Piąta Ewangelia Daj się poprowadzić Słowu

ks. Grzegorz Wojciech Ryś
10 /10
Ocena 10 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Piąta Ewangelia Daj się poprowadzić Słowu
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
10 /10
Ocena 10 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

Zapraszamy w podróż po Ziemi Świętej z charyzmatycznym i obdarzonym gruntowną wiedzą historyczną abp. Grzegorzem Rysiem. Prezentowana książka jest zapisem pielgrzymki, jaką Ksiądz Arcybiskup odbył podążając śladami Zbawiciela. We wszystkich tych miejscach, które znamy ze scen ewangelicznych, jako przewodnik snuje on refleksje, wygłasza homilie, powołuje się na Pismo Święte i opatruje je swym komentarzem. Przy okazji podaje mnóstwo ciekawostek, odkrywa fascynujące, nieznane fakty oraz tajemnice Ziemi Świętej. Ale przede wszystkim przybliża prawdy wiary i daje świadectwo obecności Boga.
Data wydania: 2020-04-10
ISBN: 978-83-66250-97-0, 9788366250970
Wydawnictwo: Rafael
Stron: 240
dodana przez: Doris_2
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Autor

ks. Grzegorz Wojciech Ryś ks. Grzegorz Wojciech Ryś
Urodzony 9 lutego 1964 roku w Polsce (Kraków)
Polski duchowny rzymskokatolicki, doktor habilitowany nauk humanistycznych specjalizujący się w dziedzinie historii Kościoła, rektor Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Krakowskiej w latach 2007–2011, biskup pomocniczy krakowski w latach 20...

Pozostałe książki:

Skandal miłosierdzia Moc wiary Smak wolności Czas zbawienia Liturgia w codzienności Inkwizycja
Wszystkie książki ks. Grzegorz Wojciech Ryś

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Piąta Ewangelia Daj się poprowadzić Słowu? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@Possi
2020-09-08
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane 2020 audiobook Polecam! Książki, które moim zdaniem warto przeczytać! religijne

Opinia, którą tu znajdziecie jest napisana na "gorąco", zaraz po wysłuchaniu książki.
Nie miałam okazji nigdy być w Ziemi Świętej, mimo to coś przyciągało mnie by po tę książkę sięgnąć, W moim przypadku była to wersja audio, ale po przesłuchaniu z przyjemnością wezmę do ręki książkę.

Bardzo lubię słuchać kazań księdza Arcybiskupa. W nich piękne jest zawsze to, że ksiądz Arcybiskup potrafi nam Słowo Boże przybliżać i pokazywać z wielu perspektyw. To jest niesamowita umiejętność, która zachęca nas do poszukiwania i czytania Pisma Świętego.

Piąta Ewangelia to niesamowita opowieść Arcybiskupa o Ziemi Świętej, o miejscach, w których dwa tysiące lat temu przebywał sam Pan Jezus. To opowieść o tym, jak wiele zmieniało się w tym miejscu przez wieki. Gdy słuchałam miałam wrażenie jakbym tam była, oglądała te wszystkie opisywane miejsca. Bardzo podoba mi się forma, jakiej użył ks. Arcybiskup do opisywania poszczególnych miejsc, ale najczęściej było tak, że dopełniały się ze sobą: historia, Tradycja i Pismo Święte. Do tego ks. Arcybiskup w wielu miejscach zwraca uwagę słuchacza, na ważne aspekty, które pomagają inaczej spojrzeć na niektóre fragmenty Ewangelii. Dla mnie bardzo często były to bardzo odkrywcze rozważania. Czasem warto spojrzeć z innej perspektywy.

Co mogę jeszcze powiedzieć? Urzekła mnie w tej książce pewna prostota. Jest w niej język, który jest bliski każdemu z nas. Nie znajdziemy tu trudnych i bardzo skomp...

{}× 7 | link |

Cytaty z książki

O nie! Książka Piąta Ewangelia Daj się poprowadzić Słowu. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
  • O nas
  • Kontakt
  • Pomoc
  • Polityka prywatności
  • Regulamin
  • © 2021 nakanapie.pl
    Zrobione z {} na Pradze Południe