Duch Święty

abp Grzegorz Ryś
10 /10
Ocena 10 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów
Duch Święty
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
10 /10
Ocena 10 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów

Opis

Duch Święty działa tak, jak chce. Cechą Ducha Świętego jest absolutna wolność, oczywiście wolność w miłości.
kard. Grzegorz Ryś

Duch Święty – kim jest najbardziej tajemnicza Osoba Trójcy Świętej? Czy faktycznie jest równy Ojcu i Synowi? Jak działa? Czym są dary Ducha Świętego? Dlaczego tak mało o Nim wiemy?
Duch Święty to niezaprzeczalnie najbardziej tajemnicza Osoba Trójcy Świętej. Jest niewidoczny jak wiatr, a jednak działa. W Starym Testamencie bywa przedstawiany jako potężna moc, którą posługuje się Bóg, a dzisiaj najczęściej kojarzymy Go z obrazem gołębicy, płomienia czy silnego podmuchu. Jego nieoczywista moc, o której mówią te wizerunki, może zdziałać cuda. Wystarczy poznać Go i dać się Mu poprowadzić. Dopiero w Nowym Testamencie ukazuje nam się nie jako jakaś siła, wiatr, tchnienie czy moc, ale Osoba Boża. Kardynał Grzegorz Ryś w swoich tekstach odkrywa przed nami tajemnice Ducha Świętego. Daje nam wskazówki, jak wykorzystać w życiu Jego dary.
Data wydania: 2024-05-13
ISBN: 978-83-240-6839-5, 9788324068395
Wydawnictwo: Znak
Stron: 320
dodana przez: jatymyoni

Autor

abp Grzegorz Ryś abp Grzegorz Ryś
Urodzony 9 lutego 1964 roku w Polsce (Kraków)
Polski duchowny rzymskokatolicki, doktor habilitowany nauk humanistycznych specjalizujący się w dziedzinie historii Kościoła, rektor Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Krakowskiej w latach 2007–2011, biskup pomocniczy krakowski w latach 20...

Pozostałe książki:

Duch Święty Inkwizycja Skandal miłosierdzia Smak wolności Wiara z lewej, prawej i Bożej strony Błogosławieni, święci, szczęśliwi Czas zbawienia Liturgia w codzienności Czy Kościół ma sens? Czysta Ewangelia. Duchowa podróż ze świętym Franciszkiem. Moc nadziei Moc wiary Piąta Ewangelia Daj się poprowadzić Słowu Bogaci jego ubóstwem Brat Albert Celibat Chrześcijanie wobec Żydów Czy wiara ma sens? Droga Światła Drogi krzyżowe 2007-2012 Drogi światła Ecce homo Franciszek, Życie - miejsca - słowa Jak Bóg pomyślał Kościół Jeden, święty, powszechny, apostolski. Spotkania z historią Kościoła Kościelna wiosna Kościół, Franciszek, świat Mandatum To czyńcie na moją pamiątkę Mistrzowie drugiego planu Moc Słowa Moc wolności Na początku był Chrystus O bliskości. Jak żyć razem w podzielonym świecie O rzeczach ważnych Papież Franciszek. Sługa nowego świata Pierwsze jest pierwsze Przewodnik po Rekolekcjach Lectio Divina. Zeszyt 4 Rekolekcje. Modlitwa, post, jałmużna Rozmowa od serca do Serca Rozważania Drogi Krzyżowej i Homilie Wielkiego Piątku Rut Moabitka Różaniec Siedem słów Chrystusa Skoro jest miłość Stało się Słowo Stworzeni na nowo W Kościele jest miejsce dla wszystkich
Wszystkie książki abp Grzegorz Ryś

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Duch Święty

23.05.2024

Jaka jest ogromna użyta siła w słowach, aby móc w stanie wyjaśnić krok po kroku kim jest najbardziej tajemnicza Trzecia Osoba Trójcy Świętej. Jestem tego pewna, że wiele osób zastanawiało się nad działaniem Ducha Świętego, czy on naprawdę istnieje, jak on wygląda, w jaki sposób można, go poznać na te i inne rozważania próbowałam znaleźć odpowiedz... Recenzja książki Duch Święty

@Anna30@Anna30 × 22

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@Gosia
2024-06-20
10 /10
Przeczytane

„Duch Święty” Grzegorza Rysia, to książka, która ma za zadanie przybliżyć nam trzecią, często nieco pomijaną osobę z Trójcy Świętej. Bóg Ojciec, Syn Boży i Duch Święty, jednak to dwie pierwsze postacie są szczegółowo omawiane, natomiast Duch Święty, jego temat poruszany jest w Kościele niezwykle rzadko.

Sama pamiętam temat Ducha Świętego, który dogłębniej był analizowany przy okazji przystąpienia do Bierzmowania, natomiast w innym czasie niestety nie przypominam sobie, aby o nim mówiono. Grzegorz Ryś książkę w pełni poświęcił właśnie jemu, dzieląc ją na trzy części. Pierwsza z nich to „Moc Ducha, druga „Duch Święty chce mieć w nas dom” oraz trzecia „Duch Święty ożywia Kościół”. Każda z tych części poświęcona jest postaci Ducha Świętego, darom Ducha Świętego, które właśnie z bierzmowania utkwiły w mojej głowie. Znajdziemy tutaj homilie księdza Kardynała, które były przez niego wygłaszane. Jest to niezwykle przydatna i bardzo ważna lekcja, której zdecydowanie zabrakło w nauczaniu religijnym.

Książka, która wywołuje w czytelniku nieco nostalgii, zmusza do myślenia, zastanowienia się nad własnym życiem i podejmowanych w nim decyzjach. Bardzo spokojna, refleksyjna i wartościowa książka, którą nie czyta się jednym tchem, ale do której z pewnością się wraca!

Za możliwość przeczytania książki serdecznie dziękuję wydawnictwu.

× 3 | link |
@Anna30
2024-05-23
10 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Duch Święty. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl