Duch Święty recenzja

Duch Święty

Autor: @Anna30 ·2 minuty
2024-05-23
2 komentarze
22 Polubienia
Jaka jest ogromna użyta siła w słowach, aby móc w stanie wyjaśnić krok po kroku kim jest najbardziej tajemnicza Trzecia Osoba Trójcy Świętej.

Jestem tego pewna, że wiele osób zastanawiało się nad działaniem Ducha Świętego, czy on naprawdę istnieje, jak on wygląda, w jaki sposób można, go poznać na te i inne rozważania próbowałam znaleźć odpowiedzi.

Nie zawsze uzyskiwałam zadowalającą odpowiedź, która by uświadomiła, jak wpływa Osoba Trójcy Świętej na nasze chrześcijańskie życie szczególnie i znacząco po przyjęciu sakramentu bierzmowania, do którego aktywnie się przygotowujemy poprzez zdobywanie wiedzy o niej.

Aby wiedza o Duchu Świętym była bardziej rozbudowana, znacząco wyjaśniona, podparta przykładami należy o tym temacie napisać precyzyjnie i językiem zrozumiałym.

Uważam, że odpowiednią osobą do niego jest Kardynał Grzegorz Ryś, który to podzielił się tym, co stanowi dla czytelników tajemnicę sakramentu bierzmowania znaczenie roli Ducha Świętego, co ona oznacza w świetle tego, co jest nieznane do tej pory dla nich, a chcą o nim zaczerpnąć wiedzy, by, poczuć się silniejszym w wierze wiedząc po części, że on istnieje i im towarzyszy.
Warto jest zapoznać się z całościową treścią książki autorstwa Kardynała Grzegorza Rysia pt.'' Duch Święty''.

Zamieszczony został na samym początku przeprowadzony w dniu 04. 06. 2014 wywiad Piotra Żyłki z Kardynałem Grzegorzem Rysiem na temat postrzegania Ducha Świętego z perspektywy apostolskiej, pierwszych chrześcijan i papieża Franciszka.

Interesujący jest właściwie każdy opisany aspekt związany z nadanym książce tytule, bo wyjaśnia on znaczenie Osoby Ducha Świętego, jego funkcji, a przede wszystkim najważniejsze fakty, gdzie on przebywa i na podstawie jego mocy, co lubi, a czego nie w społeczeństwie chrześcijańskim po przyjęciu sakramentu bierzmowania.

Podoba, mi się ogólne podejście Kardynała do omówienia kim jest osoba Ducha Świętego. Potrafi on również w humorystyczny sposób oraz osobisty opowiedzieć o swoich relacjach, kiedy zdarza się, że są sytuacje, w których nie każdy wie o zadziałaniu istnienia Ducha Świętego lubiącego, aby był dostrzegany przez chrześcijan, a nie zapominali, że go nie ma.

Zwróciłam szczególną uwagę podczas czytania na to, że Kardynał podkreśla na słowa zawarte w Piśmie Świętym, ewangeliach, kazaniach, encyklikach Ojca Świętego Pawła VI, nadające sens znaczenia nowej pięćdziesiątnicy.

Cieszę się z ponownego spotkania z Panem Wojciechem Bonowiczem, który wybrał i opracował odpowiednie teksty służące do zagłębiania się w wiedzę, którą przekazuje Kardynał Grzegorz Ryś odkrywający, jak może pokazać, że obecność Ducha Świętego jest każdemu potrzeba i należy, z niej umiejętnie korzystać mając na uwadze przyjęty sakrament.

Istotne jest dla mnie bardzo, że mogę powracać ponownego czytania książki pt.'' Duch Święty'', bo znajduje w niej odpowiedzi na pytania w chwili refleksji, kiedy chce zaczerpnąć wiedzy o znaczeniu roli ludzi, dla których liczyło się działanie Ducha Świętego.

Wydawnictwu Znak dziękuje za możliwość poznania twórczości Kardynała Grzegorza Rysia, w książce pt.'' Duch Święty''.

Polecam przeczytać tę książkę.

Moja ocena:

Data przeczytania: 2024-05-23
× 22 Polub, jeżeli recenzja Ci się spodobała!

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
Duch Święty
Duch Święty
abp Grzegorz Ryś
10/10

Duch Święty działa tak, jak chce. Cechą Ducha Świętego jest absolutna wolność, oczywiście wolność w miłości. kard. Grzegorz Ryś Duch Święty – kim jest najbardziej tajemnicza Osoba Trójcy Świętej? Cz...

Komentarze
@Czytajka93
@Czytajka93 · 27 dni temu
Bardzo ciekawa recenzja książki 🔥 czuć, że książka zrobiła na Tobie ogromne wrażenie
× 2
@Anna30
@Anna30 · 27 dni temu
To prawda Saro czytanie tej książki sprawiało mi radość.
Dziękuję Ci za ciepłe słowa.
× 1
Duch Święty
Duch Święty
abp Grzegorz Ryś
10/10
Duch Święty działa tak, jak chce. Cechą Ducha Świętego jest absolutna wolność, oczywiście wolność w miłości. kard. Grzegorz Ryś Duch Święty – kim jest najbardziej tajemnicza Osoba Trójcy Świętej? Cz...

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Pozostałe recenzje @Anna30

Diabelska góra
Diabelska góra

Nie czytając dwóch wcześniejszych tomów książki pt. ''Diabelska góra'' autorstwa duetu Douglasa Prestona, Lincolna Childa z cyklu o Norze Kelly archeolog i agentce specj...

Recenzja książki Diabelska góra
Ocalenie
Ocalenie

Rozpoczynając czytanie poezji w tomiku pt. ''Ocalenie'' autorstwa Pana Czesława Miłosza tytuł skojarzył mi się na pierwszy rzut oka z piosenką, którą wykonywał Pan Marek...

Recenzja książki Ocalenie

Nowe recenzje

Kobiety
Bohaterki, którym odebrano chwałę - "Kobiety" K...
@liber.tinea:

Książki Kristin Hannah to w moim przypadku zawsze doskonały wybór. Uwielbiam jej lekkie pióro, które najczęściej dotyka...

Recenzja książki Kobiety
Gdy zamknę oczy
Gdy zamknę oczy
@gdzie_ja_ta...:

Jestem przyzwyczajona do mocniejszych historii napisanych przez Marcela Mossa. Widząc zapowiedź "Gdy zamknę oczy" zasta...

Recenzja książki Gdy zamknę oczy
Zostań na zawsze
Recenzja
@ksiazkawaut...:

Nie zwalniając tempa, przedstawiam Wam dzisiaj interesującą i zdecydowanie wyróżniającą się historię. Przyznaję, że z t...

Recenzja książki Zostań na zawsze
© 2007 - 2024 nakanapie.pl