04101997 ·4 minuty
2024-04-14
Książka z Klubu Recenzenta serwisu nakanapie.pl.

Czy dla miłości swojego życia można poświęcić wszystko?
Rodzinę, majątek i złożone obietnice...
Czy miłość zawsze wystarczy? A może jednak potrzeba jeszcze czegoś więcej?

"Poza szklakiem" to historia młodej Alicji, którą poznajemy w momencie kiedy tak naprawdę rozpoczyna swoje dorosłe życie.
Ukończyła studia licencjackie, a jej ukochany magisterskie.
Wojtek dostaje ogromną szansę - dostaje propozycje pracy w Stanach Zjednoczonych.
Zakochani nie wyobrażają sobie rozstania, dlatego Alicja podejmuje decyzję - wyjeżdża razem z Wojtkiem.
Mimo, iż jej mama nie jest zachwycona tą decyzją dziewczyna jest zdeterminowana i wierzy, że wszystko się ułoży i będą prowadzić szczęśliwe życie.
Tak się jednak nie dzieje.
Nagłe rozstanie, złamane serce i ciężkie decyzje do podjęcia - oto przed czym stoi Alicja w obcym i nieznanym jej kraju.
Jednak jej rozpacz przerywa poznanie tajemniczego Noaha.
Mężczyzna staje się jej ostoją i lekiem na każde zło. Jest idealny... Ale zaraz, zaraz - przecież nie ma ludzi idealnych.
Noah także nie jest - skrywa pewną rodzinną tajemnicę, która znowu sprowadzi tajfun zmian w życiu uczuciowym Alicji.
Jak to się skończy?
Czy zakochani znajdą "drogę do domu"?
Po odpowiedzi na te pytania zapraszam do książki "Poza Szlakiem".

Kiedy myślę o tym co chciałabym Wam powiedzieć o tej książce to myśli przemykają przez mój umysł z prędkością światła.

Chciałabym najpierw powiedzieć, że już dawno nie czytałam tak pięknej, wzruszającej, pouczającej i zaskakującej historii miłosnej.
Absolutnie nie jest to kolejny zwykły romans, który jest dla nas coraz bardziej przewidywalny z każdą kolejną przeczytaną kartką.
Jest to niesamowita historia. Momentami pokazuje jak miłość jest uskrzydlająca i piękna. Za chwilę przedstawia jakie niesie za sobą trudności i ciężary.
Po chwili znowu ujawnia jak potrafi uzdrowić nawet najbardziej złamane serce i duszę.
Przedstawia nam całą paletę barw miłości. Pokazuje także, że o prawdziwe uczucie warto walczyć - nawet jeśli czasami ponosi się przy tym "ofiary" bo nie zawsze "czas leczy rany".

Chciałabym także powiedzieć kilka słów o bohaterach tej opowieści.

Alicja to bardzo uczuciowa, młoda kobieta, z którą wiele dziewczyn mogłoby się utożsamić.
Jest gotowa zrobić wszystko dla miłości i dla swoich bliskich.
Przy tym pozostaje mocno niezależna i nie daje sterować swoim życiem przez kogokolwiek.
Jednak jej mocno odczuwane emocje często stają się dla niej pewną pułapką.
Miałam wrażenie, że autorka chciała ją przedstawić jako osobę, która widzi więcej i czuje więcej, przez co oddaje całe swoje wnętrze osobom, które kocha.
Dziewczyna dąży za wszelką cenę do celu, nawet jeśli napotyka po drodze przeszkody, których inni by nie przeskoczyli. Jej osobowość jest przedstawiona jako uosobienie wiatru, który nie pozwala by przeszkody stanęły mu na drodze.
Jednak czasami jest po prostu człowiekiem - osobą, która też potrzebuje wsparcia i otuchy w trudnych chwilach.
Dzięki temu bardzo łatwo utożsamić się z jej decyzjami i postępowaniem bo w wielu dziedzinach każda z nas jest taką Alicją.
Czasami postępujemy nierozsądnie, a czasami pozwalamy manipulować sobą, ponieważ potrzebujemy, aby ktoś podjął decyzję za nas.

Noah to bardzo poczciwy i dobrej natury młody lekarz. Poznaje on Alicję w przypadkowych okolicznościach, ale od razu czuje do niej coś więcej - chociaż wie, że lepiej byłoby mu ją zostawić w spokoju. Ciągnie go do Niej całe jego ciało i umysł.
Mężczyzna jest postacią, którego nie sposób nie darzyć ciepłymi uczuciami.
Jest troskliwy, pomocny i delikatny.
Pod względem zachowania jest partnerem, którego każda kobieta chciałaby dla siebie.
Nawet w momencie kiedy powinniśmy darzyć go negatywnymi emocjami - nie możemy.... No w każdym razie ja nie mogłam :)
Mężczyzna w każdym momencie próbuje chronić Alicję przed każdym złem jakie może spotkać ją w życiu.
Traktuje ją jak księżniczkę i robi wszystko by na jej twarzy gościł uśmiech.
Walczy o nią, ale nie zawsze wygrywa tę trudną wojnę.

Alicja i Noah dla wszystkich wokoło - przyjaciół i znajomych - są dla siebie stworzeni i każdy kibicuje im z całego serca.
Jednak wydarzenia przeszłości i złożone obietnice sprawiają, że spotyka ich cierpienia ponad siły obojga.
Wystawiają miłość na ostateczną próbę i sami zobaczcie jak zakończyły się ich burzliwe losy.

Podsumowując dla mnie jest to odkrycie czytelnicze ostatnich miesięcy.
Długo w mojej głowie pozostanie historia Noaha i Alicji, od której nie mogłam się oderwać praktycznie od jej pierwszych stron.
Nie mogłam zasnąć póki nie poznałam finału tej historii.
Polecam ją każdemu bo jest to po prostu piękna opowieść o pięknych ludziach osadzona w niesamowicie urokliwych częściach USA.
Myślę, że spodoba się każdemu kto lubi po prostu ten gatunek literacki.

Serdecznie zapraszam, żebyście znaleźli się z bohaterami tej książki "poza szlakiem", a później wraz z nimi wrócili tam gdzie jest dom i przekonali się, że jednak tylko miłość nierzadko wystarcza.

Data przeczytania: 2024-04-14

Barbara Korytkowska

Czy można zakochać się na nowo z sercem rozerwanym na pół? Alicja naiwnie wierzy, że nic nie może popsuć jej planów. Kocha i ufa do tego stopnia, że jest w stanie rzucić wszystko i za miłością pojec...

Barbara Korytkowska

Dla mnie ta opowieść jest niemal jak piękna baśń o marzeniach, o wielkiej miłości, ale także o prawdziwej przyjaźni, o honorze i dotrzymywaniu obietnic, o rozpaczy i bezsilności. I chociaż nie jest t...

@maciejek7 @maciejek7

Wszystko w życiu ma swój czas. Chociaż bardzo byśmy chcieli przyspieszyć pewne wydarzenia a inne wręcz cofnąć, musimy być cierpliwi i wytrwali. Każda chwila ma swoje znaczenie, bez której nie mogłyby...

@ZaczytanaDama @ZaczytanaDama

Pozostałe recenzje @monia04101997

Lily przez igrek
Recenzja książki "Lily przez igrek"

Książka z Klubu Recenzenta serwisu nakanapie.pl. "Jeśli lubicie wieczory spędzane w towarzystwie Bridget Jones, powinniście poznać Lily!" - tymi słowami szczerze mówiąc...

Recenzja książki Lily przez igrek
Nie należę do ciebie
Obiecałeś, że się nie zakochasz. Potrafisz dotrzymać obietnicy?

Książka z Klubu Recenzenta serwisu nakanapie.pl. Na wstępie zanim przejdę do szczegółowej recenzji muszę wam powiedzieć jedno. Po przeczytaniu opisu byłam pewna, że d...

Recenzja książki Nie należę do ciebie

Krótkie pożegnanie
Jazzowa nuta
@Olga_Majerska:

jazzowa nuta nostalgii wybrzmiewa kontrabasem wspomnień w dłoni Raymond Chandler swoisty klimat roztacza tęsknota pogoń...

Recenzja książki Krótkie pożegnanie
Kamienica Schopenhauerów
Malowniczy Gdańsk XVIII wieku
@naksiazkach:

Jakże miło było przenieść się w znajome uliczki i ujrzeć je oczami XVIII-wiecznych mieszkańców. Mowa o Gdańsku, a w zas...

Recenzja książki Kamienica Schopenhauerów
Ponieważ wierzę w ciebie
Romans na majówkę lub lato
@meryluczyte...:

Rebecca Yarros wyspecjalizowała się w pisaniu romansów, które chwytają za serce i są napisane tak, że chce się je czyta...

Recenzja książki Ponieważ wierzę w ciebie